Zaručená konverzia vs. Obchodný a Živnostenský register (otázka najmä na advokátov)

Ak si pozries vlakno o metodike zarucenej konverzie, tak som sa presne tieto veci Uradu UPVII pytal cez infozakon. Odpinkali ma odkazom na prilohu 12 vynosu o standardoch, na NBU ale ziaden vyklad nedali. Pravda je taka, ze NEEXISTUJE na slovensku predpis, aky ma byt po technickej stranke vystup zo Zarucenej konverzie. Existuje este metodicke usmernenie na UPVII, ktore ale nikdy nebolo schvalene … ALE V NOM SA JASNE HOVORI, ZE VYSTUPOM MUSI BYT LEN a LEN ASICE kontajner a ziaden ZEP, XZEP, ZEPF … a ine privatne divociny.
To iste hovori aj spominana priloha 12 vynosu o standardoch v statnej sprave. Takze trpime tu stav kedy su miimalne 4 vyrobcovia sw pre zarucenu konverziu a kazdy to robi bud trocha inak, alebo uplne inak, a UPVII k tomu sorry za vyraz ale pcha hlavu do piesku. Nemyslim si ze NBU ma vykladat format zarucenej konverzie, ale vcera som im poslal tie iste otazky v infoziadosti ako dostali na UPVII a som zvedavy ci k formatu vystupu zo Zarucenej Konverziue daju vyklad… PS: skus novinku (SaaS) http://www.podpisuj.sk, kde je aj ZaKo.:slight_smile: