Zákon o e-Gov - novela 2017

@miromr:

Nie vyplnacia ale ze nebudu prezentacne data toto: mozno som ale nepochopil co sa tymi prezenztacnymi datami rozumie. Ako som pozdejsie zistil netusim totiz co sa mysli "pre prístupové miesto zo špecializovaného portálu,“ 7. K čl. I
V čl. I sa za bod 38 vkladajú nové body 39 a 40, ktoré znejú:
„39. V § 24 ods. 2 písm. a) sa na konci vkladá bodkočiarka a pripájajú sa slová „prezentačná schéma nemusí byť súčasťou elektronického formulára, ak je používateľské rozhranie pre vyplnenie elektronického formulára poskytované pre prístupové miesto zo špecializovaného portálu,“.

Dobrý deň, skúsim spresnenie k jednej konkrétnej veci:

Vychádzam z toho, že už si rozumieme, že “to aké zobrazenie vidím keď údaje vypĺňam” (= konfigurujem si akú službu chcem dostať) nie je podstatné. Často je to dynamické zobrazenie v rámci služby - keď si rezervujem letenku, hotel, kupujem knihu, prepisujem auto a pod. K tomu, aké GUI som videl, keď som údaje vypĺňal - sa nepotrebujem vracať “v histórii”.
Kde to naopak už podstatné je (a k čomu má zmysel vracať sa aj z pohľadu histórie) - je v kroku, kedy sa chcem pozrieť na výsledok konfigurácie a chcem nad ním vyjadriť vôľu (autorizovať podanie podpisom alebo iným spôsobom). Ak sa tu chápeme (ospravedlňujem sa za dlhé vypisovanie), tak môžeme ísť ďalej:

No a preto som reagoval na dalsiu zmenu, kde sa zrejme chysta ze nebudu transformacne udaje k dispozicii tak ako som reagoval.

Keď si pozrieme znenie zákona 305/2013, tak predmetný § 24 ods. 2 písm. a) hovorí “prezentovať elektronický formulár na vyplnenie údajov”. To znamená, že doplnenie slov za bodkočiarku do písmena a) z bodu 39 sa vzťahuje na “prezentačnú schému na vyplnenie”.
El. formulár obsahuje ešte prezentačné schémy podpisovú a tlačovú. Tieto ostávajú tak, ako boli doteraz (na to by sa musel meniť odsek 3 daného paragrafu - písmená c) a e), ktoré menené nie sú). Viď:

1 Like