Red Flags: Slovensko v mobile

Aby sme sa posunuli, MIRRI deklaruje, ze to teda idu prerobit, aby dobre bolo. Napisme si teda sem nejake odrazky, aby “dobre bolo”. Za mna:

  • zvazit alternativy (nielen DEUS, ale celkovy pohlad na trh a riesenia a technologie dnes dostupne). Napriklad webauth, ceska appka je postavene na opensource crypto knizniciach.
  • CBA - ten pocet prihlaseni je mimo, bude to podla mna problem v momente, ked spravia normalne prepinanie medzi schrankami. Budu musiet robit kreativne vykazovanie KPI a za prihlasenie vykazovat kazdy klik na inu schranku. Toto asi nechcu robit.
  • CBA - USB citacky - toto treba dat prec
  • doklady v mobile - toto podla toho co sa udialo na RV nie je zrejme, ze na co to ma vobec sluzit. Ak to ma byt vodicak, ktory je “obrazok” a policajt ma s tym posle doprec, tak to nerobme. Resp. treba najst iny usecase.
  • nejasna celkova strategia - MV chysta udajne spustit v 2021 nejaku appku na mobil a nove NFC obcianske. Ak sa tymto bude dat prihlasovat alebo nebodaj nieco podpisovat, tak CBA moze mat tiez problem. Kym sa toto nevyjasni, tak by SvM nemali podla mna pokracovat. Na pracovnu skupinu Lepsie sluzby som uz par tyzdnov dozadu eskaloval, ze tuto temu treba riesit urychlene.
  • mali by ist prikladom a minimalne spravit to, co nova vyhlaska MIRRI (z dielne BRISK) prikazuje pre uplne vsetky projekty.

Nejake dalsie napady? @rotteast pripadne @ObcanSK alebo @DusanM

2 Likes