SND - nový web

ak by SD radilo aby ziskalo prospech tak ano, ale nemyslim ze tu taketo podozrenie existuje. Ak existuju podozrenia tak z ineho, ze SD bude presadzovat aktivisticke riesenia opensource, agility, rozdelenie obstaravania atd, Teda to co otvorene hovoria. Ak by to viedlo k nedodaniu v termine, kvalite atd tak by to skutocne bolo takmer diskreditacne. Ale ak by sa to podarilo, tak naopak kritika takychto postupov by mala ovela slabsiu poziciu.
Toto tym myslim.

No ale na úspešný príklad treba aby obidve strany mali tie isté priority a zámery.
Ak som správne pochopil, tak v počas tohto projektu sa zmenilo vedenie, ktoré malo inú predstavu ako bol pôvodný zámer.

pokial viem tak sa nemenilo vedenie SND, ale zmena ludi v statnej sprave nie je riziko ale fakt. A aj ked sa uz neda dat do podmienok referencia vo statnej sprave, tak tie skusenosti su skutocne podstatne. Problem bol ale urcite v tom ze nevznikol vyrovnany vztah, predstava SND podla toho co pisalo wezeo bola ze sa spravi co len budu chciet a cena sa nezmeni. A PM dodavatela to nebol schopny eskalovat a bojovat, zrejme uveril teze ze v statnej sprave si dodavatel moze diktovat co sa bude robit a ked sa to nedialo tak pracoval a dufal kym to vladal. Ale to nie len statna sprava, to sa bezne stava malym firmam ktore idu robit zakazku vo vacsej organizacii, stalo sa to aj mne. A je to potom drahe ponaucenie pre obe strany pre tu mensiu to moze byt aj koniec.

atd

Asi hej :slight_smile:
V kazdom pripade, poucenie je do buducnosti je aj to ze treba davat realne ciele. Najma v pripadoch, ktore idu mimo s.d. Ak sa jedna o nieco, co riesi s.d internymi kapacitami, tak to ma pod kontrolou. Ale ked s.d approvne ze nieco sa da spravit za 5 korun, tak bud to za tych 5 korun rovno moze spravit, alebo to uz pod kontrolou mat nebude. A vidime k comu to povedie.A ked uz nejaku cenu odobri, tak fakt musi byt jasne odkial sa ten odhad zobral.
Ale chapem ze v navale prvotneho uvodneho nadsenia si zainteresovani mnoho veci neuvedomovali.

je to možné. A keď si môžem niečo v kútiku duše priať, tak je to takáto schopnosť sebareflexie zo strany IT firiem spoluzodpovedných za OPIS. ITAPA je o mesiac…možno motyka vystrelí :slight_smile:

asi aj toto cislo mala byt vystraha.
Som si cital vyjadrenie @janhargas inej sutazi kde sa konstatovalo ze LEN 4 sa prihlasili. Tak ked sa tuto prihlasili AZ 2, bola to zrejme jasna vystrazna kontrolka.

ozaj, ako to dopadlo s tymto blueprintom ? Odvsadial sa na mna vali info o radikalnej digitalizacii, toto s tym asi nejako suvisi…

Úplne súhlasím, mne by stačilo, keby SD upozorňovalo na chyby, ktoré sa dejú. Nemusia sa púšťať do budovania blueprintov (lebo aj ja som tak rolu S.D v SND vnímal, a nie som šťastný ako S.D v tomto vlákne reaguje).
Ja by som sa nebál toho, že niekto môže povedať “to sa dobre kritizuje, tak to urob sám keď si taký múdry”. Veď ja si čítam recenzie mobilov od ľudí, ktorí nikdy žiaden mobil nevyrobili. A čítam rezecenzie na knihy, divadlo, filmy a neočakávam že kritik niečo vytvoril, len že rozumne posúdil. A keď je dobrý, má prehľad, porovná s inými … potom robí skvelú robotu s veľkou hodnotou.

Podľa mňa S.D výrazne prispelo k transparentnosti, už len tým aký narobili rozruch okolo opisu. Keby nedokázali nič iné, len zvýšiť transparentnosť, zmenšili kradnutie, tak majú moju úctu a plne ich v tom podporujem. Navyše, verím tomu, že zvyšovaním transparentnosti, sa začne zvyšovať aj kvalita.
Ale viem aj dobrý príklad “kritizovania” od SD: Red Flags. V skutočnosti je to “iba kritizovanie”. Ale so štruktúrou, kopou energie, podľa mňa kvalitný zdroj na zamyslenie sa. A aj s pozitívnymi kritikami na niektoré projekty :). To sa mi páči, posúva to veci dopredu.

Pre mňa je SND krok vedľa, nemyslím, že SD má robiť vzorové projekty. Ale rád si vypočujem kvalitnú (a kľudne aj negatívnu) recenziu na to čo robíme.

2 Likes

Fiha, snad po polroku som sem zavital, kto by to bol povedal, ze sa spusti taky flame :slight_smile: pre nas (Altamiru) je SND uz uzavreta kapitola, spolupraca je nastavena viac-menej funkcne (beruc do uvahy obmedzenia vyplyvajuce z toho, ze sa bavime o statnej sfere).

Ak by S.D. chcelo tuto kapitolu uzavriet aj za seba, ako sa tu viackrat spominalo, sme k dispo a radi zodpovieme na otazky. Samozrejme aj komukolvek inemu. :slight_smile:

Popis predstaveni sa nejak generuje alebo to robi google translator? Inac si toto neviem predstavit ako mohlo vzniknut

nebude to tá…oné…umela inteligencia ?