Riešenie DCOM pre veľké mestá

Ja som narazal na aktualne pripravovany Plan obnovy a nove eurofondove obdobie 2021 - 2027, hoci tie su asi tiez v pomerne pokrocilom stadiu.

Presne na tom narazam tym “IMHO uz “neskoro””.

https://www.uvo.gov.sk/vestnik/oznamenie/detail/514439

1 Like

Update na zaklade zapocuteho z PS Samosprava dna 25.4.2023 (vid MIRRI Pracovná skupina Samospráva - #25 by hanecak ):

DCOM + el. formulare

  1. “velky DCOM” sa zrealizoval len upravou existujuceho DCOM-u kvoli comu su v systeme napr. duplicitne formulare s tym, ze niektore nefunguju a obcania si nevedia vybrat ten spravny
  2. ZMOS poslal mestu vyzvu na mimoriadny clensky prispevok, co mesto zatial nemoze zaplatit …

Tot teda neviem, ci tam spominane spada pod projekt v tomto vlakne, iny pribuzny projekt alebo spada uplne inam. DEUS ma tych projektov X, mnohe za miliony ci dokonca desiatky milionov. Uvitam teda pripadne vysvetlenie, ze kam presne spadaju el. formulare upravovane zo “stareho (OPIS) DCOM” do “novsieho (OPII) DCOM upraveneho pre velke/vacsie mesta”.

Plus to dviha moje obocie, lebo:

  1. padaju velke sumy, clovek by teda ocakaval vela, ale nie taketo “fails”
  2. padaju velke sumy z eurofondov a st. rozpoctu a “niekto” sa aj tak snazi fakturovat “mimoriadne clenske prispevky”
  3. uz to “niekto” je kauza sama o sebe, kedze ani nektorym ludom v samosprave, ktori to maju podpisat a zaplatit, nie je jasne, ci to vlastne pyta dodavatel, DEUS alebo ZMOS, co su tri rozne organizacie
  4. plus teda nie je jasne, za co presne sa plati ak sa na fakture uvedie “mimoriadny clensky prispevok”
    • bavime sa o situacii, kedy nejake mesto pouziva cast funkcii DCOM, ale nie je clenom DEUS ani ZMOS a teda nemoze platit “clenske”, moze iba platit za konkretne odoberane sluzby
    • navyse si treba davat pozor, aby eurofondy netiekli duplicitne na tu istu vec (lebo OLAF, atd.)