Služby Slovensko.Digital, s.r.o

Ani ste sa nepochvalili :wink: alebo mi daco uslo ? Podla predmetu cinnosti budete casom hotova korporacia…:slight_smile:

Ono to velmi nie je ani nic zaujimave, uctovnici a pravnici uz zacali krutit nosom pri tom, ze za nejake sluzby si pytame peniaze. Vsetko ostatne ostava po starom, aj co sa tyka transparentnosti bude sro minimalne na takej urovni ako OZ.

…ved hej, ale je to take zvlastne, ze zalozenie firmy sa taktne zamlcalo pred komunitou.
Osobne na tej firme nevidim nic zle, dovodom rozumiem. Len ten podnikatelsky start mi zrovna transparentny nepripada.

1 Like

Mozno to bude tym, ze toto ziadny podnikatelsky start nie je. Je to cisto uctovnicko-pravna otazka, keby sme vedeli ako to spravit s OZ, tak ziadnu sro nerobime. Inak myslim, ze ked zverejnime prve cisla, tak sa velmi zasmejeme na tomto “starte podnikania” a myslim, ze budeme velmi radi ked nam to vykryje niekedy v horizonte 2 rokov naklady.

Pravdou je, ze explicitne sme to tu nespominali (resp. neviem to tu teraz najst a sam sa divim), ale nic sme urcite taktne nezamlciavali. Nebol a ani nie je na to vobec ziadny dovod.

@janhargas mne sa mari, ze sme o sro niekde hovorili, ale fakt to neviem teraz dohladat.

2 Likes

Ja som to zachytila vramci diskusie o spoplatneni govboxu GovBox

2 Likes

Pre zamedzenie pochybností:

Ak treba vysvetliť niečo nad rámec, rád odpoviem.

2 Likes

Ja som vicepremiérov príhovor na ITAPA, v časti venovanej propagácii GovBoxu, najmä teda úvahu “niekto si na tom postaví biznis a bude za každý mesiac vyberať 8 Eur, a pritom štát mu bude túto službu poskytovať zadarmo”, pochopil ako výzvu. Služby Slovensko.Digital teda funguje aj ako zapúzdrenie všetkých príjmov zo služby GovBox, ktoré po čase radi zverejníme a porovnáme so “zadarmo” nákladmi štátu na prípadné zmeny ÚPVS.

ved hej,ale odkial to mam vediet ? firmy sa zvycajne zakladaju na podnikanie.

Myslim ze by bolo fajn, keby sa v dalsom newsletteri zjavil odstavec na tuto temu. Rozptylilo by to vsetky pochybnosti o netransparentnosti, ktore sa teraz mozu objavit (vcelku opravnene).

Jop - dobrý nápad. Vďaka. Zaradíme to do najbližšieho update-u.

Pokiaľ viem, tak podnikanie ako vedľajšiu činnosť môže vykonávať aj OZ. Bola poriadne preskúmaná aj táto možnosť?

ano bola. V roku 2016 sme mali zivnost na mensie prijmy z ekosystemu (cca. 500 EUR). Ale kedze GovBox je pravnou a uctovnickou komplexitou, trosku ina kava, tak nam bolo odporucene ist priamo do s.r.o.

no uplne sa nedaju porovnat tieto sluzby. ked robim nadstavbu ktora sa pripaje na “hotovu” sluzbu tak asi naklady budu ine ako ked mam prevadzkovat a vytvarat celkom od zakladu sluzbu. Nechcem samozrejme obhajovat naklady na datove schranky, len aby sme si neplietli hrusky s jablkami.