Audit 50 it projektov

toto bude este zabavne, ale zrejme nehrozi aby sa ovm sudili s miri. ale tu publikovane listy vobec nehovoria ako to maju spravit a tak ocakavam ze sa na to obratom spytaju:). je vidiet ze je to cele zmatocne, zrejme ani na miri netusia ako maju naplnit zelania sefstva. moj odhad je ze to skonci nejako potichu, ovm napisu ze spravia vsetko co da, pockaju na vysledky vo a usporu vyhlasia za vysledok snahy.

neboli by prvy ani posledny organ co by sa sudil s inym statnym organom.

no jo ale takuto srandu ako ministerstva zaluju miri by zrejme rychlo zastavili na koalicnej rade:).

ale je tam este jeden vtipny moment, ako suvisi cena projektu s covid? pripadne s rastucou nezamestnastou? toto preboha kto bol schopny napisat? nebolo by lepsie to napisat vsetkym firmam aby znizili ceny? a aj platy?

Ktohovie ci aj toto niekto hodnotil.

Toto zatial vyzera na hoax.

Co je problemom ze bola uzatvorena? Alebo vadi ta konatelka? - na sloovensku je propojeny kazdy s niekym k to sa pohybuje v tejto oblasti.

CRZ uvadza 84mil, v cl. 8 sa pise o 70 -tich a v rozpise v prilohe 3 len o 40 zeby toto?
Neviem ale ak bolo riadne obsataranie sluzieb a toto z toho vyslo co je na tom zle? je to ramcova zmluva sluzieb moze byt aj daleko menej. Tato zmluva to len obmedzuje celkovou sumou a casom trvania.

1 Like

skopíroval som spravu, nič viac o tom neviem - náhodou som na to narazil. Nikde nepíšem ze je na tom niečo zle.

Akože buď ísť bez akejkoľvek zmeny, alebo stop? “Len nič nemeniť, lebo sa to celé rozsype”, tak nejako?

No že by tam požadovali nejaký super tím, to nie. Ak riešiteľ nemá/ nie je schopný zabezpečiť si ani kľúčové pozície, tak to asi stopnúť je dobrý damage control.

stop/ go je dosledok casu, zmena znamena vyznamne casove zdrzanie a to pre kriticke projekty znamena stop. nevies spravit malu zmenu rychlo. ak zmenis scope tak sa nevyhnes schvalovaniu studie a to su 4-6 mesiacov( tak su nastavene procesy), schvalovanie znfp to su 2-3 mesiace, podpis zmluvy, schvalovanie vo. aj pri maximalnej snahe teda pridas meskanie 6-9 mesiacov. a potom pride vo, kontrola po vo, podpis zmluvy. a az potom konecne objednas, pockas pol roka na dodavku a zacnes konecne instalovat. a tak ledva stihnes pred koncom operacneho obdobia odovzdat hw. to je pre ostatne projekty jasna smrt.

a k ludom, poznas podmienky znfp? v nej pises kto to bude interny tim, mas tam mena, certifikaty a su v rozpocte. co chces na tom menit? naopak znizenie rozpoctu znizi uvazky a realne mas menej internych ludi ako doteraz. v zozname chybaju ludia co su nutni pre projekt ako finacny manazer a samozrejme su tam. preto hovorim ze to pisal niekto kto nepozna realitu

Ak nevieme zmensit cenu mnohomilionoveho projektu o 10-20% v momente, ktoreho specifikacia pravdepodobne existuje len vo velmi hrubych obrysoch ak vobec, tak to sme teda pekne v prdeli. Sa tu tvarime ako keby existovali zadania na urovni user stories a islo sa az na dren pri sutazi, ale vsetci vieme, ze skutocna “DFS” je skor taky plavajuci dokument, ktory sa meni vacsinou az do konca projektu.

2 Likes

ktore zrusili ? Su nejake tipy? :slight_smile:

cierny peter 2x mv, 2x mh, 1x mirri. Nateraz.

Ono mam z toho pocit, ze by to cele bola dobra az vyborna aktivita, keby bolo o 2-3 roky viac casu. Teraz by to skor chcelo krizovy management a strategicku prioritizaciu realnych, prakticky realizovatelnych aktivit, v danom case a priestore…

ale ano, jeden z problemov je to ze ako keby nevedeli co sa dialo v opii, spominat problemy opisu a netusit ako sa ich snazili riesit v opii sa mi zda take zvlastne. Antal hovoril pricetne, ale bez vyvodenia dosledkov. spominal napriklad ces a ze to nie je uz mozne stihnut. uplny suhlas, ma zjavne skusenosti ale to nejde lahko opravit, casu nebude viac. A tento problem sa tyka vsetkeho. A bolo fajn ze chape ze cena sa upravuje pri vo, to ani tu nechapu vsetci. A tak mam zmiesane pocity, zda sa ze proces ucenia je rychly ale chybaju exekutivne dosledky

https://www.facebook.com/notes/slovenskodigital/stanovisko-k-prehodnoteniu-projektov-egovernmentu/2650399411886381

1 Like

Jak to je s tým registrom mimovladok naozaj? Nezdá sa mi žeby sa zrušil projekt co je hotový. Vy ako mimovladka neviete aká ja skutočna realita? Každý politik tvrdí niečo iné .

podla informacii na webe to vyzera na to ho robi IVES z rozpoctovych penazi, MV ako bohatsi rezort sa nemusi spoliehat len na peniaze z fondov. To ma svoje vyhody aj nevyhody. Znamena to vacsinou ze sa spravi nevyhnutne minimum, z pohladu setrenia ok ale za situacie ked su zdroje a ich necerpanie neznamena ze sa opravi nemocnica ale ze sa nespravi nic ine to je trochu zmeskana prilezitost.

Ale este k nakladom, peniaze sa realne alokuju po VO, a to je miesto kde sa urcite da usetrit. Ale realita je uz dlhsie taka ze podklady k VO sa kontroluju a schvaluju na MIRI, dnesna tlacovka na tom nic nemeni. A sucastou VO je aj zmluva, ak teda odmyslime politiku tak staci posilnit a zlepsit skupinu ktora sa tomu venuje. A to je plne v kompetencii MIRI uz dlho.

1 Like