Vymena osvedceni o TP cast I cast II

dobry den,absolvoval uz niekto tuto cinnost cez portal minv???Narazil som na problem ze mam dvakrat absolvovat navstevu klientskeho centra (teda ak sa rozhodnem ze to cez portal aj dokoncim).

ja som absolvoval fyzicky iba jednu navstevu, samozrejme ze musite najprv II a potom I, a inak su to dve okienka, najprv jedno a potom druhe. dokonca som to robil v zrychlenom konani. co ma mrzi su prestoje kvoli platbam cez bankovy prevod, ale snad sa to onedlho vyriesi platbou kartou. mala by to byt prva sluzba, ktoru MV SR v spolupraci s NASES spusti.

A ako sa vam podarilo obist cestu na inspektorat,kedze mne tvrdia na callcentre ze si musim cast dva najskor vyzdvihnut…to ze je zaplatena a aj ma tam caka je nepodstatne??

neviem ako sa mi to podarilo, ale fakt som tam bol na 1x, sice pri dvoch okienkach, lebo najprv som si bol pre cast II a hned na to pri inom okienku pre cast I, chcel som vyskusat ako to v praxi funguje. Zajtra pozrem do svojich logov v e-schranke a overim to este raz na aklientskom centre a dam navod.

Opravujem informaciu a poskytujem zaroven navod ako navstivit klientske pracovisko iba 1x:
takze som sa opatovne pozrel na moju historiu, a vymena dokladov prebehla takto - objednal som si OEV II, zaplatil, prisla info ze hotowo, zobral som si stare OEV II plus male OEV I a obidve som odovzdal na klientskom pracovisku a zaroven som elektronicky poziadal o OEV I (ale mozete i osobne pri preberani OEV II). Potom som pri jazde autom docasne pouzival OEV II. Nasledne prisla info ze mate OEV I vyrobene a mozete si ho vyzdvihnut osobne na klientskom centre, alebo ste si ho dali dorucit postou a t.j. nemusite uz na klientske pracovisko ist aj druhy krat. Takto je odkonzultovane i s Callcetrom MV SR. Preco OEV I vydava az ked je vyrobena a odovzdana stare OEV II i stare OEV I ? Podla mna preto aby sa nestavalo ze mate rozdiel v OEV II a OEV I, t.j. kombinujete nove so starym, ale nie som si isty. thats all. staci?

Ok Dakujem takze ale v podstate to sedi treba tam ist dva krat…ci uz na centrum alebo na postu…

inak dost to nechapem, lebo ak ze si o prvu cast mozem poziadat az po zaplateni a oznameni do elektronickej schranky tak preco to podmienuju vyzdvihnutim…vsak ked mi oznamia ze je velky tp hotovy tak by som cakal ze poziadam o maly a oba si naraz vyzdvihnem…
a to o kurierovi alebo poste ani nehovorim,ked to ma byt vytvorene koly tomu aby sa nemuselo chodit na urady…

toto som myslel…

no tak dnes to ma pokracovanie,uz som bol na klientskom centre dva krat…asi to vsetko napisem az to cele nejak skonci…zatial koniec nevidim…:tired_face:

1 Like

To ma mrzi, a postupovali ste ako som sem napisal?

no je to uplne na srandu…to ze som tam bol vcera dva krat bolo koly odovzdaniu oboch technicakou a vyzdvihnutie velkeho…priamo u nej sa o maly poziadat nedalo, ze druhe okienko co znamenalo zobrat listok a cakat na 30 ludi predomnou tak ze urobim elektronicky (tu moznost to ponuka)

aaaale chyba,neslo to po konzultacii z callcentrom mi bolo oznamene ze odovzdat maly technicak bola chyba,lebo potom uz to nejde…
tak znova na klientske,poprosit tetu aby sa vrhla na kos a nasla moj maly technicak a znovu ho zaevidovala a zas k pocitacu ale zatial som aj tak neuspel system stale pise ze doklad ktory mam v ruke (aj ked pouzijem maly tp a citacku )
neekzistuje…
tak som znova oslovil calcentrum a cakam…

je to proste nonsens…

No takze finalna odpoved z call centra znie nasledovne:

Callcentrum MVSR odpoveď na požiadavku č. 63654

Dobrý deň p. Tirsel,

o elektronické osvedčenie o evidencii je možné požiadať len osobne na Dopravnom inšpektoráte z dôvodu, že už bol tento doklad raz odobraný bez ohľadu na to, že bol znovu vydaný. Elektronicky už nie je možné o doklad požiadať. Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu.

TAKZE MUSIM SKONSTATOVAT ZE NAPRIEK MOJMU USILIU NIEJE MOZNE PORTAL MINV POUZIT NA VYMENU TECHNICKYCH PREUKAZOV…

Ochch, odovzdam tuto skusenost na MV SR.

zhrnutie,zatial bez konca…dlhe citanie

Vnorený obrázok 1

PROJEKT ZA MILIARDU,MOJA SKUSENOST

AKO (NE)NEVYBAVIT NOVE DOKLADY OD AUTA

Poviete si,vsak to je jednoduche.skor nez zacnete nieco riesit si sadnete za pocitac…mame dobu elektronicku,najdeme si navod nech tam nechodim jak na klavir…
Aaa cuduj sa svete,objavim aj moznost "vybavit eletronicky"
BOMBA,vsak naco budem jazdit na druhy koniec sveta…
OP s cipom mam,ako uvedomely konatel,som sa zlakol vyhrazok ministerstva,ze od juna so statom nic nevybavim…tak aspon na nieco to bude dobre…
Jasne ze som sa vsetkym pochvalil,ze aky som ja mudry a pokrokovy a jak ja vyuzijem modernu technologiu…
…som sa pekne usadil,ze idem na to…tss somari…za 20 minut budem hotovy…vsak co na tom moze byt komplikovane…
…kua,ale ani po hodine som na tej stranke nenasiel odkaz na ktory mam kliknut,dobre nevadi,vsak tu maju bezplatne cislo,poradia mi…teta bola mila, poradila,sice ten odkaz nedaval moc logiku ale bol som tam,teraz uz to lahko zvladnem…

A zacal moj boj s veternymi mlynmi…
…su tam jasne pokyny,zadaj SPZ,zadal som…pokracuj,tak pokracujem…kua a som zas na zaciatku…ze pre dane SPZ existuje viac vozidiel,zadaj win alebo nacitaj udaje cez citacku priamo z TP z cipom,tss jasne vsak na to ju mam,a zas kua…naistaluj java a co ja viem co…potom vypnut blokovanie okien atd dalsia hodina v riti…
Aaale dobre,vsak odtrp si to raz a potom uz bude vsetko malina…
Citacka aj s cipovym TP zafungovala a sama k SPZ doplnila WIN,kua jaka vymakana vec…mozeme pokracovat…
Pokracujeme a zas som naspat, kua zas cerveny ramcek…NEMAM OPRAVNENIE NA MOJE VOZIDLO…no do riti a to ako preco,sak hadam viem ci vozidlo mam alebo nie…
No nic, zavolam tej milej tete,vsak to je zadara…
Aaaale mila teta, ze na toto je prikratka, ze s tym musim na vyssiu podporu…a ja ze to je co…ze mam spravit printscreen obrazovky, zapisat cas,zistit aky softver pouzivam,cez aky prehliadac idem a vsetko to poslat na ich mail,ze to posunie na tu podporu ona…
Aaa kua,ale co je printscreen obrazovky a kde najdem tie verzie ci co to po mne chcu…
Dooobre dalsie dve hodiny zo zivota prec,aaale co tam pom…zas som o nieco mudrejsi…
No ale po tomto som skoncil…ze uz len cakat, kym sa mi ozvu…

Super za dva dni sa teta ozvala,ze je vozidlo naozaj moje a ze mozem s nim aj elektronicky narabat​:+1::+1::+1:
No super idem to teda dokoncit,lavu ruku na klavesnicu, mys do pravej, pripravit doklady a sup sup…prihlasim sa,vymenim doklad v citacke,trosku bojujem s javou,(som zabudol ze treba vypnut blokovanie) ale uz som tam a uspesne odosielam…
Tss kua ake lahke,xixi uz vzdy len takto…uz len pockat na spravu do schranky a zaplatit (a ako super o polovicu menej ako keby som isiel osobne)
Kua, ale jak sa dostat do schranky,uz mam mail, ze ma v nej nieco caka…prehladavam cely portal minv, ale nikde nic…aaale osvietilo ma vsak sa da otvorit aj nove okno, s novou strankou "slovensko a tam to najdem…podarilo sa, nasiel som podklady na uhradu…a ze zacnu na tom robit az bude uhrada zrealizovana…kua dalsi zdrzovak,hlavne, ze v kazdom obchode len prilozim kartu a este ani nezbalim nakup a uz su peniaze prec…a si predstavte, ze aj veria, ze im tie peniaze nabehnu…na moje tri eura si musia pockat…
No tak som to uhradil a ze teda pockam…
Aaaa plny optimizmu, ze jak to ja super ovladam,tak idem aj firemne auta urobit (tiez bola zmena sidla-takze to iste v ruzovom).

Tak znova SPZ aaaa kukam, ze niekto rozmyslal a pocital s tym, ze moze firma chciet zmenit udaje aj vo viacerych autach a pridal kolonku, ze pridat dalsiu SPZ tak si krasne nahadzem rovno tri auta,vsak jasne , nebudem to objednavat a platit na tri krat…
Kua,a zas problem…neda sa na nic kliknut…co skusam to skusam neda sa…
Tak opat prisiel na radu telefonat milej tete, co sa mi za vsetko ospravedlnila…
No a mila teta mi vysvetlila , ze aj ked moznost pridat viac SPZ tam je, ale chalan IT zdatny to nedomyslel,takze len po jednom…berem chvalu spat…
Co uz tak idem po jednom,natukam SPZ,dam pokracovat aaa zas problem…
Mam tam jasne napisane, ze si mam skontrolovat udaje a ak je vsetko v poriadku, mam pokracovat…
Aaale nebolo,sice relativna malickost,chybalo tam jedno ciselko…no a kedze poznam ako sa ku mne spravaju nasi pomahaci a chranici, takze nebudem riskovat,ze mi niekde zoberu,doklady,znacky a zakazu jazdu…
Tak znova telefonat milej tete…aaa znova, ze to je na nu moc,ze je to na vyssiu uroven podpory…tak znova mail, s printscreenom a verziam(ale uz som aspon vedel, jak sa robi).
Hm,ale uz som vedel, ze pre dnes som skoncil…
…no co uz dva dni vydrzim…

Aaaale za dva dni nic,tak sak skusim, zrejme to opravili, len mi nedali vediet,vsak co moze byt za problem doplnit jedno ciselko…
No ale nie…problem stale pretrvaval…tak som sa pripomenul znova mailom…a odlozil ad acta,ze kuknem zajtra…
To bol zaciatok nekonecneho pribehu,ja som im cca kazdy pracovny den pisal a oni mi tak zhruba na kazdy treti mail odpisali ze na tom intenzivne pracuju…(fakt strasna robota,doplnit ciselko).
Asi po dvoch tyzdnoch som bol dost na nervy, aj som skocil osobne na ten urad, kde sa to vybavuje a ani tam mi nedali odpoved, ci sa to vytlaci spravne,ale ze za 12€ kolok mi to zistia…
…ze dakujem pekne,idem skusat dalej urgovat mailom,sak to kua musi ist opravit…

Ale veru neslo,takze sa im zacnem vyhrazat v maili, jak ja to oznamim mediam a bla bla…
Evidentne sa strasne zlakli,a uplne moj vyhrazny mail odignorovali…
Dobre,vsak ja vam ukazem a do mailu som pridal adresy tv joj,tv markiza a tv rtvs,
Ze sa budu diat veci…viete co sa dialo uplne nic…
Media ma odignorovali tiez.
Hovorim si, niekto za to musi byt zodpovedny,tak idem hladat kto,viete co som nasiel,dokopy nic…aaale objavil som mailovu adresu Pelegriniho, ze on je za sietovymi odvetiami…tak som napisal jemu…
Hm,to budete kukat…
No jasne,kukam ja,doteraz nemam odpoved…

Sklamany,frustrovany , ale este odhodlany to elektronicky vyriesit som dennodenne opruzoval mile tety…az sa mi po skoro mesiaci ozvali, ze to mam opravene…

A naozaj bolo,naklikal som tri firemne auta,zaplatil a ze idem sa vratit k tomu sukromnemu…

Mne z nejasnych dovodov je objednanie dokladov rozdelene na dve casti…a o druhu cast sa da ziadat, az ked je prva hotova (podla mojho skromneho nazoru je hlupost na druhu).
Ale hold na vyber som nemal…
Tak znova,telefonat milej tete,ktora mi oznamila , ze si musim fyzicky ten doklad prebrat, aby som mohol ziadat o druhy,na moju otazku preco to je tak hlupe, som sa odpoved nedozvedel…

Teda vybral som sa na dopravny inspektorat,ze idem si to zobrat,ale ani to nebolo jednoduche,lebo tam tiez poradovy listok a o jednej poobede uz listky nevydava, ze malo casu…

Dobre,tak som na dalsi den prisiel rano a listok som dostal…
Teta za okienkom,mila a zaneprazdnena mi vydala tu prvu cast dokladov a ja v dobrej viere som moje oba doklady odovzdal, ponahlal som sa spat k pocitacu poziadat o dalsiu cast dokladov…

Ale zas problem,skoro vsetko sa mi podarilo, az to, ze namiesto platobneho vymeru mi prisiel oznam, ze doklad, ktory ziadam neexistuje, takze vysledok mojej snahy nula…
Skusil som to viac krat nez som sa odhodlal, ze zas milej tete napisem mail…

A mila teta mi zavolala,a oznamila, ze som urobil chybu odovzdanim dokladu, o ktory vymenu ziadam…a tym padom sa to urobit neda…
Moja otazka ,co to je za kravinu zostala nezodpovedana…

Pospominal som si v duchu na vsetky sproste slova a sklopil usi,ze teda mastim naspat na urad poprosit tetu nech mi ten doklad vrati.
Na moje prekvapenie bola teta ochotna sa hrabat v kosi, nasla moj doklat a vratila mi ho…dost som baziroval na tom, aby ho urcite aj vratila v pocitaci do systemu,ze aby sa mi to podarilo…

Vratil som sa k pocitacu,ze teda mam ho,pouzijem ho v citacke,(co by mal byt neklamny signal, ze ho naozaj mam)a pokusil som sa znovu…opat neuspesne…schranka sprav tvrdi, ze doklad, na ktory sa pozeram,drzim v ruke neekzistuje…

Ci som chcel alebo nie,zas som pisal mail,ze doklad mam a aj tak nejde…

Prisla mi definitivna odpoved,ze je jedno ci ho mam alebo nie,raz bol vrateny a nie je cesta spat…
…ze strasne lutuju,ale musim to urobit osobne…elektronicky to nepojde…

Pani a damy,fakt som urobil viac ako dost, aby som vyuzil projekt, co stal danovych poplatnikov MILIARDU eur, ale napriek mojim snaham na dopravu mailom,tefonatom,casu a nervom,sa mi to nepodarilo urobit…

Fotka Andreja Tirsela.
POKRACOVANIE DNES :9.5.2017
Dnes som v tom pokracoval,na klientskom centre…

Taaaak som sa zas dozvedel,ze mila teta na callcentre (udajne) trepala nezmysli a to ze som doklad odovzdal bolo spravne (takze moja dalsia cesta tam a prosenie o vratenie dokladu bola zbytocna),a udajne je ten moj ziadany doklad vo vyrobe a ma mi prist…
…ci pride alebo nie,uvidim (jasne ze vyrobit jednu plastovu krabicku,je zrejme raketovy program),ale kazdopadne som ani za kuriera a ani za ziadost nic neplatil…

aaaa teraz musim cakat,je to cele uplne divne lebo ak karticka nepride tak ju nebudem mat a vlastne nic ma nenuti,si ju vybavit…
mozno pomahaci a chranici,ak ma zastavia…im neviem co poviem…

(samozrejme ze tie firemne doklady prebiehaju rovnako,tiez som podal ziadosti a oznamilo ze doklad o ktory ziadam neekzistuje tak idem cakat)

Tak dnes maly TP dorazil…co je jasne,ze divne nakolko som ho nezaplatil…podla ich cennika by ma to malo stat 3+3 eur,ale stalo ma to len 3 eur,aaaaaale kopu nervov…

dnes 13.7.2017sa mi konecne podarilo USPESNE poziadat o maly TP…(prvy neuspesny bol 9.5.2017)
a aj dostat platobny vymer a zaplatit…

…este si zrejme dost pockam kym ho budem mat,ale aspon som sa posunul o krok dalej…

žiadal som o výmenu TP časť II. zadanie viac ŠPZ stále nefunguje, ale inak prebehlo všetko bezproblémovo a pomerne rýchlo /cca 5dní/. Na okienku teta pýtala doklad o poistení ale kedže som ho so sebou nemal, vedela si ho nájsť. Ale ihneď ma upozornila, že elektronická žiadosť o TP časť I nefunguje a radšej si mám podať žiadosť na mieste. Nemusel som nič vypisovať, všetko zvládla na PC. Rozdielny je ale poplatok 6eur vs 3eur. Jediné čo odo mňa chceli bolo napísať rukou ŠPZ na Žiadosť o vykonanie zmeny.
V prípade, že nemáte vydaný TP časť I /plastová kartička/, neviete podať el . žiadosť o výmenu TP čast II a musíte tam ísť osobne.

nie,nie,uz sa to tvari ze funguje aj vydanie TP cast II,teda predpokladam …(na zaklade toho ze mi prisiel do schranky platobny vymer na 3 eura) len este netusim ci mi ho donesie kurier alebo mi len pride oznam ze si mam ist osobne…

…co samozrejme nemozem nazvat “eletronicka sluzba” ,ale zatial cakam…mozno donesie kurier a potom beriem spat…

(kedze ja to riesim uz dlho 3 mesiace,tak vtedy este baby nevedeli ze sa TP II cez net sa neda tak mi to nepovedali,preto sa to stale pokusam eletronicky)

…nakoniec ta plastova karticka mi az tak nechyba kedze mam velky…tak preto mam cas…

len pre upresnenie, “úplne logicky” sa papierová časť o ktorú sa v prípade nejakej zmeny žiada ako prvú volá časť II a platová kartička časť I.

Zdravím, my sme kupovali auto elektronicky a všetko prebehlo v podstate na 1 krát, sme v BA.

  1. teda najskôr sa muselo urobiť splnomocnenie na to, že aby som akože mohol kupiť auto :slight_smile: - znamená zmena držiteľa auta na moju osobu, že súhlasím
  2. potom predávajúci prevedie auto na mna - el. služba
  3. následne sa ohlásim - el.služba, na vyzdvihnutie veľkého techn.preukazu, pred ktorým ale treba urobiť policajtom obhliadku čísla auta VIN (teda treba si zobrať hned dva listky na kont.centre, resp. si to rovno cez internet takto booknuť
  4. následne mi prišla smska, že malý TP je hotový. Kedže som si ho nedal poslať poštou (ušetril som 3€ :slight_smile: ) tak som si skočil na kont.centrum a za 5min som bol vybavený, kedže je to hned prvé okienko kde vydáva policia všetky doklady. netreba ale zabudnúť si tú smsku, lebo tam je kod a pan policajt to nevedel inak vyhladať v tych 10000papieroch, čo mal na stole, kde som sa podpísal a ani v počítači, podľa neho…

teda v skutočnosti stačilo 1x dojsť, ostatné posielajú poštou.
Ja som ale bol v rámci okresu, t.j. EČV som nemenil (tabulky)
stav je z konca júna 2017

1 Like

vsetko berem naspat,je to zrejme stale nefunkcne…len som sa pomylil a objednal som znova velky technicak (takze vyhodenych 9 eur)

klikal som na to nespocetne vela krat,takze neviem preco som zabudol na nieco “úplne logicke” ale stalo sa…:frowning: