ÚVO ide meniť zákon o verejnom obstarávaní - pridajte sa

Úrad dnes na svojom webe zverejnil informáciu, že ide novelizovať zákon o verejnom obstarávaní a vyzval odbornú verejnosť aby na tomto procese participovala. Do 20. februára tak každý môže zaslať svoje nápady a pripomienky na adresu novela@uvo.gov.sk

1 Like

Čo na toto @ps-vo

Tak tu mozeme zbierat navrhy. Jeden je tu Nákup informačno - komunikačných technológií (IKT) - NASES - 30M eur

1 Like

…ja skusim na zaklade skusenosti, co by bolo fajn poriesit. Nepoznam zakon o VO dokladne, tak mozno to uz je poriesene…

  1. skratit a zjednodusit proces, aby som nemal problem napr. raz rocne obstarat…aktualne aj male VO je proces na 3 mesiace. Nieco vacsie je proces na 6 az 12 mesiacov. Preto verejna sprava, ked nieco obstarava, tak toho obstara vela a na dlho, aby mala pokoj s pripravou VO.

  2. komplikovanost procesu a riziko chyb, ktore mozu pokazit cely proces, ale takto chyby nijak neovplyvnuju vysledok obstaravania, napr. nedodrzanie nejakej lehoty pri nahravani doumentov smerom k UVO a pod.

  3. v pripade, ze by som chcel vyvijat IS pomocou agilnych metod a zbierat feedback a poziadavky od pouzivatelov v case, tak neviem popisat tieto poziadavky do VO napr. na rok dopredu. Cize by som potreboval obstarat kapacity na dodanie diela a vyberat dodavatela na zaklade napr. vytvorenia prototypu, kde si overim uroven jeho znalosti, schopnosti.

  4. obstaravanie sw, IKT a novych technologii je specificka vec, ked vnimame ich aktualnost/zastaralost voci casu…napr. zadavacie podmienky pre IS, kde cely proces VO trva cca 12 mesiacov by po uplynuti tohto casu uz vyzerali inak, nieco uz moze byt neaktualne a pod.

  5. vediet obstarat mikroveci ako napr. pull requesty.

Zrusit EKS. :slight_smile: