Spolupráca - pomoc pre ZŤP - číselník

Nedávno nás oslovila p. Orgonášová z Asoc. organizácií zdravotne postihnutých občanov SR so žiadosťou o pomoc. Asociácia, ktorú vedie, presadzuje zavedenie novej klasifikácie zdravotných obmedzení. Tieto majú vplyv na výpočet štátnej podpory.

Systém ktorý sa dnes používa nepresne mapuje postihnutia a z toho vyplýva neadresná podpora. Nový systém by mal byť podľa medzinárodných štandardov a bol by veľkým prínosom pre desiatky tisíc ZŤP v SR.

Na to, aby sa ho podarilo presadiť, potrebujú podporu posudkových lekárov. Radi by preto ukázali, ako jednoducho sa dá klasifikácia používať v praxi. K tomu by potrebovali spraviť jednoduché demo na use case, keď lekár vyberá jednotlivé zdravotné obmedzenia z číselníka a na konci ich automaticky zosumarizuje do preddefinovanej šablóny a vyexportuje do .pdf. Jednoduchá offline appka na spôsob Volby.Digital

Čakáme ešte na popis presného Use Case. Medzičasom prikladám popis číselníka.
Vedel by niekto s takým niečim pomôcť?

Dnes sme dostali aj popis Use Case, ako by asi číselník mal fungovať: https://docs.google.com/document/d/1x9klQdzNC8Mthvx8ZMAH0-SRyzuC9bR6NyZ0cUXvwIY/edit?usp=sharing

Vyzerá to ako veľmi jednoduchá funkcionalita. Chytí sa toho niekto?

nemam frontend skill aby som to cele urobil na sposob volby.digital ale ak to niekomu pomoze tak rad prerobim ten ciselnik do nejakeho strojovo lahko spracovatelneho formatu

super. Skusime zohnat aj niekoho na FE a pustime sa do toho. Mozno na to budu aj nejake peniaze z Asociacie - myslim, ze prave skusaju vybavit grant

pokial by to nemusela byt offline appka, tak by sme to vedeli cele pokryt

@mirom v tomto ponimani “offline” beriem tak, ze by sa ziadne data nemali nikde ukladat - presne ako boli volby.digital. Cize online appka, ktora ako finalny vystup vygeneruje pdfko, ale ziadne data sa neukladaju (uz len preto ze ide o zdravotne udaje)

To je moje chapanie. Je mozne ze ludia z Asociacie budu chcet uplne striktne offline appku. V takom pripade chapem, ze pre vas asi nerelevantne

Ak by to mala byt uplne offline appka tak treba definovat na akych OS to ma fungovat, tipujem ze to bude 99% Windows XP - 10 a mozno aj nejaky 1% Linux?

je to proof of concept, takze Win XP (alebo cokolvek najrozisrenejsie v ich segmente - da sa zistit s nimi) by im na uvod podla mna uplne postacil

ked budes vediet viac, daj vediet, marec nemam zatial nejako moc plny, takze by som to mohol stihat

Ak by to musela byt offline app tak sa pokusim najst si cas. Zatial skusim spisat moj odhad kolko by to mohlo trvat, odhad z brucha je - styri vecery (jeden vecer spravenie instalatora ktory nainstaluje aj redistributable aby to slo aj na windows XP) :wink:

parada, diky chalani @mirom, @miroj
Overim predstavu na druhej strane

Ako píše Jano, slovo “offline” bolo asi zle použité - má sa na mysli že netreba žiadne používateľské kontá, ukladanie informácií a tak, skrátka vyklikáš čo treba -> vygeneruje to report -> koniec. Podľa mňa ideálne malá web appka.

Mam kontakt na celkom angazovanu posudkovu lekarku, ktora by bola mozno pristupna testovaniu, tak ked budete mat nieco uz suce k testovaniu, mohol by som jej to posunut. Osobne si myslim, ze moznost ulozenia dat pacientov do offline uloziska/cookies/csv/xml/generovaneho ciselneho kodu by mohla byt fajn a tomu lekarovi by usetrila v buducnosti cas, pretoze okrem nezvratnych diagnoz ako amputovane koncatiny sa zdravotny stav meni a casom znova posudzuje, takze lekarovi by sa asi hodilo mat k dispozicii predchadzajuci zaznam(y). K tomu ma napada moznost nastavenia ciselnika, podla ktoreho sa zdravotny stav posudzuje, pretoze ciselnik sa rokmi vyvija, cize meni.

@mirom @miroj @gabo @romanh

Dnes som bol v kontakte s pani zo zdruzenia. Vedeli by ste si najst na stretnutie / skype niekedy v utorok (10-13 alebo po 15), aby sme prebehli cez ich poziadavky a co by sme vedeli poskladat?

za mna asi len skype kedze som v KE, casovo sa prisposobim kedykolvek

Za mna skype o 10 alebo po 17.

Ahoj
v pondelok ani utorok nemôžem, budem mať špeciálne stretnutie u
zákaznika, každý z tých dní aspoň do 19:00.

napadlo ma že by sme mohli pripraviť rýchly náčrt toho vstupného
formulára a výstupného PDF, nech to môžu spripomienkovať.
Miro

Dňa 16. 3. 2017, Jan Hargas noreply@platforma.slovensko.digital napísal(a):

to znie dobre. Hod sem pls. na platformu, nech vidia aj ostatni chalani

Ahojte, ospravedlňujem sa ale tieto dni nestíham ani sketchovať…

caute, no ako s tymto? deje sa nieco od toho skajpu, ci vsetci cakaju ze sa niekto ozve? :slight_smile: