Dalsi audit v Socialnej poistovni

Tak sa nam s tymi “auditmi” nejak roztrhlo vrece. Minule bolo toto Audit IT za 1,7 milióna eur v Sociálnej poisťovni

A teraz tu mame dalsie, zmluva v CRZ z aprila 2024
https://www.crz.gov.sk/zmluva/9218903/

Par bodov:

  • 54528 osobohodin, to je (ak /8hodin na den) 6816 clovekodni
  • deklarovane ze to robia 2 zamestnanci
  • trvanie 24 mesiacov
  • predmet je “Projekt návrhu Jednotného systému dávkovej agendy – JSDA”, co je v podstate iny nazov pre zrusene VO na MODA
1 Like

A mame tu dalsiu zmluvu v rezorte prace na stengl a.s. na zaklade ramcovej konzultacnej zmluvy.
https://www.crz.gov.sk/zmluva/9389847/

Tentokrat uz asi neboli ziadne zabrany, dokopy 150 000 clovekohodin napisanych na dvoch konzultantov v hodnote cez 10 mil. EUR.
Ak to dobre chapem podla tej zmluvy tak, to je cena za analyzu, navrh riesenia a dost vagne popisany dohlad nad realizaciou 3 zivotnych situacii prierezovo v ramci roznych IS ministerstva. Ide o tieto 3

  1. ŽS 1 Strata zamestnania
  2. ŽS 9 Som odkázaný, mám odkázaného člena rodiny
  3. ŽS 10 Hmotná núdza

Na doplnenie tuto
https://www.crz.gov.sk/zmluva/9148497/
ma EY zmluvu na tie iste sluby, ale na ostatne zivotne situacie (okrem tych 3) za 7 mil…

Dokopy ide teda o 17 mil. len cez ministerstvo prace na tych zopar zivotnych situacii.
A plus socialka ma priame zmluvy so stengl na tie iste zivotne situacie tusim za dalsie 3 mil. (ak si to dobre pamatam).

Celkovo to vyzera na cca 20 mil. na zivotne situacie v rezorte prace. A to podla popisu asi len analyza, navrh a “dohlad nad realizaciou”. A to maju riesit firmy ktore v tych rezortoch neposobia a pre IS kde su iplne iny dodavatelia.

2 Likes

Toto naozaj zacina smrdiet a treba sa na to pozriet.

  1. Ani tak mi nevadi, ze su tam nejake 2 role a vela clovekodni. Rolu moze zastresovat aj viac osob.
  2. Rozhodne sa treba pozriet na predmet zakazky a potrebne certifikaty vs. dodavku, co sa ide robit.
  3. V akom rezime su ludia co na MIRRI sa interne uz naozaj dlho venuju tymto ZS a co im dodaju konzultacky? Moja skusenost je, ze konzultacka na to hodi par juniorov a seniora, ktori su v teme totalne strateni alebo ju zacnu navnimavat v momente bliziaceho sa podpisu zmluvy.
  1. Ani tak mi nevadi, ze su tam nejake 2 role a vela clovekodni. Rolu moze zastresovat aj viac osob.

Ale toto podla mojho nazoru tak nie je, ta zmluva to neumoznuje. Kazdy “junior” aj “senior” tj. expert musi splnat kriteria ramcovej zmluvy a sucasne by mal byt v dodatku vymenovany. Nemyslim si, ze je mozne na jedneho experta napisat 150 000 a tvarit sa, ze to je rola za ktorou su nejak dalsich X junior ludi nesplnajuci kriteria ramcovej zmluvy. Tu je ramcova zmluva:
OVO2_2020_000354_6_zo_6 | Centrálny register zmlúv

Tieto body ramcovej zmluvy:
Článok IV
Práva a povinnosti Zmluvných strán
j) poskytovať služby osobami uvedenými v Prílohe č. 5 - Menný zoznam expertov. V prípade, že Audítor bude chcieť zabezpečovať poskytovanie služieb inými osobami, musia tieto osoby spĺňať minimálne podmienky účasti podľa § 34. ods. 1 písm. g) zákona, ktoré sú uvedené v Prílohe č. 1 Opise predmetu zákazky tejto dohody, čo Audítor preukáže Klientovi pred plánovanou zmenou takejto osoby.

k) poskytovať audítorské služby takými expertmi, ktorí spĺňajú rovnaké požiadavky ako Klient požadoval pri preukazovaní podmienky účasti na splnenie technickej alebo odbornej spôsobilosti podľa § 34 ods. 1 písm. g) zákona. Minimálne požiadavky na expertov sú uvedené Prílohe č. 1 - Opis predmetu zákazky tejto Dohody. Klient si túto skutočnosť môže kedykoľvek pri plnení overiť.

To sme sa asi nepochopili, takto to nebolo myslene. Rad si pozriem tie vykazy, ze ako sa im toto podari vykazat. Tolko ludi s certifikatmi na SK neexistuje.

Veselo sa to fakturuje uz niekolko mesiacov a teda v riadnych sumach.
https://www.socpoist.sk/faktury?id=&description=&supplier_name=stengl&supplier_id=
Samozrejme tu nie su vykazy, k tym sa neda len tak dostat.
Co je vsak zaujimavejsie, ze faktury za posledne dva mesiace nie su zverejnene ako subor, iba ich metadata.

2 Likes

Je tu dalsia zmluva na “audit” v socialke, na tie iste ramcove kontrakty, dokonca v zakladnom opise na tie iste zivotne situacie.

https://www.crz.gov.sk/zmluva/9522876/

Strucne:

  • hlavny kontraktor je nejaka ceska firma, subdod. slovenske
  • 40 000 osobohodin, 2.2 mil. EUR bez DPH
  • 16 expertov
  • hlavny predmet je definovany na tie iste zivotne situacie ako ostatne zmluvy, ale tu uz je aj detailnejsi popis - velka tabulka, podla ktorej vyzera byt predmetom zmluvy “dohlad/riadenie/audit/poradenstvo” pri vyvojovych a implementacnych projektoch dvoch informacnych systemov: EZK (el. zlozka klienta), JSDA (jednotny system davkovej agendy)
  • platnost 18 mesiacov

Par poznamok, iba zaklad.:
a) naco su tuto experti s certifikatmi ako ACCA alebo FCCA, opis expertov nesedi s tym co maju robit podla opisu
b) platnost 18 mesiacov, cize SP planuje do roka a pol spustit dva pomerne velke nove IS, zvlast ten JSDA je zaujimavy
c) ako je taketo nieco mozne zazmluvnit na ramcovu zmluvu ktorej predmetom su cinnosti auditu (podla cert. hlavne financneho)
…atd.

1 Like

som nevedel ze Alistiq je v Cechach, myslel som ze je na SK (podla OR stale je). Ak ta to zaujima, @juraj.bardy z Alistiq sem obcas chodi, mozno k tomu napise viac.

To su dve entity. CZ a SK.

entity rozlicne ale ludia rovnaki :slight_smile:

1 Like

Ano tak, dvaja ludia.