Spolupráca - pomoc pre ZŤP - číselník

Ja som zvedavý aj na to, čo sa dialo na skajpe :slight_smile:

Zavery zo Skype:

  • staci im online verzia
  • bude sluzit ako demo
  • staci ked bude fungovat na testovacich datach
  • presli sme si proces akym to ma fungovat. Vsetko jasne.

Pani zo Zdruzenia slubila, ze posle komplet nomenklaturu, ktoru tam chcu mat.
Dostali sme ju a zavesil som ju sem: https://drive.google.com/drive/folders/0B7xRFSPoK71RM1hRcUQ5N2pjdEk?usp=sharing

@mirom @gabo @miroj - co potrebujeme teraz, aby sme mohli zacat pracovat?

Podla mna mame teraz vsetko, spisem nejaky brief pre grafika a skusim od neho dostat nejaky interaktivny prototyp, ktory si budu vediet preklikat. Ak im ten bude vyhovovat, potom mozeme zacat kodit.

1 Like

okej tak mi to teda vychadza tak ze @mirom s grafikom to budu tahat a pripadne keby bolo treba daky help s kodenim tak som k dispozicii

Vdaka Miro za leadership. Toto znie super. Daj vediet, ak by som mohol nejak pomoct.

Ahojte,

spravili sme nejaky mockup (https://app.moqups.com/coolmirom/vXLwbfNPJU/view?ui=0). V tejto faze ide hlavne o rozlozenie elementov na strankach a o jednoduchost ovladania pre koncoveho pouzivatela. Dajte pripomienky, @janhargas posun pls aj klientovi, ked to prejde nejakymi pripomienkami tu na platforme.
Inspiraciou bolo objednavanie poistenia na stranke unionu, ktore pokial si dobre pamatam preslo aj nejakym ux/ui testovanim.
Pri kodeni predpokladame frontend validaciu zadanych dat + nejaku indikaciu ze dany krok je uz vyplneny. Horny pas urcujuci polohu v ramci procesu by mal byt tiez klikatelny a rovnako indikovat, ci a co este chyba. Pred poslednym krokom pri kliknuti na tlacidlo next bude modal confirmation window, ci uz pouzivatel zadal vsetku klasifikaciu poruch, ktore chcel.
Hlavne otazky z mojej strany:

  • prvy krok je rozdeleny na viacero podkrokov, nechali by ste to tak? Mne to prislo celkom fajn z dovodu aby tam nebolo prilis vela poli
  • druhy krok - samotne pridavanie poruch - ako jednoduche/intuitivne vam to pride? Chyba mi vedomost o tom, ci lekari poznaju tie kody, ak ano, mozno by bolo fajn zalozit to na autocomplete.
2 Likes

Nakolko su tam potrebne tie osobne udaje? Ja by som sa to pytal az ako posledne. Prehodit poradie.

Podkroky - za mna ok, uplne v klude by som vynechal to delenie, proste progress indikatory nemam rad. Len to matie.
Pridavanie poruch - nie som cielovka, toto tazko dam.

1 Like

UX: Ak to ma byt mapovane na register adries, treba postupoat v zadavani od konca (Krajina -> Okres -> Mesto -> PSC -> Ulica -> CP/CO)

1 Like

Podľa mňa dobré.

1 Like

Ja by som to skor mapoval na google api, v tejto faze sa momentalne jedna o POC, cize tam asi nebude ziadna takato vychytavka

Ahojte,

je tu prototyp ciselniku https://coolstrankysk.github.io/aozpooz/, dajte feedback, pull requesty su vitane.

1 Like

Funguje to,tlac (skusal som do PDF) ide.

Neviem ci chces aj funkcne Issues, takze ich pridavam:

  1. Ak som na poslednej strane (kde je tlacidlo Tlac) tak sa uz nemozem dostat spet a upravit nieco (ak vidim chybu v sumari).
  2. Ked pridam komponent a vyklikam jeho vlastnosti, a potom stlacim “Dalej” tak sa neulozi. Komponent sa ulozi iba ked stlacim “pridat dalsi komponent/poruchu”.
  3. ked dam “pridat dalsiu komponent/poruchu” tak ta aktualne vyklikana sa prida aj ked nema vyklikane posledne vlastnosti (radio-buttony)
  4. nedaju sa editovat existujuce poruchy
  5. datum narodenia - nie je tam validator, vyplnil som divne cisla a potom vidim ‘invalid date’
2 Likes

Caute, prisli nejake pripomienky od klienta, ktore sa v podstate zhoduju s tymi od @miroj. Mal by niekto cas fixnut to? Problem je ze to potrebuju do tohto stvrtku a ja mam trochu viac napchany tyden.

1 Like

Caute, cez leto sme mali vo firme sikovneho stazistu, ktory prekodil appku do Vue.js. Fixol aj nahlasene bugy a pridali sme EN verziu. Dajte pls feedback. Appka zije na https://coolstrankysk.github.io/aozpooz/, repozitar je https://github.com/coolstrankysk/aozpooz

1 Like

To rozklikavanie krokov je trosku zvlastne, ja som klikal na “Dalej” Tiez ma rusia tie dropdowny, je to vela klikania na malo miesta. Gov.uk to dokonca neodporuca Form elements — GOV.UK elements

image

Toto mi pride prilis blizko seba a “zrusit” je podla mna tak malo pouzivana akcia, ze by mala byt mensim a inde.

1 Like

Kontakt - e-mail by som nedával mandatory, niektorí dôchodci e-mail nemajú
Posudzované komponenty - Faktory prostredia - Produkty a technológie - e210 Fyzická geografia - je tu Bariéra a Debarierizátor radio buttons. Oboje sú spojené, teda dá sa vybrať iba jedna možnosť z oboch skupín naraz. Ak je to správne, tak sú tu zasa zbytočne 2x možnosti “nepoužiteľné”.

Zdá sa mi to použiteľné, a OK.
Možno by sa na to ešte mohol pozrieť niekto s UX skills
Gombíky Späť a Ďalej a edit/delete na diagnózach sú miniatúrne, ak by to chcel niekto použiť na tablete… s myškou je tiež trochu ťažšie trafiť “edit” diagnózy, je to malé a blízko “delete”.

1 Like
  • Pozadovane polia boli ziskane od klienta
  • Posudzované komponenty - Faktory prostredia -> jedna vec nemoze posobit ako bariera aj ako debarierizator, nepouzitelne sa tam pravdepodobne dostalo z papierovych formularov, preverim od klienta
  • buttony zvacsime

Cakame este na feedback od klienta, prezentovane by to malo byt na konferencii 4.11.

1 Like

Okrem vyssie spomenutych radio buttonov namiesto comba: Na prvej stranke ide cast Osobne udaje rozkliknut klikom hocikde v obdlzniku, ale doplnujuce a zakladna diagnoza uz nie. Niekto nemusi mat email, ale skor ma tlf. V Slovencine je “Choose subcategory” a aj hned uvod je prelozeny iba jedna z dvoch viet. Mozno nerozumiem zadaniu, ale ked si vyberam telesne funkcie, funkcie muskularne…, funkcie svalov, tak tam je rozsah obmedzenia, ale poklai ja viem, je X svalovych partii a jedna moze mat totalne obmedzenie a ostatne ziadne. A take obecne zhodnotenie bez konkretizacie svalovej partie je nejasne. Ked to mam na beznom 15" ntb otvorene na nie celu vysku stranky, cize asi na 650-700px, tak poruchy su v obrazovke “Kontrola a export” prekryte pasom “Vytvorili CoolStránky a Slovensko digital” a tlacit a spat je pod tym. Co nie je mega problem, ale na tablete, alebo tlf uz moze prekryt tlacit a spat. Editovat a zmazat konkretne obmedzenie uz vytovrene je bud moc blizko seba, alebo zmazat treba nechat potvrdit. Kliknutie na ceruzku editacie sposobi zobrazenie policok na vyber a dole v pravo je pre navrat spat zvoleny nestastny text “zmazat”. Malo by byt. Vratit zmeny, alebo tak dako. Zelene “Zmenit” by malo byt mozno “Ulozit zmeny”. Co je v EN som nepozeral… Osobne som myslel, ze to vygeneruje okrem stranky na tlacenie(alebo k nej podla vyberu) aj moznost ulozit zadanie do suboru pre dalsiu editaciu a mala by tam byt aj moznost nacitat toto zadanie zo suboru. Ci to ma byt generovane iba pre offline svet a jednorazovo?