CUD - Centrálne úradné doručovanie

Už rozumiem prečo je cud zle implementované. Dielo skazy treba dokonať daľšími vychytávkami napr. Vyznačovaním právoplatnosti priamo na výstup z cud na poštách.

Nestacilo by k tomu urobit El.Podpis s certifikatom na eID karte ? To tvoju identitu overi. Ked vies PIN, si to ty. Ak si ho niekomu dal, si blb na N-tu a je mi jedno ci ta niekto prave okrada.

A co s tymi blbmi, ktorych identitu zneuzil niekto bez ich vedomia a pricinenia? Budu statom kompenzovani ak im vznikne skoda?

Je uplne bezne, ze poskodeny bude hlasit ze jeho identita bola zneuzita bez jeho pricinenia? Co v takom pripade? Teba niekto okradne, co budes robit?

ale tato otazka tu je uz davno, a nesuvisi s elektronickými službami … Zuzana Fialova (herečka) nemohla 10 rokov vycestovať do ameriky, lebo na ukradnuty jej pas bol spachany nejaky zlocin, a v DB interpolu fugurovala roky ako hladana osoba … Co stat tie roky robil, ako zasiahol a ako kompenzoval ? Nijako.

Nuz ale toto asi nie je riesenie, ci?

ja som dal tiez iba otazku a nie odpoved. Ja neviem co je rieseni, len som podotkol ze problem s kradezou identity nevznikol nastupom elektronickych sluzieb :slight_smile:

Nastupom esluzieb sa zvacsil

2 Likes

Kto vie podpisovať pomocou eID, načo si bude vybavovať ďalší podpis u ACA?

Btw. keďže sme tu v topicu o CÚD, aký je súčasný stav? @S_E

Ok ak ide o tvoj cetrifikat potom ano, ale je aj pripad ze pin da niekomu mandatar. Potom neokrada mandatara ale nas vsetkych - furt je tam nejaka diera…

Nuz ak sa bude zachadzat s pinmi tak ako sme zvyknuti bude to celkom oblubeny argument.
Vzdy sa rata ze pin vies iba ty sam a tak by to malo aj zostat. Ale pokukaj tu v diskusii, niekto tu kedysi pisal prispevok ze ked bol si vyziadat eID tak vygenerovali piny a tie si na papieriku nechali na policii aby sa potom na dalsi den zastavil uz pre vyhotovenu eID kartu…
No a potom budu aj pripady kedy majetny starucky ludia napr. pri strate op si pojdu dat vyhotovit eID a kedze nemozno ratat ze co i len tusia aky vyznam ma tento pin urcite vyuzijuu niekoho pomoc…
Jedno ciselko teda pin je vlastne akoby si dal niekomu svoju vlastnu ruku

1 Like

Nuž keby som pred tromi rokmi čo i len tušil, že hybridnú poštu CÚD zle implementujú, ani by má nenapadlo otvárať túto tému: Hybridna posta a elektronicky sudny spis v ceskom spravovaku

S odstupom času vidno priepastné chyby a rozdiely medzi riešeniami.