Podivuhodné EKS obstarávanie doménového mena

Dobrý deň, som rád že som narazil na odborníka. Veľmi rád si s vami vymením skúsenosti. Mohli by ste mi prosím vysvetliť akým spôsobom bolo možné pred existenciou elektronického trhoviska legálne zadať podlimitnú zákazku spôsobom ako je uvedený v mojom blogu, na ktorý odkázal užívateľ vyššie? Mohli by ste konkretizovať vaše všeobecné obvinenia voči mojej osobe, ktoré ste uviedli vo svojom príspevku? Mohli by ste mi napísať prečo Vám vadí, že som v blogu poukázal na kradnutie na www.eks,sk? Ďakujem

Systém elektronického trhoviska je bohužiaľ nastavený nesmierne amatérsky a hlúpo a principiálne plodí takéto nezmysly, ako je popísaný prípad. Jednu časť obchodov tvoria dopredu dohodnute podvody a druhu cast rozne zlé zadania, ktoré plodia zlé ponuky pre nakupujúcich. Kto sa o to zaujíma môže si pozriet túto skupinu https://www.facebook.com/eks.eks.sk/.

Dobrý deň, ak máte záujem, ja som sa viackrát aj blogoch zaoberal zmanipulovanými zákazami na EKS, lubomir.kubicka@gmail.com.

Doména .CC je doména kedysi patriaca Kokosovým ostrovom, avšak pre veľký záujem boli uvoľnená
na registráciu pre záujemcov z celého sveta. Dnes predstavuje alternatívu k doménam s inými koncovkami,
ak sú už obsadené. Registrácia je možná pre všetkých záujemcov.

System je ako taky fajn. Nikdy nebude mozne uplne zautomatizovat vsetko. System by musel rozlisovat obsah zadania. Pokial na strane uradnikov budu nekompetentni ludia, vzdy sa na druhej strane najde niekto kto to vyuzije. Vsetko je pristupne verejnosti, teda je na nas aby sme si kontrolovali co sa robi s nasimi peniazmi.

Tento thread je slávny.

3 Likes

Najmä by to bolo celé treba urobiť tak, aby sa nemusela opakovať súťaž, ak jej víťaz nevie dodať tovar. To je neuveriteľná zdržovačka. Malo by to byť tak, že ak sa zruší zmluva s víťazom, tak sa zmluva uzavrie s druhým v poradí.

V tomto pripade by som ja pozadoval hmotnu zodpovednost pracovnikov ktory zadavaju VO. Urcite by si dal nabuduce bacha co robi - ci uz zamerne alebo z nedbanlivosti…automatika nikdy nebude dokonala…

ja by som pozadoval hmotnu zodpovednost aj kontrolorov co to maju kontrolovat asi z NKU

Štát sa nedá reformovať. Štát je potrebné zrušiť.

Hmotna zodpovednost bude tazko realizovatelna. Kto a ako to bude dokazovat? Ak by sa to aj zaviedlo, kto to bude chciet za tabulkovy plat robit?

Lepsie by bolo spravit tieto procesy transparentnymi. Aby (aj ked uradnici zadaju obstarat nezmysel) existovali mechanizmy ako to napravit.

Dobrý deň. Mýlite sa, nie som odborník. Nehovorím o podlimitných zákazkach, v tomto prípade bola chyba na strane zadávateľa, ako vraví dali, ale o zákazkach s väčšími sumami. VO bolo pred EKS značne netransparentné, čo hovorí samo za seba. Čo sa týka obvinení voči Vašej osobe, tak žiadne neodzneli. Ide len o subj.pocit, že človek, ktorý sa takto agresívne angažuje proti IMO veľmi dobrému systému, musí mať na to špeciálny dôvod. A osobne si nemyslím, že ide o snahu o verejné blaho občanov Slovenska. Opakujem vsak, že ide len o osobný názor, bez dôkazov, takže ho kľudne zmeťte zo stola.

Tá FB stránka je totálne jednostranne založená. Ak niekto hľadá relevantné informácie, tam ich nenájde.

chalani ja som nechel aby sa to zvrhlo na dzihad proti EKS :smile:Nakopli sme tych, ktori boli zodpovedni a ja dufam, ze nabuduce si uz daju pozor co a ako obstaravaju.
Fakt je ten, ze na EKS sa obstaravaju hluposti typu router, RAM, atd v desiatkach EUR, co je podla mna znacne neefektivne.

2 Likes

Tomu prave nechapem. Taketo drobne obchody nemaju povinne cez EKS.

Pozrite sa na toto. Obstaravanie switchu za strop cenu 13,31 ???

sú oni normálny?

https://portal.eks.sk/SpravaZakaziek/Zakazky/Detail/41430

2 Likes

Pôvod max. ceny 13,31 je jasný, pozreli cenu ES-108A v ZyXEL obchode.
Avšak v obstarávaní sa nesmie priamo predpísať konkrétny produkt, či je na to nejaký limit?

1 Like

Na elektronickom trhovisku sa zadavaju iba podlimitne zakazky. Skuste si pozriet zakon. Vase dojmy a nazory vo veci zadavania zakaziek na EKS su teda uplne mylne a zaujimalo by ma z coho plynu. zadavanie nadlimitnych zakaziek na EKS bolo umoznene az 1.11.2015 ale podla uplne inych pravidiel ako zakazky podlimitne a ani jedna nadlimitna zakazka nebola na EKS vyhlasena. Citujem: “VO bolo pred EKS značne netransparentné, čo hovorí samo za seba.” - konkretne bolo netransparentne a co sa zlepsilo zavedenim EKS? Citujem vas prispevok “Pred EKS bolo ovela jednoduchsie, ak vedel niekto vo ver.obstaravani chodit, na nom pekne zarabat. A neviem, ci nahodou pan bloger na ktoreho odkazujete nebol jednym z tych sikovnych.” Toto priame ociernenie, ktorym ste ma pocastovali vam pripada ako keby neodznelo? Stretnime sa osobne a mozete mi to povedat do oci. Neviem ci je eks dobry system, v kazdom pripade sa pouziva na netransparetne kradnutie, ako bolo mnohokrat zdokumentovane aj v mojich blogoch na konkretnych prikladoch. Mohli by ste mi odpovedat na otazku, preco vam vadi ze poukazujem na kradnutie na EKS? Mate nejake argumenty, ktore vyvracaju moje tvrdenia? Sem s nimi.

Ja som na tej stranke nenasiell uvedeneho ziadneho administratora. Ja sa nepotrebujem, narozdiel od vas, skryvat za vymysleny nick. Pisem sam za seba a pod svojim menom o tom comu rozumiem.

Je to neefektivne a aj protizakonne. Na eks moze obstaravat od sumy 1000 € iba stat a vsetci ostatni verejni obstarávatelia az od sumy 5000 €. Moze nas hriat pri srdci ze vsetci tranparetne vieme, ze ktosi porusuje zakon a prejde mu to.

1 Like