Ako si založiť živnosť elektronicky

Navod, ktory som pred casom spisal.

Vcera sme presne toto absolvovali s polovickou. Resp. sme chceli doplnit predmety do aktualnej zivnosti. Hroza. Ten formular je prisernost priserna.

  • polia oznacene * zvacsa nie su povinne a bez * su zvacsa povinne
  • vyber predmetov zivnosti = najdi to v PDF a okopiruj

a mohol by som pokracovat. Snad sa toto zlepsi.

3 Likes

ŽR je ako korytnačka…od r. 2011 riešim podania a stale je tov rovnakom stave, nic sa nezmenil, NIČ. IE + Windows + .NET a viacmenej elektronicke vyplnovanie pppierovych formularov :grimacing: #2018

Kandidat na Projekt: Lepšie "formuláre" ?

2 Likes

No onedlho to idem vyskúšať ja dúfam že už neplatí podmienka “IE” kedže na linuxe ju tak jednoducho nesplním… :smiley:

Koncom 2018 to este stale islo iba v IE. Vid Ohlásenie živnosti (podpisovanie v alternatívnych prehliadačoch/operačných systémoch)

Zistis to lahko, v zdrojaku sa spusta nejaky activex komponent.

V linuxe mozes skusit pouzit virtual image s IE8 z https://developer.microsoft.com/en-us/microsoft-edge/tools/vms/ (urceny na testovanie stranok v roznych prehliadacoch). Mne to islo strasne pomaly (stara masina?), tak som to nechal tak, a teda neviem 100% potvrdit ze to s tym ide.

Tak som si robil nadeje ze zalozenie zivnosti vybavim online z Macu, ale prave som tam volal a potvrdili mi ze to stale funguje len cez IE.

2 Likes

Robim advokaciu od 2012-2013, bojujem s tym od zaciatku. Toto je naozaj “posledna bašta” IE…naše Min. Vnutra :cold_face: Z tohto dovodu na macu stale uchovavam vmware s instalaciou Win10.

flagrantne nedodržiavanie výnosu o štandardoch ISVS (55/2014). Ale kym nebude žaloba, nie je čo riešiť …

Dobry navod tu:

@jsuchal @HanaBene chcel som to dat ako komentar do Trello ale nemozem.

Pre “iné” os a prehliadače návod od @andrewsh :