Www.bytzdravyjevyhra.sk

Nevidel, dakujem. Moj predpoklad bol mylny.

Rovnako ako pri Martinovi Susterovi z NBS, ktoreho tam spominaju mam jednu vyhradu alebo skor otazku. Kedze nejaky excel nie je k dispozicii a v tom dokumente to nie je napisane a tie priemery nie su uplne priemerne hodnoty udajov uvedenych v tej tabulke, tak sa domnievam, ze pocitaju priemerne hodnoty bez zohladnenia podielu jednotlivych vekovych skupin na celkovom pocte obyvatelov, alebo este lepsie na celkovom pocte osob ktore je potrebne zaockovat. Mne sa zda akoby pocitali s tym ze vsetky vekove kategoria maju rovnaky podiel na nezaockovanom obyvatelstve. Tento faktor by som potom zohladnil.

Kazdopadne otazka by mala zniet ci je loteria ta spravna a najefektivnejsia cesta motivacie.
Este raz spomeniem moju osobnu skusenost u blizkych ludi, ktori zvysoka kaslu na loteriu a dali sa zaockovat len vdaka tomu ze mohli dostat Modernu a nie Pfizer (lebo poculi ze Moderna je najkvalitnejsia a nicim inym sa zaockovat nedaju a ked sa neda vybrat tak si pockaju kym sa bude dat), vybrali si den, dokonca sa dohodol aj presny cas. Mozno keby sa teraz umoznil vyber vakciny aj medzi Pfizerom a Modernou, tak by sa tento krok ukazal nakladovo efektivnejsi ako loteria :smiley:

3 Likes

No nie som si isty, ale ked to odo mna pyta vsemozne informacie vratane cisla uctu a RC … uz len cilso topanok … cele mimo mna.

PS som plne zaockovany a neregistrovany - naco 2x ved uz som registrovany v registri vakcinacii. O co tu komu ide? Nerozumiem a ani nechcecm rozumiet ale nezucastnim sa. Ani za 100.000

1 Like

Web nie je dostupný zo zahraničia. Takže zase aplikovaný náš “SK Gov ddos protection” - radšej odrežme zahraničie a nemusíme riešiť.

1 Like

ten post si myslel vazne alebo to bol “wrong answers only” trolling?

Ano, web nie je dostupny zo zahranicia, avsak bannerovy marketing uz je dovoleny aj pre zahranicnych :see_no_evil:.

„Myslím si, že to doriešime v dohľadnom čase,“ dodal šéf NCZI.

Basnicka otazka : Stihnu to skoncenim posledneho kola loterie ?

Predpokladam, ze rovnaky problem budu mat aj pri listkoch na papeza.

Mohli by sa žrebovať len kupóny, podmienené očkovaním do 3 mesiacov. Výhru by získal (kupón by bol preplatený) vyžrebovaný len ak sa nechá zaočkovať.
Dokonca by sa to dalo žrebovať aj bez registrácie (technicky určite, len legalitu by bolo potrebné zaistiť - ale keď sa dalo sčítanie obyvateľov tak prečo nie aj toto).

Cela loteria je fraska. Nemozu predsa povedat, ze napr. lekar starajuci sa o Covid-pacientov, ktory je v praci ked je loteria a nemoze pozrat v tv v case ked bezi zrebovanie, bude vyluceny s moxnosti vyhrat vyhru, lebo musi pracovat a nemoze smi pozerat tv a uz vobec nie v danom case telefonovat alebo vylucia stareho cloveka, kt. sa nevie zarehistrovat atd. atd. Procesne cele uplne zle. Navyse vobec si nemyslim, ze to realne moze podporit pocet zaockovanych, ved vysledky narastu zaockovanych uvidime o mesiac. Proste fraska ci recesia v riadeni krajiny

4 Likes

Aká krajina taká lotéria.

Zmenil sa štatút relácie. Myslí aj na takých ľudí, ktorí zo svojich profesijných dôvodov nemôžu v priamom prenose reagovať na telefonát.
https://spravy.rtvs.sk/2021/08/ministerstvo-financii-zmenilo-statut-relacie-byt-zdravy-je-vyhra/

Edit: Som zvedavý ako takú situáciu budú riešiť, keď k nej dôjde.

Ak by to bolo ako navrhuješ, tak je to na spôsob “Podám Lotto (Športku), ale za tiket zaplatím, iba ak vyhrám”. Daj vedieť, kde to tak v reálnom živote funguje.

Ak je cielom zvýšiť počet zaočkovaných, tak je potrebné motivovať (uplácať výhrami) túto skupinu. Odmeňovať zaočkovaných je len nepriama motivácia cieľovej skupiny. Táto lotéria nie je štandardná lotéria.

Tato ad-hoc akcia platená aj z mojich daní určená len pre istú skupinu obcanov mi je podozrivá. Lotéria na ktorú sa skladáme všetci, ale vyhrať môžu iba niektorí. Divné huncutstvo.

1 Like

tak snad su niekde verejne dostupne info, ze kolko bolo ludi zaockovanych, ked sa loteria spustala a teda kolko ich bude, ked sa ta loteria skonci

aktualne je v zaockovanosti aky narast? celkovo? po okresoch a pod.?

aj sa vie realny dovod preco to blokuju?

ved pravo zucastnit sa ma osoba ockovana a zapisana v databaze NCZI a s trvalym pobytom v SR

Tipujem ze sa boja DDoSu.

Pri nízkych motiváciách okolo tejto lotérie by som tipol tieto dva dôvody:

  • keď sa zaočkuješ v zahraničí, nepočíta sa to do našej štatistiky
  • jedným z hlavných cieľov bola “vysoká sledovanosť RTVS”, tá cez Internet online do zahraničia nevysiela a cez satelit sa zrejme do rátania sledovanosti neráta

To je aj moj typ, aj preto ze ten default 10Gb DDOS protection na vlastnej infre ktory sa pouziva, uz v sucasnosti pre vaznejsie DDOS-y, ktore su v nasobkoch - nepostacuje. Aj ked odrezat zahranicnu konektivitu - ked uz utok nastal sa da rychlo, a teda nemusi byt “by default” zakazana.

Keďže prihlasovanie do lotérie nie je časovo kritické a dlhodobé, prípadná výhovorka na DDOS je obzvlášť trápna. To už naozaj môžu spraviť “v rámci stránkových hodín Po-Pia 8:00 -16:00 je web garantovane prístupný v rámci SR, v ostatnom čase z celého sveta, ale bez záruky že to niekto nezhodí/nezahltí”.

web v ramci strankovych hodin - to tu uz bolo ( v case nbusr123 :slight_smile: )