Zoznam dodávateľov OPISu

Zoznam dodávateľov pre všetky projekty v rámci OPISu - verejne editovateľný Google sheet.

Zistime spoločne čo najviac dodávateľov. Idéalne by mala byť každá informácia podložená odkazom na verejne dostupnú zmluvu. Zatiaľ to tak ani zďaleka nie je. Venoval som tomu veľa večerov a neflákal som sa, tak nečakaj že ti to pôjde nejak ľahko ak sa do toho pustíš, ale máš moju plnú podporu. Bolo by fajn o tieto informácie oficiálne požiadať cez infozákon. Vie niekto ako?

Vizualizácia

4 Likes

Ministerstvo životného prostredia mi oficiálnou formou potvrdilo ďalších dodávateľov. Pridal som do sheetu:
http://www.crz.gov.sk/index.php?ID=1707404&l=sk

Niektoré zmluvy (napríklad ICZ Slovensko) uvádzajú aj subdodávateľov. Taktiež by bolo fajn nájsť na ÚVO komisie pre dané projekty.

Tá stránka na Githube má dve vady: nemá úvodnú informáciu čo sú to za čísla a najmä ak niečo dodáva konzorcium, tak celú sumu pripíše každému, čo je nezmysel.

Celkovo je toto super vec a ak by sa podarilo zozbierať aj info o subdodávateľoch, tak by bolo vidno aj veľa vecí hlbšie.

1 Like

Pridal som tam vysvetľujúci nadpis. Jasné, info o subdodávateľoch by boli úplne super. Dik za pomoc

Nevyznam sa v uctovnictve, ale da sa z verejne dostupnych zdrojov ziskat udaj o pocte zamestnancov firmy (horny odhad internych nakladov za pracu) a sume za nakup sluzieb (horny odhad externych nakladov za pracu)? Ak ano, tak by mohlo byt zaujimave vypocitat pre kazdeho dodavatela pomer “naklady na pracu” k “dostal z OPISu”.

Filip - da sa to nejako rucne/polorucne pozbierat u nejakej mensej vzorky firiem. Ale nezistis uplne vsetky z OPISu - nie kazda to zverejnuje.
Ale kedze vacsina tych firiem ma dodavatelov zivnostnikov a srocky, tak to bude velmi nepresne.

Pokracovanie tu. Vesmír OPIS

This topic was automatically closed 24 hours after the last reply. New replies are no longer allowed.