Štúdia UPVII - blockchain technológie

Dorazila mi odpoveď z UPVII ohľadom blockchainovej štúdie. Mohli by sme tu zozbierať nejaké otázky k tomu. Ja si to nechám na večer k pivu.

UPPVII_bc_su_EY_bc-skolenie-MFSR.pdf (2.7 MB)
UPPVII_bc_su_EY_Blockchain-studia-kickoff-prezentacia16OCT2018.pdf (3.5 MB)
UPPVII_bc_su_EY_obsah-blockchain-studia-mtg14DEC018.pdf (777.3 KB)
UPPVII_bc_su_EY_Záznam-zo-stretnutia08nov2018 .pdf (352.1 KB)
UPPVII_bc_su_EY_Záznam-zo-stretnutia14dec2018.pdf (346.5 KB)
UPPVII_bc_su_EY_Záznam-zo-stretnutia16nov2018.pdf (347.3 KB)
UPPVII_bc_su_EY_Záznam-zo-stretnutia16oct2018.pdf (356.7 KB)
UPPVII_bc_su_EY_Záznam-zo-stretnutia24oct2018.pdf (352.5 KB)
UPPVII-blockchain-studia-v1_9-20190108__draft.pdf (2.2 MB)

2 Likes

Toto si tu odlozim medzicasom

https://www.dta.gov.au/help-and-advice/blockchain/blockchain-overview-australian-government-guide

https://www.dta.gov.au/help-and-advice/blockchain/do-you-need-blockchain

2 Likes

Na prve precitanie to vyzera tak, ze 1) este nevedia presne na co by to bolo (ale uvadzaju napr. priklad “stav tachometrov”) a 2) este nie je hotova implementacia (t.j. naprogramovali by sme si za eurofondy nejaku vlastnu implementaciu? alebo to vyjde tak, ze sa najde a kupi nejaka uz hotova implementacia?)

V “kick off” prezentacii medzi “When to use blockchain” o.i. pisu:

  • When organizations do not plan to use a central trustworthy authority for the purposes above.

Klucove je asi “do not plan to”, kedze planovat sa da aj s ignorovanim argumentov za ci proti. :slight_smile:

1 Like

Autori štúdie subtílne vyjadrili čo si myslia o slovenskej verejnej správe:
Capture

5 Likes

Uz som si myslel, ze toto nejako vysumi, ale chysta sa dopytova vyzva “moderne technologie”, takze som si ju aj studiu som precital, pripomienky skonsolidujem a poslem sem aj na urad.

Medzicasom som bol pozvany Blockchain Slovakia na takuto akciu “Blockchain vo verejnej sprave”, kde boli ludia z E&Y, UPVII aj FIIT.

Video tu (je to divne useknute kvoli technickym problemom organizatora, ale to podstatne tam je):

2 Likes