Rozvoj a podpora modulov ÚPVS a súvisiacich informačných systémov

Chcel by som Vás len doplniť, že Priame rokovacie konanie je v zmysle Zákona o verejnom obstarávaní normálny postup pri splnení určitých podmienok. Zároveň by som Vás chcel ubezpečiť, že ja som predmetné Verejné obstarávanie dal na kontrolu na Úrad pre verejné obstarávanie ešte skôr ako Slovensko Digital. Bez kontroly ÚVO by som zmluvu nepodpísal, ako som sa verejne vyjadril, pretože si uvedomujem citlivosť témy. Každý obchodný vzťah má svoje pozitíva a negatíva. Ja môžem hovoriť len za čas, ktorý v NASES-e pôsobím. Spoluprácu sa snažíme neustále skvalitňovať. SLA-čka, ktorá dodávateľovi dáva prísne sankcie pri nedodaní služieb či ich nízkej kvalite je prvý krok, ktorý núti dodávateľa skvalitňovať poskytovanie služieb. Ďalším krokom je, že pri realizácii nových modulov a prípadne ďalších projektov budeme vyhlasovať samostatné verejné obstarávanie v zmysle metodík, vrátane integrácie na ÚPVS. Téma centrálnych komponentov e-governmentu vzhľadom na rozpracovanosť projektov je komplexná, z ktorej nie je možné vytiahnuť iba jednu časť a na základe toho robiť závery. Ak nám ide o spoločné riešenia, je nutné brať do úvahy všetky aspekty. Odpovede na otázky “Ako ďalej s ÚPVS?” a “Ako sa ma rozvíjať e-government?”, bude výsledkom štúdií i analýz, ktoré sú rozpracovávané v Pracovných skupinách na ÚPVII, kde je zastúpenie odborníkov všetkých zúčastnených strán.