Vymena osvedceni o TP cast I cast II

No super pozitívne.
Inak treba povedať, že HelpDesk na vnútre je veľmi proaktívny, nám volali bez problémov aj viacejkrát a opýtali sa, či sme spokojný a všetko či sme vybavili ako sa má.

…presne,to im ide…ale zfunkcnit stranku aby sa aj dalo ist podla navodu im nejak nejde…:confounded:

citujem navod:
V prípade, že došlo k zmene osobných údajov (napr. meno, priezvisko, adresa trvalého pobytu, atď.) je potrebné požiadať o výmenu osvedčení o evidencii vozidla v nasledovnom poradí:
1.Podať žiadosť o výmenu papierového osvedčenia o evidencii (časť II.),
2.Uhradiť poplatok,
3.Počkať na doručenie správy do elektronickej schránky s pokynmi pre vyzdvihnutie,
4.Podať elektronickú žiadosť o výmenu elektronického osvedčenia o evidencii (časť I.).

Zdravim @ObcanSK, chcel by som sa Vas opytat, ci je nutne pri preberani novych dokladov (osvedcenie cast I a II - maly a velky technicky) im vratit povodne doklady (povodny maly a velky technicky), pretoze mi ich povodny majitel nedal. Auto na seba prihlasene elektronicky uz mam, len nemam povodne doklady - daju mi teda nove doklady bez nich? Vdaka.

Ospravedlňujem sa za neskoršie ale pre istotu, ak by niekto čítal tieto návody:

pokiaľ viem, tak pýtajú staré doklady, ak chcete urobiť prevod a vydať nové, tak sa musia staré priniesť alebo ich musí majiteľ označiť za stratené / neplatné.

V Ba napríklad mám dve skúsenosti aj ohľadom kúpnej zmluvy, kedy raz pýtali zmluvu aj overenú podpis (ked sa to robili napoly elektronicky - ja, predajca normálne papier) a raz nepýtali zmluvu (ked sme robili obaja prepis full elektronicky).

Zrejme je to vývoj, ale v princípe nemôžu existovať dva platné dokumenty. Overiť si platnosť dokumentov myslím je možné na portály MVSR, kde uvidíte platné dokumenty (dajú sa aj pas, občiansky, vodičský a pod), aj pokuty a tak :slight_smile:

Ahojte,

chcem sa s vami podelit o moju skusenost so ziadostou o duplikat osvedcenia cast 1 (karticka s cipom).

Dlho mi neslo uspesne odoslat formular elektronickej sluzby:

Vzdy na zaver som dostal hlasenie, ze sluzba je docasne nedostupna a mam skusit neskor. Skusal som dlho nez mi napadlo, ze vyskusam zmenit prehliadac. V IE to islo hned uplne OK (povodne som skusal v Chrome a pre zaujimavost, neslo to ani vo Firefoxe :-). Kazdopadne uplne logicka error hlaska, vsak? :slight_smile:

Do schranky mi prislo potvrdenie o uspechu.

Potom som uspesne odoslal formular sluzby na obnovenie osvedcenia:

https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/sk/site/main/zivotne-situacie/tpreukazy-menu/obnovenie-evidencia-po-strate/

Do schranky som dostal info o uspechu a o chvilu aj vymer na platbu, ktoru som zaplatil kartou (odkaz bol priamo sucastou spravy v schranke).

nasledne mi prislo do schranky potvrdenie o prijati platby. Karticku som si nechal poslat postou, tak uz len treba pockat. Stalo ma to 3 EUR-a a 2 dni pokusov a omylov :slight_smile: