Produkty pre stat zdarma?

Co si myslite o iniciative, zozbierat niekolko produktov, ktore moze stat pouzivat zadarmo?
Hlavne ide v prvom rade o SaaS projekty. (v ramci statu myslim jednak uradnikov, ale napriklad aj skolstvo atd…)

Za nas, by sme napriklad vedeli dat pre stat zdarma:
http://nicereply.com - statistiky a analyzy na feedback (super pre uradnikov :slight_smile: )

http://inhiro.com - system na hirovanie a manazovanie potencialnych kandidatov

(niektori to uz dokonca aj takto pouzivaju. aspon sa nemusi obstaravat :smile:

Su tu nejaki dalsi podnikatelia alebo startupy ktori by statnym instituciam radi poskytli svoje tooly zadarmo (pripadne za inych zvyhodnenych podmienok)?

Ak ano, napiste do komentov v skratke aky tool mate a URL.

Ak toho bude viac, tak spravime separatnu podstranku zo zoznamov nastrojov zdarma (resp. za vyhodnejsich podmienok) pre stat.

7 Likes

Toto nie je marne, viem si predstavit, ze aj nejake workshopy by mohli mat uradnici zdarma. UX, Analytika a tak?

3 Likes

viem napriklad, ze chalani z liveagenta vedia dat pre stat zvlast licenciu, ktora je vyhodna cc @unitminer

2 Likes

…toto nie je vobec zly napad…

Zopar veci co viem, ze pouzivaju v zahranici:

A ano vsetko pouzivame aj pri praci.

5 Likes

super. ved ma napadlo, ze tu pagu vieme spravit aj s celosvetovymi toolmi.
vybrat top veci zo sveta, ktore su free pre public a ktore mozu uradnici rovno pouzivat pre svoje potreby a spravit podstranku s odkazmi a kratkym komentom co je co.

2 Likes

My radi pomozeme - Mentegram (https://mentegram.com). Akurat nam chyba prehlad v SK zdravotnictve a konkretny use case, kde by sa to realne dalo pouzit.

Napriklad

  • zbierat info od pacienta uz ked je v cakarni, aby mal doktor vsetko pripravene, ked pacient vstupi do ordinacie.
  • trackovanie a pripmienky na uzivanie liekov (pre diabetikov a inych chronicky chorych)
  • liecebny plan, ktory treba dodrzovat aj doma + reminder
2 Likes

Ja viem poskytnut znalosti pri setupe search engine SOLR (podpora slovenciny, custom tokenizery, filtre, atd).

1 Like

ano, ochota nieco statu dat tu je, len treba najst niekoho, kto sa toho realne chyti

zatial som nevidel na uradoch pozitivnu odozvu

2 Likes

Ja by som bol trochu opatrny s tym nadsenim. Mnohi mame asi kriticke vyhrady voci tomu, ked dava stat nieco zadarmo (napr. vlaky) a pritom chceme davat zadarmo nieco my statu.

Aj na zaklade osobnej skusenosti to ma podla mna vyznam robit selektivne, nie plosne - pre ilustraciu robime edujobs.sk, kde mozu skoly inzerovat zadarmo, ale neumoznime zadarmo inzerciu uz napriklad ministerstvam na profesia.sk.

Nezda sa mi uplne v poriadku, aby realni zakaznici platili nielen za svoje sluzby, ale aj za sluzby, ktore su poskytovane statu. Zadarmo neexistuje, niekto to v konecnom dosledku zaplatit musi.

A pochopitelne sa moze otvorit Pandorina skrinka, ked sa moze objavit otazka, ked je X zadarmo, preco nemoze aj Y byt zadarmo. Alebo povrchne argumenty typu, preco sa vobec nieco kupuje/vyvija, ked vzdy existuje riesenie zadarmo.

3 Likes

ja by som sa tohoto extremu vobec nebal. mame tu dlhe roky opensource (= aj zadarmo) a stat si stale vie obhajite, preco za nieco platit nasobne viac atd…

toto je ponuknutie zasa druhej alternativy. tak ci tak si nemusime robit iluzie, ze to vo velkom zacnu pouzivat v state. je to o evanjelizacii, o tom co je v zahranici bezne. napr. ze vacsina saas toolov tak ci tak pre public dava zlavy, pripadne free verzie.

  • samozrejme kazdy si moze dat podmienky ake chce. nemusi to byt uplne zadarmo atd…
2 Likes

Ten názov je asi trochu mätúci. Asi vo výsledku nejde úplne o to, dávať “štátu” veci zadarmo. Ja to vnímam skôr v rovine, že či viem a chcem spraviť niečo pre to, aby niektoré veci, kde koncovým zákaznikom je občan (nie štát), fungovali lepšie a efektívnejšie.

2 Likes

Sme schopni poskytnut v zavislosti od poctu zaujemcov nejake platene ucty na http://www.wachete.com bezplatne, pripadne so zlavou.

ISA tools for Public Administration in Europe:

1 Like

Vedel by som poskytnuť tool na ktorom prave robim. Jedná sa o platformu na vyhľadávanie a poskytovanie rôznych workshopov a školení. https://abilitio.com

Ja by som sa nebal ani drobneho (mesacneho / rocneho) poplatku za SaaS. Ide to predsa z OPEXov a nie investicii, takze sa to vobec nemusi obstaravat (ak sa mylim, opravte ma). Doporucujem, ale najprv skusit popracovat na nejakom navode / metodike ako vyberat vhodne systemy. Je pekne ze sa tu objavuju ponuky … ale ste si isti, ze ponukane SaaS budete prevadzkovat (alebo vas zadavatel) aj o 5, nebodaj 10 rokov ? A budu nezmenene ? Ak sa do nejakeho procesu zapracuje nejaky tool, v statnej sprave musi vzniknut kopa manualov, niekedy vyhlasok, a niekedy aj tazsich legislativnych zmien… Nechcem tu vyzerat ako stary pesimista … .ale tusim by stalo za to postavit nejake kriteria… :smile:

2 Likes

Ahojte.
Nasa firma by poskytla 3 +2 licencie nasho registraturneho a DMS ADMIS s WorkFlow zdarma pre zakladne + stredne skoly, obecne urady a nemocnice, www.dokumenta.sk
V zakladnej konfiguracii je mozna aj “samoinstalacia”, pripadne vzdialena instalacia, pri full vyuzivani to ale bez implementacie a skolenia zrejme nepojde. Zavedenim ziskaju nastroj na evidenciu doslej a vyslej posty (podla platnych zakonov to musi robit kazda firma/institucia) + DMS na vsetky ostatne typy dokumentov, ci uz papierovych, elektronickych vo firme/institucii, ale aj evidenciu e-mailov atd. Mozna vizualna definicia WorkFlow procesov.
Zdarma by teda islo o licencie pre registraciu doslej a vyslej papierovej posty (moduly Podatelna + Vypravna) a 3 licencie modulu Dennik (evidencia papierovej, elektronickej a e-mailovej komunikacie + WF).
To by malo pokryt povedzme sekretariat, sefa a zastupcu. Ak by potrebovali licencii viac, dostali by to za specialnu nekomercnu cenu, resp. na baze mesacnej sluzby, ako to uz teraz robime pre niektore Obecne urady.
Keby chceli viac licencii, resp. vaznejsiu implementaciu napr. so skenovanim a vytazovanim, definiciou WF procesov atd, to by samozrejme uz muselo byt platene, ale tam by sme aplikovali EDU ceny, nie riadne komercne.

Radi sa pridame so sli.do pre skoly a ucitelov.

2 Likes

Ahojte, vidím že táto téma zapadla prachom.

Každopádne ideme organizovať začiatkom novembra malý event CODE FEST, na ktorom by som rád rozoberal tému “VYUŽITIE KOMERČNÝCH IT PRODUKTOV V ŠTÁTE”.

Rád by som pozval pár firiem čo majú zaujímavé tooly, ktoré by sa dali využiť v štátnej sfére, či už v školstve, doprave prípadne kdekoľvek inde. Pozveme aj úradníkov z vybraných ministerstiev aby povedali svoj názor / pohľad…prečo a či vôbec sa dá niečo implementovať a aké sú poprípade cesty.

Nás cieľ na evente, je nájsť riešenie a ďalší krok k tomu ako tieto produkty testovať v štátnej sfere, aj keď nie celoplošne.

Marketingovo by to mal zastrestiť týždenník Týždeň. teda bude sa to celé točiť a promovať cez Týždeň. takže myslím si, že to môže byť celkom slušne promo. A aj zaujímavá téma. Prosím ak by mal niekto záujem zapojiť sa. Napíšte mi na klempa@wezeo.com alebo sem… Ďakujem silno mocne…

obstaravat sa musi vzdy, limit je dany vyskou penazi. Pre male peniaze je mozne vystavit priamo objednavku ( ale aj tam je potrebne mat podklad vo forme prieskumu trhu ). Zakon o VO nijako nerozlisuje prevadzku ci investicie, len celkovu sumu.