Zoznam top slovenskych IT startupov / praciek

mam pocit, ze ten vyskumny program bol cely zruseny. cize ano podarilo sa im to vyhrat, ale je to zrusene.

nie som si celkom istý, či to bolo zrušené. Určite bola zrušená výzva na vysoké školy, ale či bola zrušená aj výzva na súkromné firmy neviem. Posledná informácia k tejto téme bola verejne prezentovaná ešte ex Plavčanom, a to, že v septembri urobí verejný híring všetkých projektov, ktorý samozrejme nebol. Vie to niekto zistiť @Martin_Turcek ako to dopadlo?

1 Like

Pamätám si článok, v ktorom sa písalo, že výzvu akože rušia a spoliehajú sa na “rokovania” a odstupovanie firiem od zmlúv. Plus sa tam písalo, že VUJE so zrušením zmluvy súhlasiť nebude a je pripravené sa súdiť. Ani za nič to teraz neviem nájsť. Bolo to niekedy za posledné 2 týždne

Tato vyzva podla API sice nebola stiahnuta (je v stave ‘Uzavretá’), ale vsetky jej projekty su v stavoch “Zmluva uzavretá - pozastavenie realizácie projektu” (vratane ISDD) alebo “Projekt mimoriadne ukončený - neprispel k cieľom OP (K)”

Public ITMS 2014+ dashboard:

Private ITMS 2014+ queries / dashboard:

4 Likes

bola vyssie otazka ze ake kriteria musi splnat firma aby bola podozriva
co tak firma, ktora v roku 2015 vyhrala obstaravanie na dodavku komplexnej sluzby zabezpecenia informacnych sluzieb pre SPP za 31milionov (predpokladam ze to je na viac rokov, aj ked sa neuvadza ci to je ramcova dohoda) s tym ze v roku 2015 podla udajov co mam z finstatu, mala podla statistickeho uradu jedneho zamestnanca a za rok 2015 bola v strate, 2016 drobnom zisku na vysku trzieb? A to najlepsie nakoniec, podla rpvs je konecny uzivatel vyhod poslanec NRSR ?
je toto dost podozriva IT “pracka” ?

6 Likes

je tu niekto kto by vedel poskytnut cennik Cisco, F5, IBM produktov z rokov 2015-2016? Je mi jasne ze bezne pri zakazkach byva cennikova cena minus zlava podla dohody, ale na zaciatok a porovnanie by stacila standardna cennikova cena
dik

akurát že nie je fedor ako fedor. Možno to je strýko fedor :slight_smile:

Pravda, datum narodenia nesedi :slight_smile: tak bohvie ci len menovec, alebo rodina…avsak zvysok 1osobovej firmy s takou zakazkou prackovo vyzera

skor si myslim, že kým tu všetci nahanali brhelovcov a sirokych a neviem koho este tak si nevsimli ze sandberg to inak toci

Ahoj,

na cennikove ceny kludne pouzi itprice.com, ALE:

Napriklad Cisco sa bezne obchoduje so zlavami do 50%, s vynimkami aj
cez. Na cenu sa do 50% moze nabalit zaruka nad ramec zakonnej a podpora
na vymenu vadneho zariadenia od 4 hodin do dalsieho dna. Toto by si sice
mohol nastavit podla parametrov obstaravania (povedzme na 3 roky) ale
dodavatel to moze urobit inak s tym ze rizika kryje svojimi
prostriedkami (vlastne nahrady na sklade).

Modularne zariadenia sa skladaju z viacero sucasti, kazda je samostatna
cennikova polozka a pokial nepoznas technologiu a projekt, tak ako laik
vies tazko vyskladat spravne zariadenie a licencie z cennikovej ceny.

Nemodularne (male routre, switche, telefony, firewally) su jednoduchsie,
ale tam je vela funkcnosti ovplyvnovanej softwarovou licenciou -
analogicky - podla obstaravania si vyberies technicke vlastnosti ktore
potrebujes, a nacenis. Da sa, ale rovnako nie ako laik.

Toto plati v principe pre vsetkych vyrobcov a vsetky druhy technologie.

r.

este by som pridal, ze nestaci kupit. Ale je treba aj nainstalovat a ozivit… co je kompetencia len par firiem a este k tomu ja dost draha.

1 Like

toto mi je vsetko jasne, urcity cas som s tym robil…ten cennik potrebujem len pre priblizne hrube porovnanie
to ze v samotnej zmluve je specifikovane napr len IBM x3550 a cena 55000 eur je jasna chyba toho kto to akceptoval, ze nevyzadoval detailnu specifikaciu

@robert.kuchar v zmluvach toto casto byva rozdelene, prve stotisice za HW, potom dalsie stotisice za licencie (tieto vsemozne oracle a sap licencie su pracka sama o sebe) a na konci stotisice za instalaciu a servis HW

tak ale to asi celosvetovo … .a S.D. ani nikto podobny to nezmeni … zmeni to iba trh. A kedze to roky funguje, tak si dovolim mysliet ze to nik nezmeni… a stotisice za servis su za to ze vyrobca drzi rezervne komponenty v europskom sklade a do 24 hodin to mas na stole v pripade potreby … NCZI by vedelo vypravat ako odchadza hardver a nahradne diely nikde … :smiley:

nepovedal by som ze pracka, len si vytiahli dividendy :joy:

1 Like

a ja som premyslal ze preco sedia zrovna vo westende :slight_smile: uz to dava zmysel ked to je tento fedor
co ma ale viac zaraza, ze ako ich pracke v pohode subdodavali nie len klasicke firmy ako datalan, tempest, anext ale aj zahranicne korporacie, ako hp, ibm ci accenture…ktore sa tvaria ze maju nejaky interny moralny kodex

Dufam ze ti neznicim iluzie :smiley: ale nadnarodne korporacie su este horsie ako domace firmy. Interny moralny kodex je zdrap papiera ci uz je to IT, automotive alebo farmabiznis, alebo cokolvek ine.

robim v korporaciach uz 12 rokov, a aj ked viem ze tam casto skor nez dobry napad vitazi interna politika/intrigy, tak ked sa zamotaju do slovenskych “biznisov” vzdy ma to prekvapi :smiley:

Vramci https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/494820-prideme-o-100-milionov-eur-sns-nevedia-riadit-eurofondy-na-skolstve-tvrdi-remisova/ sa pise:

ministerstvo tvrdí, že v rámci výzvy na podporu priemyselných výskumno-vývojových centier je v súčasnosti platných 37 zmlúv o poskytnutí nenávratného finančného príspevku z pôvodných 61

V open datach vidno teraz 58 projektov z povodnych 62 schvalenych ziadosti o NFP, z toho 38 projektov je stale pozastavenych a zvysnych 20 projektov uz je mimoriadne ukoncenych - teraz uz vratane ISDD i VUJE.

1 Like

To sa da fakt tvarit ze nevies co sa deje, ale ked pipnu prachy na ucet je vsetko OK?

To, ze nevedel o tendroch vo firme, kam budu dodavat a s kym sa este uverit da.
Ale ze sa nepozrie na uctovne zavierky svojich a firiem, co tieto firmy vlastnia, mame tiez uverit? Ze by nevedel o dlzobach?

2 Likes