Univerzalny rezervacny system MVSR

Vyzdvihnutie musí byť podľa zákona tam, kde si podal žiadosť (v lete som tiež vybavoval pasy, v BS). Pochádza to zrejme z čias, keď sa doklad vyrobil priamo na pracovisku kde bola podaná žiadosť. Dnes pri centrálnej výrobe v BA je to prežitok, pri OP už odstránený, pri pasoch asi na to nikto nemyslel.

… kedy ešte nebolo toľko kuriérov :smiley:

@politici čo to tu čítajú, zapíšte si prosín námet na drobné vylešenia zákonov …
Veď z detailov sa skladajú všetky veľké veci…

1 Like

Neviem ako pas, občiansky je možné si vyzdvihnúť na inom pracovisku. Podmienkou však je že to musíš tej tete povedať ešte pred odfotenim. Keď som to pred asi rokom robil v Zlatých Moravciach tak to pre manželku bez problémov urobili a občianku si vyzdvihla v BB. Ja so bol blbý a povedal som to až po odoslaní žiadosti, takže štandardné nastavila rovnaké pracovisko aj na vyzdvihnutie a musela by celú žiadosť stornovať. Mne to bolo jedno, mal som o jednu návštevu mamy viac :slight_smile:

Cize utajeny bod v celom procese, o ktorom sa dozvies nahodou, ak vobec. Namiesto jednoduchej otazky klientovi pocas neho…

7. Môžem si dať doručiť vyhotovený občiansky preukaz aj na adresu, prípadne na iné oddelenie dokladov ako to, kde som si požiadal o občiansky preukaz?

Je to možné - občan si môže prevziať občiansky preukaz na ktoromkoľvek oddelení dokladov okresného riaditeľstva PZ, ktoré uviedol pri podaní žiadosti o vydanie občianskeho preukazu, alebo občan tiež môže požiadať o doručenie občianskeho preukazu na adresu na území Slovenskej republiky kuriérnou službou zavedenou na tento účel. Bližšie informácie v sekcii “Prevzatie dokladu”.

Bavime sa o samotnom procese na pobocke. Nie webe.

a este ak v jednom procese máš 2 fotenia , jedno na pas, druhé na OP, tak pre každé je iné pravidlo - OP môžeš vyzdvihnúť aj inde, resp. myslí, že sa dá požiadať aj o kuriéra, ale pas nie , ten si musíš prísť prevziať tam kde si sa fotil …

Robil som PAS + vodičský a bolo to na jedno fotenie, rovnakú fotku použili na obe doklady.

to bola metafora 2 fotenia = 2 procesy v IS podľa asi 2 odlišných predpisov… Možno aj u mňa som pred foťákom sedel iba raz … už si nespomínam presne…Ale procesy = formuláre pani vyplňala 2 od začiatku …