Vratky za plyn ako crowdfunding

Napadla mi taka myslienka - vlada pred volbami vyplaca vratky za plyn, ktore takmer vsetci kritizujeme ako nesystemove opatrenie ba az pokus o uplatenie volicov. Co tak zorganizovat kampan kde bude mozne verejne odmietnut takuto formu uplacania tym, ze peniaze z vratky posuniem na dobre ucely, nejakej neziskovke alebo priamo jednotlivcom potrebujucim pomoc?

Na zaciatok som zalozil stranku na FB https://www.facebook.com/neberiem.uvratky/ co by v konecnom dosledku aj mohlo stacit ako iniciativa, nemyslim ze ma zmysel riesit samotne platobne nastroje, je tu dobry anjel, dakujeme.sk a podobne. Na to aby iniciativa mala zmysel, by mozno stacila jednoducha FB aplikacia, ktora by mi do profilovky pridala logo “Neberiem uvratky” a pripadne logo alebo fotku obdarovaneho, ktoreho by som si vybral z ponuky.

Je tu niekto schopny to naklikat? V prvom rade nejake pekne logo, a v druhom rade tu appku alebo nieco v tom zmysle? alebo mate lepsi napad?

Mozno to rovno spoj s touto iniciativou: Pomoc pre Iniciatívu slovenských učiteľov - financna podpora

Jedna silna kampan je lepsia.

2 Likes

Ahoj,
podobne uvazujeme uz niekolko dni mame nasledovne napady:

  1. spravit micosite, na ktorej si clovek moze vybrat organizaciu (uvazovali se otocit vratky proti SMERu tym ze tam budu linky na darovacie stranky pre organizacie co riesia antikorupciu) a sumu vratky jej venovat. Vedeli by sme to pekne pocitat tak na ludi ako aj na darovanu sumu. My prevadzkujeme platobnu darcovsku branu DARUJME.sk a tak by to bolo jednoduche lebo vacsina neziskoviak ma vlastnu darcovsku stranku:
    https://fair-play.darujme.sk/597/

  2. druhou cestou by bolo vybrat viacero neziskoviek ale aj osobnych pribehov kde stat zlyhal (napr.: http://dakujeme.sme.sk/vyzva/1722/pomoc-pre-pana-emanuela-kosta ) a na tej stranke ich odpromovat s tym ze si clovek moze jednu vybrat alebo ist uplne podla seba a na tej microsite dat iba odkaz ze komu Ficovu vratu venoval. Toto je technicky narocnejsie a nemozeme spolahlivo pocitat kolko ludia venovali.

Mame aj nastrel sranky a aj predbezne vieme ze by to niektore media medializovali ako zaujimavost a revoltu voci volebnemu uplatku.

Ak ta to zaujalo, mozeme sa skontaktovat. V zasade potrebujeme iba niekoho, kto spravi tu jednoduchu stranku.

1 Like

Super - ako sme sa bavili - treba sa zladit s pomoz.sk
Maju to rozbehane - mozno len potrebuju doladit detaily. A ak k tomu viete vy spravit dobru kampan, bude to super.

pomoz.sk je super, ale je to specificky zamerane len na ucitelov. bohuzial nie vsetci sa s nimi stotoznuju, cize by bolo dobre dat ludom na vyber. tiez som toho nazoru ze spravit microsite, kde bude vyber par doveryhodnych subjektov - pomoz.sk, darujme.sk, dobryanjel.sk, dakujeme.sk. Mozno dohodnut s nimi nejaky specialny VS alebo tag aby sa identifikovali platby ktore pojdu cez tento referal a vedeli sa takto zobrazovat sumy, ktore isli “z plynu” :slightly_smiling:

1 Like

Suhlasim a tam sa v zasade teraz ubera nase uvazovanie.

Cize finalny navrh:

Spravme microsite napr “vraciamvratku.sk” alebo apku kde bude
napisane ze “Odmietam volebny uplatok aposielam ho tam, kam by stat
peniaze posielat naozaj mal”.

Budu tam dve polia, do prveho clovek hodi nazov
organizacie ci link na nu ci nejaku vyzvu na LudiaLudom.sk,
dakujeme.sk, dobrakrajina.sk ci pokojne aj pomoz.sk a v druhom poli
vyklika sumu vratky (10€, 14€, 18€, 22€, 28€, 37€, 45€, 55€, 65 €, 80€, 100€, 125€ a 165€).

Klikne na potvrdit a otvori sa mu zdielacie okno na FB, kde bude
obrazok a text “Odmietam vebny uplatok a vraciam ho tam, kam by mal
stat peniaze davat: Materské centrum Obláčik, 10€. Vrat vratku aj ty”"

Bolo by tam pocitadlo ktore by pocitalo kolko ludi sa rozhodlo vratku vratit tam kam patri a suma. Ciel je z toho spravit taky maly FB viral plus dat moznost ludom rozhodnut sa komu tie prachy daju ak daju :slight_smile:

Teraz nahaname nejakeho kodera co by to spravil ako web alebo ako apku (ak s tym viete pomoct, prihlaste sa).

suhlasim, pripajam ze hladame aj copywritera ktory tomu da potrebny drive. Igor navrhol chytlave VraciamVratku, mna prve napadlo NeberiemUvratky :slight_smile: nejake dalsie napady?

Mna s napadom vracania vratky uz davnejsie oslovili ludia z http://dssprima.sk, ktori to riesili este pred Vianocami, ale bol to nad ich sily. Bolo by fajn, keby sa to zrealizovalo. Posielam im avizo.

Presne na tento ucel by bolo fajn zriadit celostatnu databazu prijimatelov pomoci, kde by bol zoznam vsetkych OZ, NO a aj sukromnych osob v nudzi…
Zatial nieco take nie je, my sme mali taku ideu spravit http://helfni.sk/ kde by nieco take fungovalo, ale na to treba urcite dat viac ludi a viac hlav dokopy…
Stale totiz chyba nejaka ucelena databaza, kde mozem pomoct, ak chcem, ci uz peniazmi, alebo aj prakticky. Teda ak chcem ako sukromna osoba ci podnikatel niecim dobrovolne prispiet, nemam momentalne nic, kde by som sa mohol zorientovat. Ak ma treti sektor zaujem, budem sa rad na tom podielat.

Ahoj,
ako píše Filip my v Prime www.dssprima.sk sme to riešili už pred Vianocami. Máme nejaké nápady, oslovili sme aj denníkN, pripravili sme jednoduché návrhy, oslovili sme aj spriatelené neziskovky. Môžeme sa do toho zapojiť. Aj nám smrdí ficov plyn :slight_smile:

1 Like

Tu su 3 miesta, kde sa daju on-line podporit organizacie (alebo ich projekty)
dakujeme.sme.sk/organizacie


dobrakrajina.sk/sk/projekty

A tu su aj rozne vyzvy fyzickych osob casto v nudznej situacii v ktorej im nepomohol ani nas “silny socialny stat”:


www.dakujeme.sme.sk

Neviem ci to nejako pomoze…

My sme nieco velmi velmi jednoduche zacali uz skor. Len to zastalo. Ale uz skoro final. Ja cakam na vratku v schranke, lebo aj budem mat mozno vacsiu sumu…a napisem blog aj so skusenostami ako tu nie su peniaze… Domenu mame jednoduchu: vratky.sk lebo tak tam moze prist aj niekto nahodou, koho povodne proste len zaujimala vratka…

1 Like

Taketo je za dve hodky…ziaden zazrak tak narychlo, kto urobi lepsie, tak kludne. Len sa niekam pohnite:-)
http://vratky.lionmedia.sk/

Mozem pomoct s nakodovanim, ale treba nejakeho sikovneho UI :slightly_smiling:

mne osobne by sa pacil taky dizajn vertikalne oddelenych krokov, vzdy po kliknuti na aktualnej obrazovke sa posuniem o krok nizsie. neviem teraz najst konkretny priklad, hodil som to narychlo do obrazka (nie som grafik tak sa mi nesmejte :slightly_smiling:

asi vsetci vedia o com hovorim, je toho plny web…

1 Like

Toto vyzera elmi pekne.len kto to nakodi? Akurat ten text hore sice nevidim ale podla mna zbytocne trochu dlhy.jedno dve hesla stacia. Ale inak pekne.my sme upravili tu jednoduchu stranku, link vyssie…este je zdielaci obrazok otrasny.to dotiahneme zajtra. Aj napocitavanie. Ale je to hotove. :slight_smile: