Www.bytzdravyjevyhra.sk

https://www.bytzdravyjevyhra.sk/

Otazka za 100 bodov: Je toto elektronicka sluzba podla zakona o e-gov a teda sa na nu vztahuju vsemozne regulacie alebo nie?

Asi ano. Inak ja len nerozumiem preco sa ludia maju registrovat, akoze preco nelosuju zo vsetkych co maju na to narok? Ved udaje maju a cislo ucte sa vyhercu opytaju, ci? Mysli si niekto, ze nejaki stari ludia sa budu registrovat? Preco neregistrovany je diskriminovany a vyluceny z loterie? to stale ked si vymysli niekto v state nejaku chobotinu, tak stale sa ludia budu nanovo registrovat a pytat od neho budme vsetky udaje?

7 Likes

To asi kodili po fajronte ludia z NCZI. Ak sa zaregistrujete a date do telefonneho cisla medzeru, tak Vam nepride potvrdzovacia SMS.

V tomto state je boj spravit aj funkcny formular, tak ake appky a e-gov tu vobec chceme?

Je to aplikacia na financnej sprave alebo mfsr … NCZI hje asi nepriatelsky rezort, aj ked z toho isteho kosiara, taklze ludia registrujte sa raz n nczi na ockovanie, druhykrat na mfsr na loteriu z ockovania, kto uhadne kde to bude 3. a dalsi krat?

1 Like

select subid from dgc where is_valid = true and dgc_type = ‘v’ order by random() limit 1
Toto vyselektuje jedneho nahodneho subjekta :slight_smile: zo vsetkych ktorym bol vystaveny platny covid pass.
Takze v kocke - toto je cela loteria na jednom riadku bez nutnosti sa niekde registrovat.

6 Likes

môj skromný tip je konfederácia biskupov

Ako tak citam FB diskusie, tak loteriu vyhrava ten kto dostane najviac potvrdzujucich sms a emailov :slight_smile:

tato akože loteria (kde je navyse vyhra podmienena zodpovedanim otazky z rtvs relacie) je ukazka, ako si tato vladna garnitura predstavuje zasadu 1x a dost…

1 Like

Tento spôsob informatizácie zdá sa mi ponekud nešťastný .

Celkovo.

3 Likes

Text na konci registracie :stuck_out_tongue:

Vaša registrácia do žrebovania o očkovaciu prémiu a sprostredkovateľský bonus bola prijatá. Po overení údajov Vám do 14 dní príde potvrdzujúca SMS a email.

Este sa spytat ci kelendarnych alebo pracovnych … :grinning: alebo mysleli, ze SMS tomju kto vyhral nieco … :rofl:

pravdepodobne kvoli tomu, ze musis vyslovne suhlasit so statutom sutaze (s cim si teda pri ockovani nedal suhlas) + nemaju tvoje cislo uctu.

ale neobhajujem to, ten formular mohol samozrejme byt na par riadkov: rodne cislo, email/telefon, IBAN + suhlas so statutom a zaradenim do sutaze.
a ked uz nic ine, tak aspon obec vyplnit podla PSC automaticky?!

Mohlo to byt na 1 klik z NCZI, kde uz vsetky udaje vyplnene mas. IBAN v klude nech vyplnia potom ked vyhraju.

6 Likes

Celá súťaž je robená z dôvodu popularizácie očkovania proti COVID. RTVS bude vysielať pásma s odborníkmi ohľadom COVID-19. Otázky budú z týchto pásiem. Čo sa ti na tom zdá divné, že súťaž motivuje súťažiacich, aby dosiahli jej zámer? Mne to tam všetko sedí ako r.ť na šerbel.

Jediná vec sa mi na tom nezdá. Prečo MF SR si robí stránku s HTTPS, kde je použitý certifikát z Let’s Encrypt. Ten si môže pre svoju stránku zadovážiť hocikto. Tu na stránke ohľadom vlastníka potom človek vidí:
Táto stránka neposkytuje informácie o majiteľovi.

Pripomínam, ide o stránku MF SR, na ktorej doteraz svoje osobné údaje odovzdalo 200tis. ľudí. Nemáme na SR nejakú CA, ktorá takéto certifikáty poskytuje štátnym inštitúciam na počkanie?

2 Likes

Napriklad sa mi zda dost divne, ze relacia je pre ockovanych (iny vyhrat nemoze) a ako teda zvysi zaujem o ockovanie? Nezaockovany ju pozerat nebude, nema preco.

3 Likes

Máš pravdu. Je len pre zaočkovaných. Chytám sa slamky a uvediem, že môže motivovať zaočkovaného 1/2 aby bol 2/2.

Síce to nie je u nás veľmi populárna myšlienka, ale tiež je možné súťaž brať ako investíciu do ozajstného porozumenia toho, čo je očkovanie. Sú aj takí ľudia, čo sa dali očkovať len preto, že to od nich vyžadovala nejaká autorita. Toto môže byť pre nich spôsob, ako nadobudnúť na celý život vnútorné presvedčenie, že je to správna vec. No a keď už niekto chápe čo je očkovanie, je zaočkovaný, nebodaj aj vyhral 100EUR, tak možno podá pozitívnu informáciu ďalej.

Na druhej strane, ak by existovali pravidlá umožňujúce vyhrať neočkovanému, ten by po výhre už nemal dôvod nič viac podnikať.

Podľa mňa je to jedna z tých pozitívnejších súťaží. Porovnaj len s tipovaním čísel alebo výsledku zápasov. Vôbec ma nemrzí, že na ňu prispievam daňami. Čim viac kvalitne informovaných ľudí, tým pohodlnejšie sa budem v spoločnosti cítiť.

Ideme mimo temy, ale keby toto bol IT projekt za 50M eur, tak by sme pozadovali sakra dobru studiu, sakra dobre alternativy a nie styl “toto sme si za 50M vymysleli a oplati sa to od tohto poctu”.

1 Like

Treba si povedat ze nejde o 6000 hocijakych zaockovanych ale 6000 zaockovanych, ktori by inak mali stredny az tazsi priebeh (neviem najst metodiku ako to UHP pocitalo tak sa domyslam, kedze bezpriznakovi chori a nenakazeni asi nestoja stat nic). Co znamena ze celkovo tych 6000 je mozno 10% a celkovo potrebuju zaockovat vdaka kampani 60 000, aby tie prinosy dosiahli.

velmi dobry postreh, pamatam si v nejakej analyze alebo hodnoteni UHP, kde prave toto vycitali, ze projekt by nemal pocitat od kedy je navratny ale ma objektivne podlozit ako prinosy vypocital. Zda sa ze s novym vedenim MF SR aj UHP prichadza s novymi postupmi ratania prinosov.

Je trochu smutne ze sa prezentuje ako uspech obrovsky zaujem o loteriu uz zaockovanych ludi, pritom zaujem o ockovanie u nezaockovanych zatial nejako badatelno nevzrastol.

Odporucam tento rozhovor, ja osobne ho povazujem za velmi prinosny.

Toto si videl?

2 Likes

Podla man loteria nebude mat ziaden alebo minimalny prinos. Ved sa to uvidi ci “rapidne” stupne pocet zaujemcov o ockovanie, vysledok budeme coskoro poznat.

1 Like