Štátny issue tracker - výber softvéru

spolupracovníci majú JIRA Core licenciu

Takze pri Jira Core je 10 userov za 10$ a Confluence 10 userov za 10$, service desk ich prepouzije a prida 3 agentov za 10$. Kolko ludi ma teda account finalne a kto moze co robit?

Do Jira inštancie pridávaš od verzie 7.x aplikácie a ich licencie, čiže na jednej JIRE môžeš mať licenciu SD pre 3 agentov a potom licenciu JIRA Core pre 10 použivateľov - dokopy tam máš teda 13 ľudí, Confluence je samostatný systém.

Popis toho čo kto môže robiť je tu a tu

user vidí len svoje tickety, prípadne svojej organizácie
Plati toto aj pre zakaznika? A v tom pripade je zakaznik stale ‘zdarma’?

Toto platí hlavne pre zákazníke, user je v tomto prípade zákazník a nie je licencovaný.

prepojenie na knowledge base (Confluence), už pri písaní ticketu sa userovi zobrazujú how to article a tak ak mu pomôžu, nemusí ticket ani zakladať…
Toto som aj ja spominal ako feature co by som tam ocakaval (ak nie aj automaticky pri zakladani tak aspon vediet hladat v knowledge base a prelinkovavat tickety s knowledge base.)

Hej prepojenie na knowledge base pomáha aj zákazníkovi a potom keď je založený ticket tak aj agentovi (vidí related articles a po vyriešení ticketu vie aj založit how to article)

1 Like

Zda sa ze atlassian pochopil, ze s tou politikou previazanosti userov daleko nezajde (brutalne sa to predrazovalo ked bolo treba skombinovat uzivatelov v roznych aplikaciach). Toto vyzera zaujimavo a je to kandidat na PoC.

Viete niekto postnut ako vyzerá to co vidí človek keď tam nahlási niečo? Kde vidí čo sa s tým deje?

Poslal som Vám na mail demo prístup a posielam screenshoty

Pridal som EasyRedmine/EasyProject do spreadsheetu, je to komerčný open source. Ak máte nejaké technické otázky, tak môžem zodpovedať, keďže pracujem v Easy Software, ktorá ho vyvíja. Platí sa za interných užívateľov, presné limity čo ešte môže v systéme externý užívateľ z hlavy nedám + Je môžné mať public prístup pre neprihláseného užívateľa.

Inak je to primárne na project managmnet, tj
WBS -> Project Gantt -> Resource Allocation -> Kanban / Scrum

3 Likes

Podľa mňa je vhodne oddeliť verejnu časť a pracovnu časť. Verejna časť na spôsob UserVoice a do pracovnej casti sa dostanu iba tie issues, ktoré sa akceptuju.

Ak to ma byt spolu, tak podľa mňa to treba nieco univerzálnejšie typu CRM.

1 Like