Administrácia plošného testovania

Screenshot from 2020-10-26 00-59-37

Teraz dava Spoločná zodpovednosť - Koronavírus a Slovensko text ze:

Momentálne prebieha aktualizácia formuláru, ktorý bude opäť dostupný v pondelok 26. 10. 2020.

Cize v sobotu vecer sa ministerstvo zdravotnictva spamatalo, ze to nevie vyriesit tym Microsoft Formom co tam bol a treba nieco lepsie.

Uff … to je amaterizmus. Chce mi niekto povedat, ze armada, ak pride kriziva situacia a bude potrebovat nejaku technicku podporu od obyvatelstva alebo nejakej skupiny ludi, tak nema ziadny system ako to urobit? Tak potom zbohom Slovensko. Ak nema a necha si urobit prihalsovaci formular alebo jednoduchu APPku na prihlasovanie, tak to robil co za uplny amater? Taky chcu riadit informatiku alebo spolupracovat na reformach?

1 Like

nie … .takí dostali ulohu od velitela, vygooglili si ze formular sa da urobit cez MS FORMS a ulohu splnili. Ani prislusny referent, ani jeho sef, nemaju o IT ani paru. Plnili bojovu ulohu v case mieru. A nechcu riadit informatiku.

2 Likes

Asi o tom rozhoduju taki, ktori maju zmyslanie ako ty “…ziaden IS nevylepsi vysledok len ho pomoze zhorsit, bez pocitaca je to urcite najlepsie…”

1 Like

Bavili sme sa objednavani a organizovani ludi na testovanie (tam nazor je stale taky, ze to tam nema co hladat), nie o logistickej priprave a absolutne amaterskom formulari (student 1. rocnika?), v pozadi ma byt infoirmacna podpora (ale nie na mieste), smaozrjeeme taka aku maju alebbo sa dlaa za tie 2-3 tyzdne nromalne stihnut (snad taketo prihalsovanie sa dalo urobit lavou zadnou aj ked vojaci take nieco musia mat)

len pozor na citanie, tuto ulohu nemali vojaci ale MZ, a riesi ju MIRRI ako gestor webu a podla postu organizuje Buckuliak.
A otazka je teda ako vyzera SLA na web, kedze takuto ulohu by zvladla kazda mala web firma za den, pretoze to robila desiatky krat.
Alebo sa caka na dobrovolnikov a hlavne aby to bolo v sulade s dizajn manualom ?

2 Likes

https://spolocnazodpovednost.sk

https://zive.aktuality.sk/clanok/149330/digitalny-zber-dat-by-urychlil-testovanie-a-predisiel-by-chybam-tvrdi-itas/

2 Likes

by … by…dakujeme ITASu za hodnotny prispevok. (len ku by …by…zabudli prilozit navrh :“ako” a zamysliet sa nad realnostou a rizikami …by…by…za danych okolnosti).

1 Like

Neznalost neospravedlnuje …

Ahojte, ked som sledoval rady na plosnom testovani na orave, rozmyslal som ako by bolo jednoducho a efektivne mozne zlepsit organizaciu a planovanie odberov. Napadla ma aplikacia, ktora by samospravam pomohla rozvrhnut casy testovania jednotlivych obcanov. Vychadza to z predpokladu ze testovacie miesta budu obdobne ako volebne miestnosti a teda by obce mohli vychadzat zo zoznamov pre volby - pripadne z ich mierne pozmenenej podoby. Pravdaze sa tam vyskytnu ludia mimo svojho bydliska, ale kedze ucast urcite nebude 100% bude tam priestor aj pre nich. Appka teda berie ako vstup csv so zoznamom ludi a odbernych miest pod ktore patria. Podla poctu ludi pre odberne miesto rovnomerne rozdeli testovaci cas a ku kazdemu testovanemu prida testovaci den a cas testu. Vystup opat vo forme csv.

Najst funkcny draft appky je mozne tu: http://v4corona.com/test-planner/ zdrojove kody pravdaze v pripade zaujmu volne poskytnem pre pripadnu upravu a nasadenie. Myslim ze pokial by sa to dostalo na spravne miesta, mohlo by to hodne samospravam hodne pomoct pri organizovani. Pripadne by sa to mohlo este upgradnut posielanim info sms obcanom.

V principe nie je mozne dat (nanutit) obcanovi presny termin, ze musi prist napr. 7:40 …

jo to je jasne. ten rozpis by sluzil informativne. neukazneni ludia si vzdy pridu kedy chcu a natlacia sa do radu. Ale pokial sa najdu ukazneni ktory cas dodrzia tak sa aspon ciastocne vznikanie radov obmedzi a ma to zmysel. Ono tam ide aj o myslienkove pochody ludi - napr mam skusenost ze pokial stare babky nemaju rozpis, nahrnu sa co najskor(lebo neskor na ne asi nevyda :)). Ale pokial takyto rozpis(aj ked informativny dostanu) tak sa ho snazia dodrzat aj ked nemusia… mozno zvyk este od komancov.

AL epotom sa stane, ze pridu a nebude volne, pretoze este neobsluzili toho kto bol objednany predtym, úpolovica prisla na cas kedy nebola planovana, atd, Neviem kto by tma robil poriadok. Tak je ejdnoduchy princip FIFO, ked je vlea ludi tak sa tam nepostavim alebo postavim a pockam

tu sa nieco deje

3 Likes

toto je skvely usecase, len da len dufat, ze vtipalkovia nebudu zneuzivat otvorenost tohto pristupu

este by bolo super mat mapu kde budu odberne miesta svietit na cervenu, oranzovu, zltu podla KPI vychadzajuceho z dobrovolnickych dat

Celkom slusny napad (myslim si vsak, ze ta WEB kamera bola jednoduchsia dokonca objektivnejsia . samozrejme fyzcike umiestnenie moze byt problem, boli to dorbne vzhladom k nakladom na testovanie), len si myslim, ze lepsi by bolo sa sposob “waze” - GPS suradnica pre kazde miesto, identifikacia, ze som na OM a na mobile by zadavalo len to KPI (strasne vela, vela, OK, malo, prazdno a na mape by sa ukazalo kolko akych bolo hlaseni za poslednych 30 minut) - odhad implementacie 2dni, bez reklamy resp. oficialneho zdelenia organizatorov to asi nema sancu na uspech. To ci tento napad s yvberom miesta (to sa mi nie celkom paci) bude fungovat - neviem, ukaze ako “slovac” to nepouzije, pouzije, vyuzije, zneuzije

1 Like