Zelený certifikát (Digital Green Certificate)

Zhodou okolnosti si ju pripomienkoval v ramci komunity SD :smiley: LP/2021/149 Vyhláška o spôsoboch a postupoch pri elektronizácii agendy verejnej správy

Jaj, tú myslíš x) Ano, k tej by som sa rad dostal a postupoval podľa nej. To plne súhlasím.

Posunul som to dalej. Pride mi to ako dobry napad!

Momentalne stale cakame na finalne podklady z NCZI ohladne API, end-to-end procesov a dalsej komunikacie GreenPassov. Toto je v ich rezii. Od tohoto zavisi aj to, ci budeme schopni zrealizovat nieco ako ste popisal. Pripravujeme sa aj na moznost importu certifikatu priamo z NCZI. Verim, ze coskoro budeme mudrejsi!

2 Likes

Este jeden predsa, kedze som si vcera QR kod skener skusal a to je pripad so zapnutym “bleskom”, teda dosvietenim, ktory napr. v tme sice pomaha osvetlit, ale zaroven sposobuje silne bodove svetlo, ktore vybieli cast QR kodu a potom ho nevie precitat a musi sa clovek vselijako snazit menit uhol.

Výborne, toto je krásny príklad “nového myslenia”, za 150000€ keď je hotová aplikácia, tak si urobíme meeting, kde si urobíme analýzu potrieb cez ľudí z fora s.d :wink: čistá krása …

1 Like

Predmetom stretnutia nie je analyza potrieb. Na samotne zadanie bohuzial nemame takmer ziadny dopad (zodpovednost ma riadici vybor - MZ,MIRRI,MV). Verim, ze v buducnosti budeme mat priestor zapojit sa do procesu uz od samotneho zaciatku a velmi radi potom zorganizujeme podobne stretnutie este pred samotnym projektom (v duchu UCD metodik a pripravovanej vyhlasky).

Cielom tohoto stretnutia je ukazat “work in progress” stav aplikacie, ziskat feedback a konstruktivne sa pobavit o pripadnych vylepseniach, ktore vieme zrealizovat. Paralelne s tymto stretnutim, ktore je primarne urcene odbornej komunite, realizujeme uzivatelske testovanie s laickou verejnostou.

To, ci tieto aplikacie maju zmysel alebo nie uz nie je predmetom diskusie. Rozhodnutie padlo na riadiacom vybore. Nasim cielom je urobit co najlepsie to co nam bolo zadane.

1 Like

https://dev.dgc.sk/ehn
Dev prostredie

Dakujem :slight_smile: Bude aj login/heslo ? Inak je “unauthorized”.

  • Chcelo by to lepsiu dokumentaciu.
  • Hned prva metoda GET /gdc je celkom nebezpecna. Vygenerovat a poslat v jednom response 1.7 miliona riadkov bude celkom zabavne z pohladu pamate.

Apple Wallet riešenie som spomínal už dávnejšie, posielal som vám aj pod FB status linky a podobne :grimacing:

  • swagger nestaci ?
  • preco by /dgc malo vracat 1.7M riadkov ? ked robi vyber per/hash identity

Co viem, tak je to v roadmape projektu. Zatial sa riesia prioritnejsie veci ale verim, ze sa aj toto podari stihnut.

Super, hlavne nezabudnúť na to, že sa to dá krásne kombinovať s Beaconami napríklad na hraniciach, na úradoch, alebo všade, kde to bude potrebné “ukazovať” :wink: Pridaná hodnota je nevyčísliteľná pre používateľov iOS

Na predstavu o API staci. Na integraciu nestaci.
Na overenie funkcnosti nestaci. Ked uz je to swagger, tak je to zive API => urobit si predstavu o response by bylo vhodne, najma ak response pre content-type “application/json” nie je zdokumentovany.

Pretoze doteraz bolo zaockovanych 1.7M obyvatelov.

  • V dokumentacii mas napisane “List all person s dgc”.
  • X-Fields je nepovinne a bez vysvetlenia.
  • vystupna JSON struktura popisana nie je.
1 Like

Tie PDF/QRC formaty by bolo asi logickejsie riesit cez content type. Content-Type - HTTP | MDN

1 Like

cache-control: public, max-age=1
content-disposition: attachment; filename=“urn:uvci:01:SK:13A08D6461354E05A629E234D4EAD.pdf”
content-length: 42301
content-type: application/x-pdf
date: Mon, 31 May 2021 15:20:50 GMT
expires: Mon, 31 May 2021 15:20:51 GMT
strict-transport-security: max-age=15724800; includeSubDomains

Ten swagger to tie ukazuje ako sa mu zachce.

List all person s dgc - sorry ten apostrof, nedogenerovalo. Ale logika - vsetkych 1.7 ?
JSON este doplnim.
Swagger musi stacit, robim teraz integraciu na EU DGCG, mam rovnake swagger’s. Takze sa tu nehrajme na nejake NASA kua.

Ah sorry, myslel som media type. Nie samostatna URL na tu istu info len v inom formate ale iny Accept header. Media Types

Nemozem to zmenit, pretoze som na OAS2
https://swagger.io/docs/specification/2-0/mime-types/
a tam tlaci to api.produces
A na OAS2 som pretoze dost velky requirements file, s mnozstvom krypto kniznic, ktore musia fungovat spolu. A ta restplus cast ma tiez zavislosti.

Podľa mňa by si mal byť na open api 3.0 Strategické priority - archív | Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR

https://ocko.uzis.cz/

Dávam do pozornosti ako robia autentifikáciu

1 Like