Podpisovanie dokumentov - moznosti

sledujem ze si pravne velmi dobre podkuty, aky mas nazor na ukony ktore vykona statny organ, na rozhodnutie ktore vyda a pritom tie elektronicke originaly, alebo akty overenia nesplnaju zakonne nalezitosti ?Su tie dokumenty vobec platne ? su tie ukony platne ? Aky sa divas ze napr. eZaloby akceptuju, resp. vyzaduju pripojit XZEP, ktory uz 2 roky v nasej legislative nie je ? Ako sa divas na to ked ti statny overovac na slovensko.sk na 2 roky neplatny format podpisu povie ze je PLATNY a naopak ASiCE ti ani nevie skontrolovat ? Podla akej legislativy je akoze PLATNY/NEPLATNY. Ja myslim ze za tie prachy dost priekak … ale nie som na tom po pravnej stranke tak dobre ako Ty …

bavili sme sa o VALIDACII s tym nesuladom. v prvom prispevku dnes som napisla podpis ANO, validacia NIE. :smiley:

Odpoveď je známa dlhšie: Pouzivanie ZEPf kontajnera v roku 2017

náš zákon o EP je nesúladný s nariadením eIDAS a kompetentní to neriešia

ústavný súd si nelajsne vyhlásiť rozhondutia OVM za nulitné, pokiaľ neboli v súlade s nariadením - bolo ich vychŕlených za tieto dva roky príliš mnoho … a DITEC to vie.

QES začneme používať tak možno o 10 rokov, keď sa budú obstarávať nové systémy. Zatiaľ pôjdeme v režime ZEP

mne sa to skor javi, ze zakon o doveryhodnych sluzbach, predpisy a nariadenia NBU, ako aj vynos o standardoch su uz davnejsie vporiadku. Akurat ich nik nedodrziava. A ani za to nedodrziavanie nie je nik sankcionovany. To asi vazne cakame kym taky nejaky mafiansky advokat napadne na sude rozhodnute, a coajviem co este lebo neboli vyhotovene v sulade so zakonom …?

nedodrživajú ich preto, lebo prišli po funuse… zákon o dôveryhodných službách nie je v niektorych častiach súladný s nariadenim. ale na slovensku je normálne prijat zakon, ktorý “prekrúti” nariadenie.

Mozes prosim toto tvrdenie dolozit citaciou z nariadenia alebo nejakeho standardu? Obavam sa totiz, ze si to nepochopil celkom spravne alebo si proste nieco zle vysvetlujes. Ja osobne nepoznam ziadny dovod, preco by podpis bez casovej peciatky nemohol byt v sulade s eIDAS alebo povazovany za platny.

PDF specifikacia vravi, ze casova peciakta moze (a teda aj nemusi) byt sucastou CMS objektu (/Contents) pre subfilter ETSI.CAdES.detached.

Ono to s tým Acrobatom a časovými pečiatkami bolo myslené trochu inak, viď. môj komentár a screenshot vyššie.