Práca pre štátne IT - otvorené pozície na MIRRI

a práve preto by mal mozno zacat konat dohladový orgán NBÚ a z to že EZZk odmieta platné KEPy udeľovať pokuty. Už by siahali do do desiatok milionov Eur … Toto by sa zosobnilo zodpovedným ludom a aspon 5 ludáí vrátane statnych tajomnikov by malo dostat k náhrade do výsky svojich 3 platov … Potom by sa zacali veci hybat … Neviem ci NBU potrebuje specialne podania a nemoze zacat konant aj z vlastnej inicitívy … ved urcite to tu tiez citaju …

“O odvolaní z funkcie vedúceho štátneho zamestnanca na základe Graňačkovho návrhu sa dozvedel v piatok 31. marca ráno. Čiže v deň, keď už mal skončiť”.

1 Like

Nemáte niekto cely článok? Je to zamknuté

Dá sa to veľmi ľahko odomknúť zaplatením. Stojí to za to.

1 Like

Aktuality.sk som uz raz predplatene mal. Jednak bolo takmer nemožné predplatné ukončiť a jednak zasypavali ma mailami o ktoré som vôbec nestal, aj po zrušení. Nikdy viac.

Ministerkou spravodlivosti by mala byť bývalá verejná ochrankyňa práv Jana Dubovcová. Ministrom financií Peter Švec, ktorý v súčasnosti pôsobí ako štátny tajomník na tomto rezorte. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie by mala viesť Lívia Vašáková, ktorá má v súčasnosti na starosti Plán obnovy. Informáciu nám potvrdili dva zdroje, ktoré nechceli byť menované.

Celkovo na sekcii informatizácie mám v poslednej dobe pocit, že sa tam ľudia objavujú a náhodne miznú bez (zvonka viditeľných) súvislostí. Napr. minulý týždeň Miro Antol, vedúci produktového manažmentu…

1 Like

Zmeny aj na IT MF

odvolať ho po dvoch rokoch bez uvedenia dôvodu, aké milé.

nič sa v tomto Kocúrkove nezmenilo ani s úradníckou vládou.

Vlado bol síce občas chaotik, ale bol jeden z mála šéfov IT v štáte,
čo mali gule a odvahu naozaj niečo s týmto našim IT marazmom urobiť.

viac takýchto úradníkov v štáte, prosím!

3 Likes

Schvalne som si tu dal pripomienku. Trochu to asi nevyslo. Cize som ja na oplatku zvedavy, co bude s projektami, ktore snad SKIT doda do konca roka. Kto zabezpeci kontinuitu, ako to bude kvalitne. Po tom co vidim co sa deje na riadiacich vyboroch, tak zacinam mat vazne pochybnosti. A to este nenastupila Rasiho particka.

Veď uvidíme ako bude, hovoríme si, že nejako bolo, nejako bude, prežijeme aj toto. Ale keď vidím nominácie typu minister životného prostredia (nie len), tak tá odbornosť, ktorá sa na nás valí, ma desí.
A ešte budem s láskou spomínať, ako sme tu vášnivo diskutovali, či idsk 2 alebo 3, čo je a čo nie je úlohou skitu, čo má robiť štátny dodávateľ a čo by mohli súkromní dodávatelia. Veľmi sa obávam, že sa budú riešiť závažnejšie otázky …

Asi je nízky tlak alebo čo, nevedel som sa tomuto politickému komentáru ubrániť. A pridám aj ďalší.

Bez ohľadu na to, v čom máme názory rovnaké a v čom sa líšia, veľmi držím palce neziskovkám a vážim si ich prácu. Niekedy nesúhlasím, ale pre zdravé fungovanie štátu sú podstatné. Mnohé pomáhajú, mnohé poskytujú spätnú väzbu a bez spätnej väzby sa nedá napredovať.

6 Likes

Bez obav. Pan Rasi uz vie co robit…

3 Likes

mas info ? Staronove tvare ci nova krv ?

Karela od dnešného dňa nahradil bývalý riaditeľ Slovenskej pošty Ľubomír Mindek.

Predtým Mindek už v národnej agentúre pôsobil, keď bol za manažmentu Petra Ďuricu asi rok riaditeľom kancelárie produktového manažmentu. Krátko viedol aj odbor zdravotníckej informatiky v Národnom centre zdravotníckych informácií.

V súkromnom sektore zbieral skúsenosti najmä v oblasti obchodu. Predával technologické softvérové riešenia a súvisiace cloudové služby Oracle, bol riaditeľom pre vzťahy s klientmi vo firme Computer Sciences Corporation, ktorá sa neskôr transformovala na dnešné DXC Technology Information Services Slovakia, a tiež šéfom obchodu Omnicomu. Taktiež pracoval v IBM Slovakia a niekdajšom Hewlett Packard Slovakia, z ktorého je dnes DXC Technology Slovakia.

1 Like