Administrácia plošného testovania

Ako poznamenal nemenovany autor, je mozne, ze na tento vikend bude uplne stacit appka, ktora bude ukazovat staticky text “Budete cakat 4+ hodin”

1 Like

Ak sa nebudu odberne miesta konsolidovat, user experience bude zle…

Takto: kazda infrastruktura ma svoju priepustnost a zdroje ktore ju ovplyvnuju. To sa tazko optimalizuje. Budu miesta kde bude veget a budu miedta pretazene ( ak pridu vsetci ludia) a mozte robit cokolvek a to nesoptimalizujete. Zbytocne bude niekto riadit intelugentne semafory ak na cestu pusti viacej aut, ako ich infrastruktura v case vie vybavit, vtedy najlepsie je ak auta idu rovnomerne pomaly a zvysi sa priepustnost a nervozita.

Ano, toto presne som navrhoval pre celoplosne testovanie na SK, ale nakoniec sa notifikacie ani online zapis riesit nejdu. Kazdopadne v mojeezdravie by si tie notifikacie mali upravit. Rodne cislo by som do notifikacie nedaval, ale inicialy a pripadne rok narodenia si viem predstaviť.

Ešte jeden fanúšikovský projekt - https://somzodpovedny.eu a diskusia o ňom na OpenStreetMap forach - https://groups.google.com/g/osm_sk/c/7t6DbU0LdLU

dik, som sa uprimne a schuti zasmial :slight_smile:

A este jeden - https://sites.google.com/view/ba-t/home

Gratulujem MIRRI, miesto toho, aby sa chopili iniciativy a skusili zorganizovat vytvorenie systemu na informovanie ludi stojacich v rade, tak uz tu je 3. informacny system nadsenca. Super, ze to nadsenci robia, ale ked budu tie systemy duplicitne, tak budu nepresne.

Oni budu nepresne tak ci tak. Oz´tazne ci MIRRI nekona zo svojeje neschopnosti alebo z toho, ze vie, ze takyto system ma velmi malu pridanu hodnotu (provonajte si po testovani, kde sa system pouzil a neboli rady a kde sa system nepouzil a ci bolo horsie - vyskledok bdue ten isty podla mna)

Ked neveris moznemu setreniu casu milionov ludi co pridu na testovanie, mohlo by ti zalezat aspon na kvalite a rozsahu zozbieranych dat a setreni nakladov na strane statu na digitalizaciu.

Ja sa stotoznujem s tymto nazorom z diskusie ku clanku Prečo budú počas plošného testovania používať papier s perom a nie IT systém

Blockquote
Preco nezverejnia ten dotaznik, co sa bude vyplnat na mieste niekde online?
Lebo ziadny dotaznik nie je. Na mieste si opisu z OP meno, priezvisko, adresu, asi aj rc, a datum narodenia do ich papierovej tabulky.
S Antalom nesuhlasim, pero a papier malo byt zalozne riesenie, ak by IT zlyhalo. Ked dokazali spravit za den stranku na registraciu dobrovolnikov, tak za 2tyzdne mohli rovnako spravit aj stranku za registraciu testovanych ludi (kde by si clovek napr. mohol vybrat aj priblizny cas vykonania testu). Odberne miesta s podporou IT nemuseli byt vsetky, stacilo by mat len urcitu cast.
Som zvedavy na rychlost a chybovost prepisania udajov zaznamenanych na papieri, kto to bude z papiera prepisovat do IS v NCZI, kolko to zase bude stat a trvat.
Mohli urobit aspon formular, ktori by si zaujemcovia vytlacili doma, na vstupe by pracovnik len skontroloval spravnost udajov. Manualne vyplnanie udajov sa mohlo robit len pre tych, co si nedonesu formular.

Vy vobec tusite ake podmienky musi splnat pocitac v takom infekcnom prostredi a ze je potencialnym zdrojom sirenia infekcie a co s nim musia urobit po ukonceni? Skuste ist na infekcnce oddelenie, doniest si tam notebook a uz si spat nezoberiete ak dodrzuju protiinfekcne opatrenia (vid. Sulik v TV - zoberime si notebook a budem psiat od excelu)

1 Like

Nehovoriac o tom, ze rychlost vybavenia bude dolezita (ci to vobec stihnu) a garantujem Vam, ze perom to zaeviduju za polovicny cas (doporucujem vyskusat a provnat)? Chybovost bude porovnatelna.

1 Like

To vsetko sa da riesit. Dokazom su napriklad existujuce odberne miesta pre PCR testy, kde uz toto vsetko zautomatizovane maju.
Nehovorim o setreni casu pri samotnom zapise udajov, hovorim o dalsich vyvolanych nakladoch na naslednu digitalizaciu udajov zozbieranych na papier a ich chybajucej rychlosti a sirke pre analyzu.

Ake data sa budu zbierat? Cielom akcie Gulovy blesk je stiahnut pozitivnych ludi z obehu nic viac nic menej, kontakty sa nebudu dohladavat. Pocitat pocet pozitivnych z celkoveho poctu na to netreba ani excel.

Ak je cielom dostat tam co najvacsi pocet ludi tak naozaj je zbytocny akykolvek system (na registraciu alebo cokolvek), treba jednu - dve kamery na odberove miesta, aby si vedeli ludia pozriet kolko je v rade.

Ale isteze, a hlavne rychlo a zbesilo.
Ak si si nevsimol, tie data sa tak ci tak maju digitalizovat - uz na to mali objednat IS a tie data don bude este treba dostat.
Takze nas to nakoniec bude stat viac a zaroven si nechame utiect vzacnu prilezitost zozbierat dalsie relevantne data včas. Gratulujem. Ake typicke.

Ale my si nerozumieme. Ja povazujem akciu Gulovy blesk za velmi nestastne pripravenu a suhlasim s prave teraz publikovanym nazorom v Lancete “the testing in Slovakia “sounds like a great idea, and I am delighted someone has decided to try it, but this seems like a very bad way of doing it.”.

Len hovorim, ze v tejto situacii a stave pripravenosti do toho pridat dalsi administrativny, logisticky, technicky atd. prvok sposobi viac skody ako osohu.

A ja hovorim, ze umoznit zlepsit tento proces aspon tam, kde sa to stihne, pricom papier a pero zostava vzdy ako backup ked IT zlyha, moze priniest velky osoh a preto sa tomu na MIRRI mali uz davno venovat.

Budu to chciet dostat do existujuceho epidemiologickeho systemu.
Mozno je toto cast z neho


image

To by davalo zmysel.
V agilnom svete by sa don isto dalo polahky dokonfigurovat novy typ testov s vlastnymi odbernymi miestami a labakmi. Nan by sa dala napojit obdoba rezervacneho formularu pre PCR testy https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-patient-form.php prisposobena pre tento typ testu, ktory by ti pridelil najblizsi volny termin na tebe najblizsom odbernom mieste, ktore by bolo vybavene IT technikou. Vlastne maju skoro vsetko hotove pod nosom, staci to paralelne spustit popri miestach nevybavenych IT technikou. Akurat co tu sa nechce.

Akcia o mesiac uz nebude mat zmysel (ano o 2 tyzdne), takze ano rychlo a ine ciele ako stiahnut co najviac infikovanch ludi z obehu a neinfikovanych z 1.kola otestovat este raz A ak bud infokovany tiez ioch stiahnut z obehu, su uplne nepodstatne pre tuto chvilu (aj ked data sa urcite post spracuju a zidu sa). Rychlost a jedne cas na uzemni je podstatna (najlepsie by bolo keby sa to zrealizovalo v jedne den, co sa neda). Ci uz pri tejto rychlosti sa to podari a nakolko je dobra otazka (to je na to zbesilo), ale proste su rozhdonutia ktora sa musia robit v case (testovanei o tyzden a o nieco lepsie pripravene (tize nebude dokonale) je horsia varianta.