Projekt ITMS2014+

aha…jasne…je to nazov projektu “Vavrecka. Rozsirenie vodovodu a kanalizcie, cast Stary mlyn”…ine filtracne pole…tam kde si to zadaval to bolo pole kod/nazov vyzvy…domenova znalost…ale vidim tu sam medzeri, ze pre neznaleho problematiky, to moze byt zmatocne…

Aha! Inak taky search ze to hlada komplet cez vsetko, by som cakal ako default.

3 Likes

zoznam ZoNFP uz nebol predmetom UX…komponenty a filter boli testovane na zozname Vyziev

su tam zistenia z testovania, ktore sa budu riesit…cize aj z tohto fora a debaty sa prenesu urcite nejake postrehy…nepodarilo sa UX robit este vo faze vyvoja :frowning:

ja tam mam sam tiez par vyhrad…terminolgia, informacna architektura, filtrovanie a reprezentacia vysledkov

1 Like

Jedna fakticka k:

Toto sa netyka projektov (a teda ITMS2014+), ale udajov o adresach z Registra adries, vid Máme prvé nové datasety na E-demokracii - #4 by hanecak . Dva rozne thready, dve rozne veci, dve rozne API.

Ak ma niekto zaujem, budeme len radi…UX testovanie verejnej casti ITMS2014+:

https://www.itms2014.sk/oznamenia/oznamenie?id=3290aa5d-b4b0-4e78-abb2-6124cf3181aa

2 Likes

V ITMS2014+ pribudla ešte ďalśia novinka - po VÝZVACH a ŽIADOSTIACH sa začali evidovať aj PROJEKTY. Je ich tam zatiaľ 41 ks z 5-tich operačných programov. Zápory sú rovnaké ako som popisoval pri moduloch Výzvy a Žiadosti, naopak pozitívne zmeny voči starej evidencii sú referencie na výzvy, žiadosti a zmluvy ako aj stručný popis projektov. Chýbajú však referencie na verejné obstarávania a realizačné zmluvy súvisiace s projektom.
Generálne naďalej platí, že iracionálny design robí stránku použiteľnou len pre strojové spracovanie, bežný používateľ sa môže donekonečna preklikávať hore-dolu a naslepo filtrovať bez tohho, aby získal prehľad koľko je aktuálne alokovaných prostriedkov v rozpočtoch op_programov, výzvach, žiadostiach a projektoch, alebo aby pochopil čo sa zmenilo od jeho poslednej návśttevy.

Pozdravujem. Viete mi prosim poradit, ako by som si vyfiltroval vyzvy podla vyhlasovatela a poskytovatela? Taku moznost som tam nevidel. Ak tam nie je, tak by to bolo dobre na zvazenie. Dakujem.

Úprava existujúcich a rozširovanie nových funkcionalít ITMS2014+ a poskytnutie servisných služieb a služieb aplikačného rozvoja.
Celková hodnota obstarávania (bez DPH)
Hodnota bez DPH: 9 849 350.00 EUR

Zda sa, ze ani ked sa da pozor na autorske prava to stacit nebude.

Mame tu regulerne obstarko (nie priame rokovacie konanie) a vitazom je znova ten isty, a este tam dostal JUMP Soft ( Výpis z obchodného registra SR ).

a to je prekvapenie?

Myslis tu sumu, to ze to vyhral ten isty alebo to, ze sa tam natlacila dalsia firma zo znameho imperia?

Aby som ti spravne porozumel. Asi jediny problem tohto VO nie je ten, ze to vyhral rovnaky subjekt ako v minulosti? Ved to samoosebe nemusi byt nic zle, mohli byt najlacnejsi a najkvalifikovanejsi. Co su realne problemy ? Vidis to ako predrazene ? Je problem s kriteriami na hodnotenie ? Sutaz zbehla netransparentne? Je vidno z kriterii ze to bolo “usite na mieru” ?

Obstarávateľ: Úrad vlády Slovenskej republiky
Predmet obstarávania: Úprava existujúcich a rozširovanie nových funkcionalít ITMS2014+ a poskytnutie servisných služieb a služieb aplikačného rozvoja
Typ oznamu: Nepodarilo sa extrahovať typ oznamu.
Zdroj: 10026 - VSS

…o architekture a pouzitom opensource v ramci projektu ITMS2014+ sa bude rozpravat 17.6.2017 od 10:00 v ramci OSS vikendu, vid program http://ossvikend.sk/OSSVikendProgram2017Web.pdf

2 Likes

Okrem ITMS2014 sa tam bude rozprávať aj o opensource v štátnej správe všeobecne a o ďalších príkladoch nasadenia otvoreného SW. Pozrite v novšej verzii programu: http://ossvikend.sk/bratislava17.html

2 Likes

Gratulujem tvorcom systému, v porovnaní s predchádzajúcim itms krok vpred.
Ako používateľ však narážam na dva zásadné nedostatky:

  1. Práca s prílohami
  2. Práca s informáciami o VO

Bod 1. Každá žiadosť o NFP musí spĺňať asi 30 podmienok. Ich splnenie sa deklaruje čestným vyhlásením, alebo prílohou. Niektoré prílohy sa vzťahujú k viacerým podmienkam. Keď sa nachádzam v podmienke, mám možnosť nahrať novú prílohu, alebo vybrať zo zoznamu už nahratých príloh. Logické by bolo, nahrať prílohu, ktorú je potrebné priradiť k viacerým podmienkam jedenkrát - a zadefinovať jej tag - napríklad doklad o oprávnení podnikať. Automaticky by tak bola príloha nahratá ku všetkým podmienkam, ktoré vyžadujú pre overenie splnenia nahratie prílohy doklad o oprávnení podnikať. Čosi podobné sa v systéme nachádza ale nedeje sa priradenie k ostatným podmienkam. Čo je horšie, nepomôže ani to, keď pri ďalšej podmienke vyberiem prílohu zo zoznamu existujúcich príloh. Systém totiž prílohu aj tak nakopíruje a v nahratých prílohách sú dokumenty dva.
Nehovoriac o tom, že podmienky sú inak očíslované a zoradené ako podmienky uvedené v príručke pre žiadateľa, ale to už je asi otázka na používateľov systému, nie tvorcov. Nahratie desiatich príloh tak je otázkou lúštenia podmienok, škrtania na pomocnom papieri a hľadania pri ktorej podmienke som skončil.

Horšie však je, že v neverejnej časti vidia pracovníci ministerstva len zoznam nahratých príloh - a teda 14x nahraté súhrnné čestné vyhlásenie, 6 rozpočtov vo formáte xls a 6 vo formáte pdf s naskenovaným podpisom a pod…Všetko sa ešte viac zamotá pri doplňovaní žiadostí o NFP, kde nahrávate upravené formuláre príloh.

Bod 2. Pri podávaní žiadosti o NFP je potrebné mať začaté Verejné obstarávanie. Prečo, lebo sa nečerpá a toto je jediný nástroj, akým čerpanie zrýchliť (/citacia). Vo formulári ŽoNFP teda vypĺňate informácie o VO. Teraz však nastala zmena a začali vyžadovať vypĺňanie informácií o VO v samostatnej sekcii systému. Samo o sebe by to nebol problém, avšak tieto dve sekcie vôbec nie sú prepojené. To znamená, že všetky projekty, ktoré už boli odovzdané a mali tieto informácie vyplnené vo formulári ŽoNFP musíme v tej istej štruktúre (samozrejme plus ďalšie položky) nanovo nahrať do inej sekcie.

2 Likes

sami sme to identifikovali ako problemy/moznosti zlepsenia…pripravuju sa zmeny/zjednodusenia v tychto oblastiach

3 Likes

…ci chapem spravne otazku…pytas sa, ci na dorucovanie obci, ktora vystupuje ako ziadatel o eurofondy, moze byt vyuzivana schranka tejto obce, ktora jej bola vytvorena pre jej rolu ako OVM?..

Môže a deje sa to. Dokonca tak, že ŽoNFP bola poslaná listinne, prvá výzva na doplnenie bola prijatá listinne a až druhá výzva bola poslaná do elektronickej schránky. S tým, že pre subjekt VS neplatí to čo pre PO, že lehota plynie až po otvorení správy, ale začína plynúť dňom doručenia do elektronickej schránky. Čim nepriamo riadiaci orgán znevýhodnil jednu obec, ktorej tak skrátil dobu na doplnenie ŽoNFP o desať dní, oproti ostatným žiadateľom, ktorým ju poslal listinne a mohli “pozdržať” prevzatie zásielky na pošte.

Peto dakujem za administraciu :slight_smile:

Tých problemov je viac, ale ten ze ci to moze RO urobit alebo nie je vyrieseny - moze, ak to to stanovi ako napr. v tejto Príručke v rámci výzvy pod OP KŽP:


Podla mna nesystematicke, ale podla metodickeho vykladu CKO mozne…

Z mojho pohladu vacsi problem je, ze vsetci chapu eGov zakon ako “všetkoriešiaci” predpis a veselo naňho odkazuju, pricom nechapu, ze eGov nedefinuje vela casti procesu, ale len instituty, napr. eDesk, autorizacia a pod…a organy si ich mozu pouzit pre svoje postupy.
Potiaľto teoreticky vsetko ok, az kym si nepozrieme System riadenia, ktorý v casti 1.2 bod 8 odkazuje v pripade stanovovania lehot na § 27 správneho poriadku…a ten upravuje pocitanie inak ako eGov a výzva…

dalsi problem je v tom, ako chapeme pojem OVM a kto a kedy nim je… totizto eGov umoznuje pouzivat pojem na ucely zakona, nie anbloc na cely pravny poriadok, pretoze ide o dynamicky pojem, viazuci sa k cinnosti subjektu a nie k statusu, ako napr. pojem organ verejnej spravy…

Dalsi problem je dorucovanie do vlastnych ruk, ktore je vsak nastavenim edesku ovm vylucene, co sposobuje nerovnake postavenie ziadatelov…

Cize riesenim je systematicke ukotvenie eGovu v procesoch EŠIF, ktore by vyriesilo aj nesulad medzi jednotlivymi upravami a chaos čo, kedy, ako poslať…