Podpis .pdf adobe acrobat na Mac

Ahojte, vopred sa ospravedlňujem ak táto otázka sem nepatrí alebo nebudem používať správnu terminológiu, no už som prešiel asi všetky internety no riešenie som nenašiel.

Používam občiansky preukaz s elektronickým podpisom pre podpis pdf dokumentov v adobe acrobat reader. Na windows bez problémov všetko funguje, adobe načita moje ID a bez problémov viem podpísať pdf dokumenty.

Na macbook už to je problém. Mac komunikuje s čítačkou, nemám problém sa prihlásiť do elektronickej schránky. Problém je v adobe acrobat (mám najnovšiu verziu). Nevie čítačku nájsť keď chcem nastaviť moje ID tak adobe hlási, že žiadne zariadenie nieje pripojené.

Nevie niekto poradiť čo s tým? Našiel som nejaké belgické články kde riešia niečo podobné, je potrebné pripojiť PKCS11 module, no ak je toto riešenie tak neviem presne, kde mám ten súbor hľadať, adobe potrebuje k nemu cestu no neviem presne, kde to je. Nie je tu niekto, kto používa Mac na podpis pdf v acrobat? respaktíve riešil a vyriešil podobný problém?

Vopred ďakujem

Skus ho naviest na /Applications/eIDklient.app/Contents/Pkcs11/libPkcs11.dylib

Perfektné ďakujem, problém vyriešený. Adobe čítačku našlo, importoval som ID a funguje. Len celý proces podpisovania dosť dlho trvá oproti windowsu, neporovnateľne dlhšie, neviem prečo a či to je štandard na Mac ale nakoniec podpis vygenerovalo.

Ešte raz vďaka

Na macOS nieje nativna appka, ale hrozna JAVA, pretoze niekdo je lenivy to nakodit normalne. macOS uzivatelia asi platia nizsie dane a preto su povazovany za tretoriednych :slight_smile: