Red Flags: Slovensko v mobile

Priamociaro nie, ale mohlo by sa aspon napisat kolko stala ta moznost ze si mozem pozriet obsah schranky na mobile.

Zaujala ma este jedna vec, ked pride do schranky uradna zasielka vyzadujuca potvrdenie prevzatia, bude to SVM umoznovat?

Asi ťa sklamem, ale toto tam zatiaľ nebude. Bude to defacto autentifikator namiesto eid a čítačky. Čiže budeš môcť pozerať tak schránku na pc.

Ano.

Dakujem za odpovede, cize mobilom budem len potvrdzovat “transakcie”

Ano ale budem to robit na PC a mobilom to potvrdim, ze?

Áno, tak mi bolo povedané. Viem to aj overiť, mám nejaký test prístup.

1 Like

Common Criteria treba pozriet, co sa tyka certifikacie cipu a softu. Mozem sa mylit, ale mam pocit, ze max 5 rokov a potom recertifikacia.

Toto sa nemyslí vážne - že len autentifikator. Tak snáď to aspoň vhodne premenujú zo “Slovensko v mobile” na “Autentifikator v mobile”.

A Janko, nevieš kedy bude aj Slovensko v mobile?

Keďže som v riadiacom výbore ako člen bez hlasovacieho práva tak viem. Nie je to žiadne tajomstvo. Termín je 15.6.2022.

Síce to je len autentifikator, ale keďže ovm, ktoré chcú možu využívať autorizaciu kliknutím, tak to nejaké možnosti otvára. To, že to je málo som písal a kričal už v decembri.

1 Like

https://zive.aktuality.sk/clanok/DD7EUjh/stat-v-pondelok-predstavi-pristup-do-e-sluzieb-za-pomoci-mobilu/

1 Like

Áno sedí to, posunulo sa to, ale pokiaľ viem tak technicky to bolo pripravené na spustenie dnes.

otazka je co vlastne bude spustene…z niektorych vyjadreni nadobudam pocit, ze ziskam pristup k 400 portalom, ku ktorym som sa doteraz nedostal…z inych zase, ze ziskam pristup do schranky slovensko.sk, aby som si mohol pozriet co za spravu mi doslo, ked mi dojde notifikacia…tak som zvedavy.

Bude spustene primarne mID. Akykolvek portal, ktory aktualne vyuziva integraciu na IAM (prihlasenie cez eID, eidas) si bude moct povolit aj prihlasovanie pomocou mID (dalsia “kocka” na prihalsovacej orazovke). Primarny benefit je, ze sa uz do el. schranky dostanem v podstate z akehokolvek PC/tabletu bez nutnosti mat citacku a eID - napr. ked zo zasady neberiem na dovolenku PC a dorazi mi nejaka dolezita sprava, staci mi najst akykolvek pocitat/tablet a mat so sebou telefon s aktivovanou aplikaciou.

1 Like

Alebo si prepnut mobil do “desktop mode”.

Milan, do schranky sa dostanes. Ale napriklad si nestiahnes dorucenku. Toto nie je este doriesene na strane UPVS.

WTF? Veď na toto som sa explicitne pýtal niekedy ešte v decembri a vraj to bolo v scope dodatku s gt.

To sa treba pytat inde.

Akože inde ako na riadiacim výbore aplikácie Slovensko v mobile? :joy:

Skusil som to cez desktopove zobrazenie schranky v mobile. Nie je to ziadna vyhra ale funguje to v pohode. Spravu si precitam. Uplne by mi stacilo pokial by GT implementovalo do csska par veci pre mobil a za mna to moze uplne v pohode na mobile bezat. Tu je taky navrh:
.app-layout__pane–left {
display: none;
}
#global-header .header-proposition {
display: none;
}
.header-user__name {
display: none;
}
.table>tbody>tr>td:first-child {
display: none;
}
.message-table .icon {
display:none;
}
.sr-only {
display:none;
}
este poriesit toolbar, zopar fontov a mohlo by to byt v pohode.

@MilanK K tomuto je nejaký progres prosím?

Pošli gt, za milión to nasadia. :smiley:

2 Likes

To ja neviem, co kto kde povedal, a co potom realne vykonali.
Urcite to spravene byt malo.
Teraz to testujeme a nejde to.
NIekto tvrdi, ze mu ide. Mne to teda nejde, ani dalsiemu cloveku, ktory to skusal.
Takze na 33% to mozno pojde :smiley:
Uprimne, toto vsetko sa malo vytestovat a vyladit podla pilotnej prevadzky, ktora zial nebude, a my ideme rovno s bubnom na zajace.
Podakovat treba hadaj komu.
Ocakavania su vysrobovane do vysin, obavam sa, ze realita bude sklamanie.
Slubuje sa tu prihlasovanie do 400 OVM, rad by som vedel, do ktorych. Urcite medzi nimi nie je MINV ani Financna sprava.
Nuz uvidime. Nakupime vela vela pukancov a coly na pondelok a budeme stiskat palce.
Za SKIT sme spravili co sme mohli, vytestovane je vsetko co sa tyka aplikacie, backendu, registracneho procesu. Dalsie integracie ma uz na triku niekto iny. A hlavne na to chyba prave ten cas pilotnej prevadzky.

1 Like