Projekt NRSR: Informačný systém REGISTRATÚRA (eReg)

Kancelária Národnej rady sprístupnila dnes 22.10.2021 na verejné pripomienkovanie projekt vybudovania informačného systému verejnej správy „Elektronická registratúra“. Projektová dokumentácia je zverejnená na webovom sídle:

https://www.nrsr.sk/web/?sid=nrsr/kancelaria/VPP/Vybud-elektro-reg

Pripomienky k manažérskych výstupom projektu v inicializačnej fáze očakávame do 8.11.2021, do 16:00. Adresa pre doručovanie pripomienok je pripomienkovanie.itprojektov@nrsr.sk .

Dĺžka trvania projektu: 13 mesiacov od 06/2021 do 07/2022 (vrátane VO).
TCO podľa CBA 674k Eur investičné + 714k Eur prevádzka 10 rokov

Dajte aj tu vedieť, čo si o tomto projekte myslíte.

Projekt má byť financovaný zo štátneho rozpočtu.

nechapem prečo je to takto riešený projekt … stačí predsa vypísať výberko a na trhu je dosť certifikovaných registratúr. Ktorá bude najlepšia vo vzťahu k aktualnym požiadavkam a cene tak ta sa kupi a naintegruje,…

Presne tak, ved idu kupit standardny produkt (ake speciality potrebuje NRSR aby im nevyhovel jeden z n-produktov, ktore tu su na trhu. Spisali standardnu funkcionalitu registratury , co tam chcu pripomienkovat?

Ta CBA je tiez kuzelna. AS-IS nulove naklady, TO-BE 1.4M. Cize mne to vychadza, ze to nemaju robit :smiley: Asi tam chybaju prinosy.

1 Like

tiez ma to napadlo, a nie je toto prave vysledkom toho ze to prikazuje vyhlaska? ze takato dokumentacia a pripomienkovanie musi byt aj ked ide o standardny produkt na trhu?

Ak je to tak, potom je to blba vyhlaska. Ale zakladna otazaka. Chce niekto povedat, ze dnes NRSR nema existujucu el. registraturu? To by sa mi ani nechcelo velmi uverit …

aká vyhláška ? Predsa OVM keď nakupuje softvér, alebo robí softvérový projekt nasadenia standradizovaneoh riesenie, tak ho nemusí takto pripomienkovat …To keby kazdy tak robil, tak sa uradnici zbavuju zopovednosti a komuniata nic poveceroch a zadarmo nerobi, len pripomeikuje …:smiley:

pozri na tu stranku NR SR
“Pripomienky k manažérskych výstupom projektu v inicializačnej fáze pred samotným spustením verejného obstarávania”

Ja poznam tu vyhlasku o IT projektoch len zbezne, ale toto mi pripada ze hocico chces obstarat musis vypracovat tu dokumentaciu a nechat ju spripomienkovat.

1 Like

Pripomienkovanie tohto projektu prebieha v tomto vlákne.