Výberové konanie na obsadenie funkcie generálneho riaditeľa NCZI

velmi dobry point. spytajte sa sami seba, kolko bodov by ste ako native speakri ziskali v gramatickom teste zo slovenskeho jazyka.

ja pouzivam anglictinu dennodenne ale z takychto testov by som mal mozno polovicu bodov.

To NCZI je zakliata panna vo Vahu, z toho co sa tam deje si vyvodzujem ze tam taha za nitky nejaka skupinka (vid nedavno obsadenie postu Customer Relationship Managera).

kde to mam vidiet ? netusim o com hovoris …

bolo to aj niekde tuto na platforme

jaaaj ale po tyzdni ho odvolali, to tu tiez bolo niekde :slight_smile:

to ano pod tlakom, potom uspesny kandidat na CEO ziska plny pocet bodov z anglickej gramatiky. Pre mna je to prilis vela nahodnych udalosti. Samozrejme kazdy si urobi nazor sam :slight_smile:.

1 Like

Myslim,ze na @backy je zbytocne vela svetiel reflektorov a “neprijemnej” pozornosti…ako ho poznam myslim,ze konal podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia (irony off - aby si niekto kto ma pozna nemyslel,ze to pisem s ironiou mne vlastnou) - the road to hell is paved with the good intentions…

Ked sa na to pozeram s odstupom sirokej verejnosti tak by som to pomenoval: how hidden fractures still threaten NCZI…

4 Likes

Tiez si myslim ze ho do toho zatiahli a je v tom viacmenej nestastne. Akurat by som od neho po 40bodovej uspesnosti na teste z maturitnej anglictiny ocakaval principialenjsi postoj ako “test z anglictiny bol ako na maturite”.

EDIT: zaujimava diskusia je k tomu na zive, napr. “Nehovoriac, ze vyherca pri kandidature na sefa PPA nevedel pohotovo odpovedat na otazku v anglictine, ale tento test spravi na 100%” to sa da niekde overit?

2 Likes

Bohuzial vysledkom toho vyberoveho konania je clovek, ktory

Tento rok sa však Lukáč v apríli zúčastnil aj konkurzu na šéfa Pôdohospodárskej platobnej agentúru a po otázke v angličtine len s ťažkosťami hľadal slová.

  • nerozozna poskytovatela zdravotnej starostlivosti od zdravotnickeho pracovnika video od 2:43:00

  • cielom NCZI je spristupnit EZKO obcanovi, pricom nezabudol pochvalit eRecept, ktory je produktom Dovery, ale o nefunkcnosti sluzieb pre lekarov a (ne)kvalite udajov len veeeeelmi malo

Cieľom je dosiahnuť motiváciu pre občana, aby sa zaujímal o svoj zdravotný stav aj vo forme prístupu k zdravotnej dokumentácii.

Dalej som v tej prezentacii som zachytil :

  • potrebu vybudovat novy zdravotnicky cloud,
    • ale nepouzit pritom sluzby existujuceho statneho cloudu => novy projekt pre HW
    • poskytovat sluzby pre poskytovatelov => novy projekt pre centralny ambulatny/nemocnicny system
  • zvazit potrebu prebudovat eZdravie => asi zahodit a zacat odznova, ci vsak bude mat odvahu k
  • chce obchodovat s udajmi ulozenymi v eZdravie

Ak zvazim, ze nema znalosti z fungovania zdravotnictva, tak bude velmi lahko manipulovatelny clovek :(.

4 Likes

Nechce sa mi uz vyjadrovat k VK na MZ (urobil som to este koncom leta) a tento system vyberovych konani na MZ ide plosne cez vsetky podriadene organizacie (staci pozriet kolko ludi sa vymenilo za posledne 3 mesiace a ako bezali vyberka). Tak ta pozornost teraz na @backy je trocha prehnana, ked sa aj snazil do toho vstupovat myslim,ze s pozitivnym umyslom…

Cely koncept prezentacii rozvoja je blbost…niekto za 2-3 tyzdne ma vymysliet koncept rozvoja NCZI a MZ to nie je schopne urobit za roky, potom to aj tak vyzera na tych vyberkach,ze vsetci na seba pozeraju “ako vyorane mysi”…
MZ by malo mat predstavu o informatizacii zdravotnictva, co v tom ma urobit NCZI a potom hladat cloveka, ktory je najviac profilovo vhodny na naplnenie predstav a planov…ci uz na zaklade skusenosti, zrucnosti alebo referencii a bla bla…

2 Likes

Suhlasim. Je uplny nezmysel pytat sa kandidata na viziu, ktoru mu potom neumoznia realizovat. Nieco mi to silno pripomina… Vizie a strategie musia pochadzat z ministerstiev. Riaditelia podriadenych organizacii ich maju potom naplnat.
Zial tento problem existuje v celej statnej sprave.

Máš na mysli nejakú konkrétnu skupinku?

Nie, len domienka, “skupinku” ber ako zauzivane pomenovanie pre niekoho kto z neformalnych struktur (pozadia) taha za nitky.

jeeej … neodvazil som sa to takto pomenovat, ale absolutne suhlasim. Hlavne ak si tam niekto neodrobil aspon par mesiacov, netusi do coho prichádza a aké constrainty organizacne, technicke, legislativne, medziludske bude riesit. Musi byt celkom zabavne sa o rok pozriet na tu prezentaciu a na to kcomu sa vitaz skutocne dostal.

:slight_smile: to je vyvoj k cinskemu vyberu. co najviac testov na co najmenej uzitocnych vlastnosti. prezentacia vizie organizacie je obdoba pisania klasickych versov na vybranu temu, test na vynimky anglickej gramatiky je obdoba malovania.
A potom si poradca cisara vyberie koho chce.
niektore napady sa jednoducho osvedcili

3 Likes

Aha, ja že narážaš na jeho pôsobenie v ppa…

Bohuzial s tymto cirkusom je spojene sikanovanie schopnych manazerov, ktori sa musia citit velmi demotivovani, ked vsade naokolo koncia tieto divadielka eliminaciou schopnych potencialnych oponentov a dosadenim submisivnych prisluhovacov. Spominam si na story zdruzenia DEUS, kde si pani ani nedali namahu s vyberovym konanim na riaditela. Tam isli natvrdo… Musim skonstatovat, ze predosla vlada sa v tychto vyberovych konaniach spravala profesionalnejsie… A ti co ich kritizovali to teraz robia inak ? Ano :slight_smile:

… a vymenili riaditela, ktory ten DEUS ako krízový manažér postavil na nohy a bol zapálený …