Výberové konanie na obsadenie funkcie generálneho riaditeľa NCZI

Aby som správne rozumel, pan backy, vy vystupujete v akej pozícii a aky ma súvis s organizáciou VK na nczi? Snažím sa pochopiť, kto sú to tí “my”.

Niektoré z tých VO boli recyklovane, napr. VO na “krabičky” je starý aspoň tri roky. V tom čase tam bol výpočet návratnosti pomocou času, ktorý to malo ušetriť lekárovi pri konfigurácií a riešení problémov s pripojenim na eZdravie. A je veľmi pravdepodobné, že som to vtedy čítal v rámci tej “systémovej chyby”.

ANO vo su recyklovane lebo aj ESO1-D “krabicky” aj RISEZ aj Telemedicina vychadzaju zo starych studii, a kedze sa to tyka eurofondov tak museli vychadzat zo ZoNFP tak sa to len mierne oprasilo upravilo.

Ja by som to mozno postavil inac. Ja som bol “systemova chyba” v NCZI. Ked som sa retrospektivne pozrel na celu situaciu tak som si uvedomil,ze ja som nebol odvolany preto,ze som povedal,ze na Slovensku nebude zaujem o ockovanie (to som necakal,ze to odhadnem tak ziletkovo presne) v case ked cele hviezdne analyticke nebo Slovenska sa dohadovalo ktora skupina sa ma dat skor ockovat a nikto nepripustal menej ako 80% (btw. @backy verim,ze ste rozpustili analyticky team na urade vlade, lebo presne v ten isty tyzden predseda vlady povedal pre politico,ze jun2021 budeme mat zaockovanych 52% - to sa ani logisticky nedalo stihnut). Ale preto,ze najblizsich tyzdnoch/mesiacoch sa mali spustit VO v nebyvalom rozsahu, ktore mozu nastavit “rozlozenie sil” v IT zdravotnictbe na najblizsie roky. Ja som uz priebezne sledoval ako sa meni mentalne nastavenie ministerstva a prichadzaju ludia,ktori “maju chut pracovat” a vedia “co je ich psia povinnost” (zase som musel volne parafrazovat ST I. z jedneho jeho rozhovoru, ten rozhovor bol proste fantasticky - som zasol ako verejnosti vysvetlil aky velkobiznis prevadzkoval s MOM a teraz prisiel nasu spolocnost vyviest z marazmu :slight_smile: ).

1 Like

požadovať projekt rozvoja na 10 normostrán je nonsense. človek zvonku môže tento dokument postaviť iba na všeobecných bláboloch. čiže evidentne tu niekto chce človeka zvnútra a potom sa zase nebavme o transparentnom výberku.

3 Likes

kto to je ?

Keď už tie projekty raz boli vonku a neuspeli, tak prečo ich viacmenej v rovnakej forme vyhlasuje NCZI opäť ? Vtedy asi neuspel ten správny uchádzač, a teraz si to poistil užšou súťažou…

Tieto “nové” VO za 58M ( čo je 50% z obstarávacej ceny eZdravia ) neposkytujú ani 10% zo (sľubovanej) funkčnosti eZdravia.

Celé to má fungovať nad (vraj dodanymi) funkčnostami eZdravia. Videl tu už niekto funkčné eLab, eObjednanie, eCakacie listiny, eVymenny lístok ?

Ad “krabičky” : najskôr lekárov/PZS vytrapia s kartickami, prihlasovaním, podpisovanim… Tí lekári/PZS si to museli zaplatiť u svojich dodávateľov. Donútia ich to rozbehať a denno-denne používat (lebo eRecept). A keď je to nejako funkčné / stabilizovane, tak oprasia x-rokov starý nápad a idú tým lekárom dodať “krabičky”, ktorých integráciu si budú musieť znova zaplatiť…

Lekári nebudú eZdravie používať, ak ich to bude zdržovať v práci ( a NCZI nemá odvahu dať im za to pokutu.) Žiadne krabičky a “nové” api toto nerieši. Je potrebné siahnuť do pomalého jadra eZdravie ( vyhodiť fuzzer ), zrušit asynchronny mód a pridať kontroly. A pomohlo by tiež zrušenie povinnosti viesť papierovú dokumentáciu, ak bol zrealizovaný zápis do eZdravie.

NCZI by sa malo najskôr venovať rozbehaniu nefunkčných (vraj dodaných) služieb a až potom sa púšťať do ďalších nadstavieb. Takto bude naháňať X-zajacov naraz a vo výsledku nebudeme mať nič ( tak ako doteraz ), iba uplynú ďalšie tri roky.

3 Likes

https://www.facebook.com/matej.misik/posts/10159282669400767

https://www.health.gov.sk/Clanok?vysledok-vk-r-nczi

Prvým kriteriom bol test z anglictiny, cez ktory sa dostali “az” dvaja kandidati. Ostatni mohli byt odbornici na zdravotnictvo / IT / spracovanie dat … ale na preverenie odbornosti sa vobec nedostali.

Netvrdim, ze anglictina nie je potrebna. Pride mi to vsak dost cudne, dat to ako KO kriterium pre riadenie specializovanej organizacie, ktorej hlavni “zakaznici” su poskytovatelia zdravotnej starostlivosti na Slovensku ( == nemocnice, lekari, lekarne, laboratoria, … ), musi sa riadit slovenskymi zakonmi/vyhlaskami a teda primarny komunikacny jazyk je slovencina.

4 Likes

zaujimave je ale ze podla osobneho hodnotenia ho nikto neodporucil.

1 Like

bola tam angličtina na úrovni gramatiky, čo sa učí na slovenských gymnáziách. čiže podmienkové vety, častice, predložky. tak schválne, kto si pamätá ešte predminulý čas. a kto ho kedy počul použiť nejakého angličana/američana?

skrátka alebo ste sa práve naučili na maturity a preto to viete, alebo ste zrejme génius. nič medzi tým nie je, lebo z gymnázia si toto nikto pamätať nemôže.

víťaz mal 100%, najlepší druhý mal 75%. ostatní menej. niečo smrdí v štáte dánskom.

BTW Lukáč ? Iba menovec ? Strana 10 riaditeľ divízie eHealth

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2997683720491280&id=1659408844318781&m_entstream_source=timeline&ref=content_filter&paipv=1

Uff … ak sa takto robia vyberove konania, tak asi lepsie ich nerobit vobec (teda ak je pravda co je tam napisane) …

3 Likes