Zelený certifikát (Digital Green Certificate)

O jednom som takmer presvedceny OverPass sa nevola :smiley:

Otazka je, ze ako (a ci) funguje, bol by som zvedavy.

2 Likes

Ozaj, kto môže kontrolovať občiansky? :slight_smile: Aké sú povinnosti občana pri ochrane údajov zo svojho OP?

Sa pomaly môžeme prestať tváriť že nejaký štát existuje :slight_smile:
keď si predstavíme, že ľudia budú ukazovať naozaj svoje QR kódy. V reštauráciách a ostatných prevádzkach majú používať dostupné appky. Čo robia tie aplikácie? Nezaznamenávajú polohu kde sa overil covid pass? Štátu nevadí že prikáže podnikom kontrolovať pohyb svojich občanov cez random 3rd party aplikáciu vytvorenú bohvie kým?
(áno ľudia používajú gmail, FB etc. ale štát im to neprikazuje… túto vetvu argumentov nechcem rozoberať…)

Otazka je velmi spravna.
nezachytil som info ze by vlada nejakym sposobom vyriesila tento legislativny problem. Zrejme to hodila na obcanov ze vy si to medzi sebou porieste

Napr. tu je zaujimavy clanok na toto tema. netykaju sa sice casnikov, poriadatelov, ani bezpecnostnej sluzby ale co to nam napovedia
https://www.najpravo.sk/clanky/opravnenie-policajta-pozadovat-preukazanie-totoznosti.html
https://www.najpravo.sk/clanky/policajt-vas-nie-je-opravneny-bezdovodne-legitimovat.html

1 Like

bude to podobne ako v Rakusku. Niekto z baru kukne 5s na certifikat, kde nema moznsot zistit nic o danom cloveku. ID kartu nikto nebude ziadat. pripadne to nechaju (ako v Rakusku) len na vlastne napisanie udajov na papierik, ktory opat nikto nekontroluje.

volajme to podla reality bezpecnostne divadlo.

Ved to je asi v poriadku. Je to na ludoch, ci budu chciet podvadzat alebo nie. To je ta zodpovednost, ktoru v mediach stale zdoraznuju. Ak sa vacsina zachova ako treba, tak je to v pohode.

1 Like

Čiže najprv aplikácie a potom novely.
A nebyť na Slovensku zlodejov, mafiánov a obdivovačov totalitných režimov(lebo najskôr vedia na čo by to použili oni…) tak ani nemá kto robiť opozičnú politiku…
Malý krok do reštaurácie, veľký krok s sociálnemu kreditu.

Nie je to podobne ako so znackami na cestach? Ked je na dialnici znizena rychlost na 80, malo by sa ist max. 80. Realita je vsak uplne ina. Dodrziavanie pravidiel cestnej premavky kontroluje policajt, ktory ma moznost vas v pripade porusenia pokutovat.

Nemalo by to byt v podstate rovnako? Ked je restika otvorena pre zaockovanych, mali by tam chodit len zaockovani. Realita bude samozrejme uplne ina (podobne ako s dodrziavanim rychlosti). Ked vsak pride policajt, ktory ma pravo obcana legitimovat a zisti porusenie pravidiel, mal by mat moznost to pokutovat.

Podla mna je nerealne aby v restikach a na podujatiach kotrolovali ludi. Zodpovednost by mala byt na jednotlivcoch.

3 Likes

Mne sa zda ze aj legislativu mame takto nastavenu. Nazachytil som ziadnu zmenu zakona, ktora by dala niekomu tuto pravomoc.
Bojim sa ze to mame nastavene tak, ze zodpovednost ponesie restika alebo organizatori podujatia, ak by tam prisla kontrola tak postih asi ponesu oni.
Legislativa by nemala byt nastavena tak ze obecne povieme ze do restiky mozu ist iba zaockovani. Restika to nezariadi. Kedze ide o zasahovanie do ludskych prav je treba presne konkretizovat kto co moze, je opravneny a kto co musi strpiet presne a konkretne. Inak to nechavame na ludoch nech si to spolu vybavia, a podnikatel nech nesie riziko ze bud nezarobi, alebo dostane pokutu ak nedokaze navstevnikov “umravnit”. Cize podnikatelia a organizatori maju noz na krku z kazdej strany a stat je hrdina

zodpovednosť KOHO za ČO?

LOL tolko k fotkam. Ucia nas proste na “Prijatie čipu” aby som citoval klasika… Kua tak z neho fakt idu urobit hviezdu…

OverPass – Slovensko IT APK je tu

Skusenost s registraciou do eHranica : Nemam COVID-19-PASS ( nikdy som ho nepotreboval ), Digitalny preukaz mi prisiel rovno eMailom.

Dopadlo to takto :

Do pozornosti davam zobrazene linky, na ktore nie je mozne kliknut…
Pokus kontaktovat Call-Centrum bol neuspesny, pretoze su tam len v pracovnu dobu.
Odporucaju mi zmenit si kontaktne udaje, ale na to aby som ich zmenil potrebujem COVID-19-PASS.

Vivat NCZI :frowning:

nie ze by som vedel čítať z čajových listov ale tak o 20 minút alebo o pol noci skús zas. Server je preťažený :slight_smile:

Hlavne, ze manzelke to iste preslo na prvy krat …

1 Like

Nepouzil si ine cislo telefonu pre tvoje RC? Ci ine ID predtym?