Podivuhodné EKS obstarávanie doménového mena

Neni toto prave divne ako mozu byt rezinne naklady na 1zakazku EKS 120EUR? Potom aka by mala byt dolna hranica obstaravania v EKS? Napriklad: “statna firma” kupuje zdroj do PC od HP. “Tvoje IT” povie treba kupit zdroj za 80eur cez vyhradne servisne stredisko HP ( https://swissservice.sk/kontakt ) Argument, ze maju propriet. koncovku na zdroji. Ale je to obycajne kancelarske pc daky Corsair za 50EUR by sa nasiel. Usetrenie 30EUR je nic, ale pri pocte “statnych pc” a pocte komponentov … Aka by mala byt spravna cesta?

toto zavisi od institucie, pre taketo drobne nakupy vacsinou interna smernica dovoluje priame objednavky. Vacsinou sa dolozi cenovy prieskum z internetu a nakupi sa.
A k druhemu problemu, pri zdroji este ako tak ale IT ma snahu mat co najhomogennejsie prostredie, mat skladacky vedie k dalsim a dalsim problemom

Dakujem za odpoved. Viem, ze je nejaka interna smernica, ale pokial viem v kazdej institucii ma svoje varianty. (3ponuky a podobne). Homogenne prostredie beriem ako rozumny argument a osobne proti HP nemam absolutne nic. To bol len ukazkovy priklad, lebo nakupov pod 100EUR moze urobit jeden zamestnanec dost vela ked je “spravne” prostredie.

jeden nie, schvalovanie ma ovela viac krokov. A este to kontroluje aj interny audit. Na malom urade kde je jeden ITckar to pojde lahsie kedze nikto presne neechape co robi a je tam za kuzelnika ale tam ho zase nepusti rozpocet.

myslim ze Nases dokaze pre urady domeny registrovat v pohode a nemusia ho urady ani sutazit …