Rozvoj a podpora modulov ÚPVS a súvisiacich informačných systémov

No tak som si to pozrel a skusim naprv pozitivne.

  • je to celkom podrobne a metodiku UCP ja chvalim. Je to totiz nieco ovela uchopitelnejsie ako “fakturujeme vam 1ks projekt za x milionov”. Cize len tak dalej.

Co by som vsak chcel vidiet rozpisane su jednotlive scenare.

Lebo takato tabulka je super, ale ked si niekto dal pracu s klasifikaciou tak niekde musi existovat zoznam. Toto by ako priloha bolo super. (Aj pri studiach uskutocnitelnosti. Lebo ako nam ukazalo RPO - tak sa do takejto polozky da schovat aj generovanie ICO za 200K+ eur) Co vsak clovek v takejto tabulke nevidi je ten prepocet. Jeden jednoduchy scenar => koeficient 5 => to je v 5 * 24 clovekohodin => nejaky ten koeficienty komplexity (cca 25% plus - schvalne trochu zjednodusujem) => a sme na urovni 150 clovekohodin => 110 eur /h = 16500 eur. Koeficienty pri priemernych a zlozitych scenaroch su este to cele x2 a x3. Cize toto su desattisicove az stotisicove polozky na kazdom riadku.

  • primerna cena za hodinu. 110 eur bez dph. Velmi by ma zaujimal kluc podla ktoreho vyberali projekty - su tam nadnarodne spolocnosti typu IBM, Atos a HPE. Projekty - register upadcov, ktory sme tu uz mali a je to naozaj najvyssia sadzba aku som zatial videl. Pocul som teoriu, ze to schvalne navysili, aby to stihli vobec vycerpat. Neviem ci porovnanie s nejakou SK firmou je uplne na mieste.

  • priemerna cena za hodinu podruhe. Je velmi zvlastne rata priemernu cenu tak, ze spocitame role a vydelime to poctom roli. Toto je potom dost skreslene (najskor hore, kvoli architektom, pravnikom atd). Pritom je jasne, ze gro prace projektu je vzdy niekde na urovni seniora/mediora.

  • prevadzka: Kedze je to 50% zakazky = 8M na rok, chcel by som to vidiet rozpisane.

@trina alebo niekto z @ps-vo by sa mohli vyjadrit ci je v pohode, ze sa takato zakazka co ma 6 casti obstarava takto naraz.