eHealth

cize to je toto za 28 mil
https://josephine.proebiz.com/sk/tender/22439/summary
a akoze eHealth je mimo mirri? alebo preco k tomu nie je zamer a tak?

Necital som tie dokumenty. Podla tohto :

Predmetom projektu je zber štruktúrovaných údajov o poskytnutej zdravotnej starostlivosti a súvisiacich výkonoch zdravotnej starostlivosti od poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, zníženie administratívnej záťaže zdravotníckych pracovníkov

To vyzera na dalsi pokus ako otocit tok udajov v zdravotnictve.

  • z dnesneho : lekar/sestra/administrativny pracovnik → administrativny pracovnik / kontakt na ZP → (mesiac) → faktura → poistovna → eZdravie
  • na planovany: iba lekar → (ihned) → eZdravie → poistovna

Pozitivom je, ze to umoznuje robit online kontroly pred poskytnutim zdravotnej starostlivosti.
Negativom je :

  • presuva vsetky administrativne cinnosti na lekara
  • data prechadzaju cez eZdravie, ale odsuhlasenie aj tak musi dat poistovna ( lebo benefity, indikacne obmedzenia, schvalenie reviznym lekarom, … ) => bude to zas lekara zdrzovat

Ked uz tak by to malo zmysel takto :

  • lekar a iba zdravotne informacie → (ihned) → poistovna → (async) eZdravie
    • ^^^ toto je komunikacia pre eRecept
  • administrativny pracovnik / doplnujuce ekonomicke informacie → (mesiac) → poistovna → (async) eZdravie

Tento koncept vsak znizuje dolezitost eZdravia.

“cena za deň práce jedného človeka nad rámec paušálu je od 1. mája 708 eur, predtým to bolo skoro 730 eur.”

Ked dvaja robia to iste (eObjednanie), tak to nemusi dopadnut rovnako.
Dolezita je motivacia. (Statne) Nemocnice tu motivaciu maju, pretoze im to umoznuje obsluzit viac pacientov, odbremenit lekarov. NCZI tu motivaciu nema.

Red Flag je tu : Red Flags: OnkoAsist – manažment cesty pacienta od nálezu po začiatok liečby

toto nam stale ide najlepsie :wink:

1 Like

Najskor historicka kontrola NKU z roku 2018 : Kontrola NKÚ SR ukázala, že ani po 10 rokoch nie je idea elektronického zdravotníctva naplnená v plnej miere

Aktualne spravy :

Tu je oficialna sprava z NKU

1 Like

tvnoviny.sk - eZdravie dožíva

1 Like

IMHO: Toto je priprava pody na naliatie dalsich 30M do koncepcne zle navrhnuteho systemu. Aktualne hladaju riesenie ako “zabetonovat stary system”, teda akoze “sucastne” prevadzkovat stary nefunkcny system s novym.

Co tak najskor exaktne pomenovat co funguje a co nefunguje ?
Asi by sme zistili, ze realne funguju iba eRecepty ( ktore primarne prevadzku zdravotne poistovne ) a mozno ePN ( co vsak nie je system pre zdravotnictvo, ale skor pre socialnu poistovnu ). Ostatne bude pravdepodobne suce na vyhodenie.

1 Like

V minulosti má vysmiali, keď som tvrdil, že zdravotné data sú viac GIT ako tranzakcna SQL databáza. Takmer som sa trafil, len teraz to volajú moderným slovom blockchain.

Pozerám, že rok 2017 dorazil do iness. :person_facepalming:

1 Like

akože čo sa tu na SR deje? nejaká clivota za starými dobrými časmi? v politike stredovek, v IT blockchain.

Poletuje tu 30M na upgrade eZdravie, nejako treba zdovodnit preco to stoji tolke peniaze a nepriznat, ze povodne riesenie bolo fiasko.

Pred chvíľou som počul v rádiu ako Andrassi/šéf NKU hovoril, že by “sato” malo priznať, že eZdravie je nefunkčné, hneď na to išla nejaká pani z NCZI, ktorá hovorila, že za 10 rokov neinvestovali do infraštruktúry, ale už teraz pripravujú prepracovaný systém, v ktorom “bude všetko úžasné” …

1 Like

Predam svoju zdravotnu kartu ako NFT? Tot namiesto sprafanovaneho “analogoveho” predaja oblicky…

:>

2 Likes

Dnes som sa po dlhom case pokusil pozriet svoju zdravotnu knizku.

Vysledok je :

Chyba
sts-przs.npz.sk
Pri prístupe na lokalitu sa vyskytol problém. Skúste znova prejsť na
lokalitu.
Ak problém pretrváva, kontaktujte správcu tejto lokality a poskytnite
mu referenčné číslo na identifikáciu problému.
Referenčné číslo: a6920d4d-2799-4bee-8340-715c72cb34c6

Odpoved z HelpDesk :

Dobrý deň, p. Králik,

ďakujeme, že ste kontaktovali Národné centrum zdravotníckych informácii (NCZI).

Zaslané referenčné číslo chybovej hlášky sme preposlali na preverenie. Táto hláška sa vyskytuje v prípade, keď sa osoba prihlási na portál slovensko.sk ako právnická osoba a následne pristúpi do Elektronickej zdravotnej knižky (EZK) pod identitou firmy. Na základe uvedeného preto odporúčame skontrolovať prihlásenie – korektne sa odhlásiť z portálu slovensko.sk a následne sa prihlásiť do EZK ako fyzická osoba.

Stranka NCZI mi nepovie, ze som prihlaseny ako niekto iny, ani mi priamo neumoznuje sa odhlasit.
Jediny vystup je to nezrozumitelne hlasenie to vyzsie :frowning:

1 Like
1 Like

Vyberám z toho dlhého článku :

Ako to teda funguje konkrétne s tým pacientom?

Celý čas sa počas vyšetrenia venujem pacientovi, a keď odíde, záznam o vyšetrení nahrám cez diktafón do centrálneho elektronického systému. Nemocnica má už ľudí, ktorí to prepíšu do podoby lekárskej správy. Mne takto napísaný lekársky nález príde do pár hodín. Ja to potom len skontrolujem a elektronicky podpíšem.

U nás lekár ( a iba lekár ) pri nemocničnom lôžku vypisuje PN-ku…