POP3 zo schránky slovensko.sk a Gmail

Nastavil som si stahovanie notifikacii zo schranky na slovensko.sk do Gmailu. Bud mi Urad vlady vypisuje ako besny, alebo dochadza k nejakemu nedorozumeniu medzi slovensko.sk a Gmailom, lebo mi chodi dookola ta ista notifikacia:

Toto sa mne dialo tiez, vzdy 3x lebo asi pop3 :slight_smile: potom to prestalo.

Mam podozrenie, ze to bude robit, dokym tu spravu neprecitam v schranke. Uvidim zajtra v praci. :slight_smile:

Ked niekde zabudnes dat IF … :slight_smile:

Inak toto je vtipne, lebo ja som tento bug hlasil pokial si spravne pamatam aj na support. Dost davno. Verejny issue tracker anyone?

Cez imap to mam a je to ok.

r.

Zaciname touto kategoriou a uvidime, kde skoncime. :wink:

jak si to prinutil pouzivat imap?

Ahoj,

postoveho klienta som poslal na mail.slovensko.sk, port 993, SSL/TLS.

Vyzera to byt cele vyrobene tak po slovensky, ze POP3/IMAP ma do
mailboxu len read-only pristup. Nevies teda omarkovat spravu ako
precitanu. Preto kazdy POP3 klient stahuje spravu doookola v intervale
aky mu nastavis. IMAP vie ze maily su server-side, sice ich nikdy
neoznacis ako precitane, ale neriesis to co pri POP3.

r.

A podarilo sa ti stahovanie cez IMAP rozbehat na Gmaile? :wink:

Ahoj,

pokial viem do gmailu nejde pridat iny IMAP account, len POP3. Ked to
urobim cez POP3 tak mi to funguje “normalne”. V uvodzovkach preto, lebo
"normalne" podla slovensko.sk su read-only maily ktore maju sotva
pouzitelny predmet a v tele maju akurat odklik do schranky.

Ale ako notifikacia lepsie ako nic.

r.

prvy uspesny “hack” na slovensko.sk :wink: ?

len pre istotu, lebo to tu nebolo spomenute, ze cez nejaky IMAP alebo POP3 pristup sa nemoze samotna sprava co prisla do eDesku oznacovat za precitanu, lebo v pripade ze slo o spravu “dorucovanu ako elektronicky uradny dokument” tak jej prijatie musi byt autorizovane cez eID - aby sa napr. obcan nemohol vyhovarat ze on si neprevzal spravu s vyzvou na zaplatenie pokuty a ze netusi kto ju oznacil za precitanu cez nejaky nie az tak zabezpeceny IMAP pristup.
“read only” pristup by ale nemusel byt pre spravy v eDesku v rezime “notifikacia” (v zmysle zakona), to by ale museli byt nejake dva osobitne pristupy alebo samostatny este jeden mail account kde by boli cisto notifikacie (v zmysle email nofitikacia) na notifikacie (v zmysle zakona) a na dorucene el. uradne dokumenty, no ale z toho by kludne bol este vacsi chaos

Fikcia dorucenia nastava v momente dorucenia do schranky alebo v momente “precitania” cez slovensko.sk? Nehovoriac o tom, ze POP3 je len nastroj, cize technicky flag, ze sprava bola precitana, za ucelom jej dalsieho nestahovania cez POP3 nemoze mat ziadny suvis s pravnym ucinkom. Ak ma, tak to je zle navrhnute a implementovane a podpora pre POP3 by mala byt radsej uplne zrusena.

Btw, cez noc moj Gmail account culo komunikoval s Uradom vlady:

FYI: Toto mi poslali pred rokom na moju staznost.

Dobrý deň,

pri nastavení POP3 s možnosťou stiahnuť aj staré správy sa tie správy, ktoré sa už nachádzali v schránke, sa po stiahnutí zobrazujú v Gmaile viackrát. Nové správy, ktoré prídu už po nastavení POP3 sú OK - zobrazujú sa korektne v Gmaile iba 1x.

S pozdravom
Helpdesk ÚPVS

Ahoj,

pokial viem tak pri komunikacii so statnou spravou plati to co v
analogovom svete.

Do elektronickej schranky ti sprava pride. Aby tam bola, nepotrebujes
eID. To potrebujes len na precitanie, rovnako ako v analogovom svete,
postarka s tebou neriesi ci dokument citas, len jeho dorucenie.

K notifikaciam - myslim ze k 1.1.2017 zacne vela zabavy, ktoru ani web
www.statutar.sk nevyriesi. Vo FAQ chyba zakladna otazka: Ako sa dozviem
ze mam spravu v mojej elektronickej schranke?

Myslim si ze podstatne stastnejsie by bolo notifikacie posielat na maily
ktore ludia pouzivaju, namiesto zbastardenej implementacie standardneho
protokolu.

r.

Toto už je spravené: Nastavenie notifikácií zo schránky na slovensko.sk na email

  • typujem ze rrickardt mal asi na mysli notifikacie v zmysle zakona (nie notifikacie na notifikacie:)
    a co sa tyka toho dorucovania do vlastnych ruk
  • aj v analogickom svete musim najprv podpisat prevziatie listu a az potom si ho mozem precitat
  • fikcia dorucenia je nastavenie na x dni, bud dovtedy potvrdim prebratie spravy v eDesku, alebo sa po x dnoch aj tak sa povazuje za dorucenu. cize ano, rozhodujuce je potvrdenie prebratia ale asi by bolo dost matuce kebyze mam spravu v eDesku oznacenu ako precitanu a pritom som ju este neprebral a chudak OVM ju vidi ako nedorucenu…

V eDesku nech je kludne neprecitana ale POP3 nech si ju oznaci ako precitanu.

A post was split to a new topic: IMAP pre schránky na slovensko.sk