Výberové konanie na obsadenie funkcie generálneho riaditeľa NCZI

https://www.health.gov.sk/Clanok?vk-gr-nczi-ba

Požadovaný článok neexistuje alebo nie je ešte publikovaný.

1 Like

Asi nieco edituju :slight_smile:

Bol tam nejaky…hm…preklep ?

v metadatach bol nazov firmy :slight_smile:

anooo ? a akej ? ak to bola nejaka personalna / HR agentura, je to podla mna OK, ze im chysta vyberko :slight_smile:

Bol tam naozaj preklep. Pouzila sa predposledna verzia dokumentu. Len ludska chyba. Netreba za tym hladat nic.

Podstatne je, ze nie je dopredu stanoveny ziaden vitaz. Sucastou procesu bude aj verejne vypocutie. Chceli by sme do tohto procesu vtiahnut co najviac odbornu verejnost. Viac info uz coskoro.

1 Like

https://www.health.gov.sk/Clanok?vk-oznamenie-gr-nczi

  • aktuálny link

“Predpokladaný funkčný plat 6 000 €, resp. dohodou na úrovni platov vrcholových manažérov v súkromnej sfére.”

Za mna dobry predpoklad…

2 Likes

Este tomu par tisic chyba (na uroven vrcholovych manazerov), ale dovolim si povedat ze konecne. :slight_smile:

1 Like

Povedzme si na rovinu ze treba tam nájsť špičkového krízového manažéra ktorý to dá do richtigu. Aby z toho bola plne funkčná a spoľahlivá organizácia s nastavenými procesmi, fungujucimi IS, službami ktoré plnia svou účel.

Je to aj ludoch co tam su a Ti robia za par aupov, nestaci krizovy manazer so slusnym platom. Organizacia kde akurat manazer bude mat slusny plat a oatatni daleko daleko za nim nezafunguje. Manazer ma mat plat zavisly od vysledku, ak organizaciu a systemy ktore vyvijaju a prevadzkuju posunie iny normalny level, tak potom nech ma aj 100t ak nie tak nech je na mizernom plate

3 Likes

Predpokladám ze by dal do poriadku aj systém odmeňovania ostatných, od toho je krízový manažér.

Trapna agitacia…

Nemyslim si,ze sucasne vedenie MZ ma akykolvek zaujem na transparentnom vybere kandidata a institucie ako “urad vlady” or “mirri” nemaju na to ziadny dosah:

1. Povodne vyberove konanie bolo zrusene bez udania dovodu - doteraz MZ nestihlo upovedomit povodnych kandidatov o jeho zruseni ale uz stihlo vypisat nove 
2. Profily kandidatov boli v priebehu 48hod "scanovane" roznymi ludmi (specificky vo vztahu k jednej BA IT firme) - napr.na linkedin.Aka je pravdepodobnost,ze profil cloveka (viacerych) si zacnu pozerat ludia/firma, ktora nie je v ziadnom vztahu k uvedenym osobam a nikdy ani nemali vzajomny kontakt. Samozrejme nejedna sa o ziadny trestny cin, ale moze to poukazovat minimalne na neeticke konanie nejakeho zamestnanca MZ (ziadosti boli dorucovane GTSU) alebo to je mozno nahoda....
3. Vyzbierali sa povodne projekty od kandidatov, pripadny "preferovany kandidat" sa moze dostat k ich obsahu co ho moze vyrazne zvyhodnit oproti inym kandidatom....a vsetci ostatni budu kazde 3-4 tyzdne pripravovat nove projekty.... -> moja hypoteza (aby som nebol obvineny z konspiracii) or logicky usudok na zaklade toho co sa deje okolo vyberka, na MZ a NCZI...
4. Postup bez urcenia vitaza or o vyberovych konaniach na MZ dobre popisal v postoji aj byvaly ST Peter Stachura (nie je tam priklad vitaza, ktory by prisiel "z trhu"...) 

V poslednych tyzdnoch sa okolo NCZI pomerne dost “nakvakalo” napr. VerejneObstaravania - bud je to nahoda a nemalo sa to jedno zrusit or sa mali zrusit vsetky (a tym myslim vsetky), lebo sa moze jednat o “systemovu chybu”, co ked si dali iba vacsi pozor pri revizii ostatnych docx? zaroven identifikovane 2 VO boli obsahovo pripravovane na 2 rozdielnych usekoch roznymi ludmi napriektomu boli oznacene ako problemove; zmena zlozenia hodnotiacej komisie, ja som ziadnu hodnotiacu komiaiu nevymenoval ako priamy predchodca atd; dalej bezpecnostny incident, greenpass atd…ale prispevok k transparentnemu vyberovemu konaniu ma normalne prebral z letnej letargie…

Dufam,ze mi diskutuci prepacia nick “SujaNCZI” , ale aspon som pre neho nasiel este raz vyuzitie :slight_smile:

1 Like

nerozumiem ako to myslis…vies to blizsie priblizit?

tiez nerozumiem na co narazas…vies to priblizit, aby som lepsie pochopil?

dakujem za reakcie

Pokial boli VOs pripravovane na dvoch roznych usekoch a mali byt pripravovane roznymi skupinami ludi a obidve VOs boli identifkovane ako “problemove” tak to ma asi blizsie k “systemovej chybe” v ramci NCZI ako k nahode…preto som spomenul,ze sa mali zrusit vsetky VOs (ktore vznikli v uvedenom obdobi) or to je len nahoda a nemuselo sa rusit nic…myslim,ze pokial sa jedna o “nahodnu udalost” tak by sa mala dat vysvetlit…

GR NCZI uviedol “v obhajobe” k uvedenym VOs, ze pre vacsiu kredibilitu a odbornost (atd.) sa rozhodol zmenit zlozenie hodnotiacej komisie, ale ja som ziadnu komisiu nevymenoval…tak neviem aku komisiu menil…atd.

3 Likes

vies to nalinkovat, kde to spomina? dik

Myslim,ze to bolo vo viacerych mediach…

Robo, odpovedám Ti preto, že si vážim našu korektnú komunikáciu.

Bod 1
Ak si ktokoľvek pozrie pozrie pôvodné (zrušené) výberové konanie a toto nové, uvidí dramatický rozdieľ v nárokoch aj rozsahu. Podľa mňa bolo chybou prvé výberové konanie. Toto druhé plne podporujem a považujem ho za správne. Čiže posunuli sme sa z “výberové konanie aby bolo” na “kvalitné, čo najviac otvorené výberové konanie”.

Bod 2
K tomuto bodu sa neviem vyjadriť. Neviem ani presne, čo tým naznačuješ.

Bod 3
Toto absolútne odmietam. Ak si si všimol podmienkou účasti je zverejnenie projektu aj prezentácie. Nie tak, ako to bolo v zrušenom, že víťaz môže dať súhlas. Čiže aj táto transparentnosť môže rozptýliť Tvoje obavy.

Bod 4
Verím, že keď sa ohlási zloženie výberovej komisie, bude to ďalší bod, ktorý pomôže dôveryhodnoti tohto výberového konania.

Pan poradca, odpovedam ti aj ja aby si nenadobudol dojem,ze len tak “bezprizorne” chcem na niekoho utocit…

Bod 1.) Neviem ako to vysvetluje,ze nikto neoznamil zrusenie vyberoveho konania uchadzacom, pomoz?
A ako bolo oficialne vysvetlene zrusenie?
Ale pridam este,podla mojho subjektivneho nazoru zamerom prveho vyberoveho konania bolo zmapovat zaujem o poziciu GR NCZI a kvalitu uchadzacov…

Bod 2.) Sukromne osoby/subjekty disponovali profilmi uchadzacov po podani ich ziadosti…do 24-48 ich “scanovali” na linkedin, osobami kde neexistuje ziadne logicke vysvetlenie preco by to robili…pomoz ako sa mohli k nim dostat? Mne zatial akokolvek som na to pozrel vychdzala iba podmienena pravdepodobnost s predpokladom,ze im niekto z prostredia MZ poskytol “hint”…

Bod 3.) Na zaklade tvojho tvrdenia ma kazdy narok nazriet do projektov uchadzacov 1.VK napriek tomu,ze cele prve vyberove konanie bolo jemne povedane “velmi divne” a zrusene…a verim,ze uznas,ze tito uchadzaci su znevyhodneni oproti uchadzacom, ktori uz mali moznost nazriet do ich projektov,ci fair-play?
Este k projektom v novom VK, nie je realne aby jeden clovek prichadzajuci z externeho prostredia vedel aam priprqvit kvalitnu pptx vo vsetkych pozadovanych oblastiach pokial este vykonava inu cinnost. Zase to vytvara nejaku mieru pravdepodobnoati,ze ppts budu pripravovat skupiny ludi, nehovoriac o tom,ze kandidat s internou znalostou prostredia disponuje vyraznou vyhodou oproti ostatnym uchadzacom…

Bod 4.) Garantuje to akurat to,ze moze vyhrat uchadzac, ktory nemusi disponovat kompetenciami realizovat akekolvek aktivity a bude zavisly na ST I. a ministrovi (myslim,ze maju dostatok nastrojov aby vedeli kontroval smerovanie IT v zdravotnictve - a budem volne parafrazovat ST I. z jeho rozhovoru pre dennikN o MOM “vedel som si spocitat subjektivne ekonomicke benefity…”)

1 Like