SND - nový web

jj - dali sme to ako feedback do SND. Ak budu mat detail rychlo dostupny zverejnia to teraz. Ak nie, zverejni sa to priamo v procese VO ako sucast Q&A. Je to jedna z tych veci, ktore sa daju zodpovedat priamo vysvetlenim v procese VO. A takych komentov tu je viacero.

1 Like

inak tak ma napadlo, čo má autor na mysli pod výstupy, to čo dodá uchádzač v ponuke? alebo?

@skdd: napr. ci je dodavatel povinny poskytnut ti zdrojove subory dizajnu alebo chces aby bol ten dizajn iba implementovany + v dizajnmanuale webu.

super a takéto zdrojáky sa poskytujú ako (fakt mi to napíš ako svojej babke)? Inak toto asi bude v zmluve, ak nie tak by to tam asi malo byť…

@skdd - ono je to tazko naformulovat, ak nechces niekoho vylucit kvoli tomu ze nepouziva napr. Photoshop. Od nasich dizajnerov mam ze “vo vsetkych dostupnych formatoch”, za mna “vo formate umoznujucom editovat jednotlive elementy”.

2 Likes

Super. Dik

1 Like

Ako teda hovori zakon o cene a DPH?
Na druhu stranu - jedna vec, je co hovori zakon a vec druha je prax…

zákon o DPH: https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Legislativa/2015.02.19_Zak_DPH_2.pdf
neviem, či je SND platiteľom DPH alebo nie.
Narýchlo k problematike DPH a príspevkovkách (po novele asi nesedia paragrafy ale logika áno): https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Podnikatelia/Dan_z_pridanej_hodnoty/Informovanie/mp_par_3_ods_4_prisp_org.pdf

Ideálne keby sa k tomu vyjadril niekto, kto to v príspevkovke účtuje…

nuž SND ako príspevkovka ( Príspevkové organ... - PFS ) sa riadi iba zákonom

Podklady sme este vcera a dnes upravovali a sutaz bola dnes vyhlasena:

Viacero otazok na tomto fore bolo dobre mierenych. Tie, ktore sme vedeli zapracovat su v podkladoch zohladnene. Ostatne sa budu riesit s uchadzacmi v ramci Q&A procesu vo VO.

Viackrat sa objavil nazor, ze kriteria sa budu tazko objektivne vyhodnocovat. Ja osobne to vidim takto: SND nastavilo svoje ciele, co od noveho webu ocakava a teraz je to na sikovnosti uchadzacov, ako dokazu svoj produkt tymto cielom priblizit. Ak ciele nie su jasne, SND bude rado odpovedat na vsetky otazky uchadzacov, aby svoje motivacie objasnilo. Odborna porota je preto odborna, aby dokazala maximalne objektivne zhodnotit, ktora z ponuk tieto ciele naplna najlepsie. VO nie je len mechanicky proces, kde na konci zalezi len na KO kriteriach a na cene. VO ma byt podla mna dialog.

3 Likes

A dakujeme vsetkym co sa zapojili do pripomienkovania, mozno z tej macicky a psika nieco vyrastie.

4 Likes

Urcite ano, vyrastie, uz si to presne nepamatam, ale tusim aj v tej rozpravke to nakoniec nejako dobre dopadlo.
Som zvedavy na feedback z celeho priebehu sutaze, ako to cele skonci, zaujemcovia, otazky, vysledok a suvisiaca cena a tak vobec.

2 Likes

ak nie su jasne kriteria, tak nestaci odpovedat. Vychadzat z predpokladu dobormyselnosti neobstoji pri pripadnom posudzovani na UVO.
Ak toto mal byt vzor dobreho obstaravania, tak podla mna to nesplnilo ucel.

beriem to ako prvy krok, ktory sa dalej bude iterativne zlepsovat na zaklade realnych skusenosti z VO. Podla mna autori urobili najlepsie co vedeli a dalsie zlepsovanie bude nasledovat podla feedbacku z praxe.

1 Like

problem je podla mna iny : taketo male osbtaravanie sa dalo spravit prieskumom trhu, kde mas presne volnost aku chces, len sa to da aj zneuzit.
Ak by to mal byt ale vzor aj na vacsieveci, tak prva firma ktora chce spravit zle ( a to je bezne ze sa taka najde) taketo obstaravanie potopi.
Ak to mal byt manual na dobry prieskum trhu, tak je to spravene prilis komplikovane, ak na VO, tak je to naivne.
Je pravdepodobne ze sa v tomto pripade nikto nepokusi obstaravanie torpedovat, ale ako vzorove VO by som to nikomu nedoporucil. Staci si len prezriet rozhodnutia UVO, ak nie je uplne jasny sposob vyhodnocovania tak je to dovod na zrusenie.

1 Like

A presne toto je na Slovensku chore. Taketo praktiky nas zenu do obstaravani s KO kriteriami, len aby nahodou neboli napadnutelne, ale na druhej strane sa z nich uplne vytraca skutocna sutaz. Zda sa ze forma “exaktnych kriterii” dnes nefunguje a potrebujeme sa posunut niekam inam… toto je z mojho pohladu presne ten pokus o posunutie sa.

Mozno mam vnimanie pokryvene skusenostou z UK. Ale tam som zazil obstaravania, ktore boli presne takto nadefinovane ako SND. Kriteria vo forme cielov, ktore sa sleduju, nie vo forme exaktnych metrik. Islo teda aj o sikovnost, ako niekto vedel predat svoje skusenosti vzhladom na ciel, ktory sledoval obstaravatel.

suhlasim, dnesny system vo sa zvrhol, ale tu bol ciel navrhnut vzorove vo, ktore je znovu pouzitelne a to sa nepodarilo

pockal by som na vysledok a potom mozme zhodnotit, co fungovalo a co bolo naivne ocakavat. Bez ironie. Urcite z toho budu poucenia a tie treba spisat. Ale dovtedy je kritika predcasna podla mna…

Ahojte,
no neviem, už je asi neskoro, ale aspoň pre informáciu.

Dnes som natrafil na zmluvu, kde sa rieši upgrade drupalu6 na drupal7 pre http://www.stateopera.sk/. Neviem, či bola zmluva podpísaná, ale malo to byť podla nej zrealizované 8/2015 (či to bolo zaplatené asi vie niekto preveriť?), ale web/podľa použitých modulov/ stále beží na drupal6.

Hlavne je na tom podľa mňa zaujímavé, že dve blízke štátne inštitúcie riešia separátne skoro rovnaké weby /ešte aj napojenie na navstevnik.sk/.

tu je tá zmluva: http://www.crz.gov.sk/index.php?ID=1923764&l=sk

Sme veľmi radi, že dnes SND verejne oznámilo výsledky obstarávania nového webu SND a gratulujeme spoločnosti Wezeo k víťazstvu!

Jedným z cieľov tohto nákupu bolo ukázať, že aj vo verejnej správe sa dá IT nakupovať transparentne a férovo. Aj preto sa SND po dohode s uchádzačmi rozhodlo zverejniť:

Vyjadrenia poroty k nákupu:

Marián Chudovský, generálny riaditeľ SND: „Víťazná ponuka nás najviac zaujala tým, že priniesla riešenie, ktoré korešpondovalo s divadelným charakterom našej inštitúcie a zároveň predpokladá kreatívne využitie nášho multimediálneho archívu.“

Michal Truban, Slovensko.Digital: „Konečný výsledok bol veľmi tesný. Vyhrala ponuka, ktorá porotu oslovila odvahou a nadčasovosťou a zároveň splnila aj technologické podmienky"

Daniel Rabina, riaditeľ Centra marketingu SND: „Cesta, ktorou sme sa vybrali, bola síce pracná a komplikovaná, no v konečnom dôsledku priniesla prekvapujúcu kvalitu. Boli by sme radi, kedy sa naše obstarávanie stalo inšpiráciou aj pre iné inštitúcie verejnej správy.“

Vyjadrenia súťažiacich firiem po skončení nákupu:

EVERLUTION, s.r.o.
„Výberové konanie vnímame veľmi pozitívne. Počas celého procesu výberu bolo zo strany SND cítiť férovosť a transparentnosť. Vážime si priamu a otvorenú komunikáciu od formulácie zadania, až do zverejnenia výsledkov výberového konania. Veríme, že podobné výberové konania budú na Slovensku pribúdať.“

DOTCOM.SK, s.r.o.
„Od začiatku výberového konania je zreteľná veľká snaha o transparentnosť zo strany vyhlasovateľa. Veľmi vítame aj možnosť získať otvorenú spätnú väzbu s jasne nastavenými kritériami hodnotenia a hodnotením jednotlivých porotcov. Zapojenie tretej strany ako odborného garanta vnímame tiež veľmi pozitívne a motivačne. Bolo nám cťou zúčastniť sa, i keď víťazstvo patrí iným.“

WEZEO, s.r.o.
„Tento tender mal výborne pripravené podklady a zadefinované ciele pre nový web. Tie nám pomohli lepšie zanalyzovať aktuálny stav a navrhnúť riešenie zodpovedajúce požiadavkam. Osobne nás teší, že súčasťou hodnotenia nebola len cena, ale aj ukážky navrhovaného riešenia. Pri iných tendroch sa často stretávame s voľbou najlacnejšieho riešenia, ktoré ale nemusí znamenať aj výslednú kvalitu. Oceňujeme tiež transparentnosť a otvorenosť v komunikácii.“

Poďakovanie na záver:
Keď vám uchádzači, ktorí nemali to štastie a nevyhrali, po skončení VO ďakujú za férovú a transparentnú súťaž, tak viete, že niečo sa naozaj podarilo. Veľká vďaka patrí SND za odvahu ísť do takéhoto procesu. A rovnako veľká vďaka patrí celej komunite Slovensko.Digital - každému, kto svojím názorom prispel k zvýšeniu kvality súťažných podkladov a transparentnosti celého VO. V štátnej správe sa dá IT nakupovať férovo! To je veľmi dôležitý odkaz. Ideme ďalej a tento príklad snáď inšpiruje aj ďalšie inštitúcie a ľudí vo verejnej správe, ktorí sa neboja vyčnievať z radu.

4 Likes

Pekne, utesene, ako z rozpravky :slight_smile: mozno raz sa nieco podobne udeje aj pri vacsich VO…hm, snivajte s nami :slight_smile: