Podpis .pdf adobe acrobat na Mac

Pkcs#11 - toto mi funguje na druhom Macbooku, kde je intel (mám tam ešte eID 3.7 a OS Monterey 12.6 - nechcem to updatovať nech aspoň na ňom viem podpisovať).

Na druhom macu s M2, hoci zadám správnu adresu eID_klient tak dostávam chybu, że sa modul nenašiel. Tak Pkcs#11 som tu nerozbehal.

Stiahol som už aj 4.2 eID ale stále nič. Pred updatom OS par týždňov dozadu som normálne podpisoval z key chain bez problémov na M2 a momentálne neviem v adobe nič podpísať. Niesom si istý ale myslím, že okrem updatu OS sa nestalo nič. Čiže momentálne na M2, Pkcs#11 mi nevie nájsť a v key chain nemám certifikáty takže podpísať v adobe neviem, žiadnym spôsobom a ani neviem čo robiť.

Možno niekomu pomôže. Na M2 pomohlo toto nastavenie v Adobe. Teraz Pkcs#11 funguje a podpisovanie je rovnako okamžité, žiadne čakanie ako kedysi.

Mne zmena toho nastavenia nepomohla. Ale certifikáty ani nemám v Keychaine, eID Klient (ver. 4.3) vôbec neurobí tú vyššie spomínanú propagáciu certifikátov. Akurát rozmýšľam, či to môže nejako súvisieť s tým, že mám ten nový biometrický OP.

Mne na M1 pomohlo nainstalovat Rosettu (softwareupdate --install-rosetta), spustit Adobe Reader s Rosettou a pridat /Applications/eID_klient.app/Contents/Frameworks/libPkcs11.dylib

Tiez som nad tym stravil nejaky cas, je potrebne v Preferences -> Signatures -> Identities & Trusted Certificates pridat v polozke PKCS #11 Modules and Tokens novy modul:

/Applications/eID_klient.app/Contents/Frameworks/libPkcs11.dylib

Nasledne nainstalovat Rosettu:

/usr/sbin/softwareupdate --install-rosetta --agree-to-license

Potom nastavit Adobe Acrobat Reader na spustanie cez Rosettu otvorit Finder a prejst do Applications, pravym tlacitkom mysi kliknut na Adobe Acrobat Reader.app a vybrat Get Info, nasledne zaskrtnut Open Using Rosetta.


:

eID klient musi byt 4.4, na 4.2 som mal neplatny podpis.

Problem bude este s Adobe Acrobat Reader na Windows ARM, tam som to testoval a podpis na 64bit Readeri nesiel druhej strane vertifikovat.

Propagacia certifikatov vo verzii eID klienta 4.4 skonci crash reportom, takze cely CTK komponent je nefunkcny.