podivný tender na HW

Dobrý deň,
píśem článok o verejnom obstarávaní - nákupe hardware zariadenia. Potrebovala by konzultovať s odborníkm i na HW nasledovné otázky:

  1. Ako sa líši diskové pole Dell Power Valult MD 3860f od DELL PowerVault MD3800f. Je možné, že by bol medzi takýmito zariadeniami cenový rozdiel 66-tisíc eur? (Jedna firma totižto dodala Dell Power Valult MD 3860f za 79-tisíc eur, druhá firma dodala súčiastku DELL PowerVault MD3800f za 12 800 eur). V oboch prípadoch je zahrnutá inštalácia.

  2. Ako sa líši prepínač Dell Networking N3048 od prepínača DELL Networking N3024? Je možné, že prvý, teda Dell Networking N3048 dodá jedna firma za 8900 eur a druhý DELL Networking N3024 dodá iná firma za 2928 eur, teda cena medzi nimi sa líši takmer o 6-tisíc eur? V oboch prípadoch je zahrnutá inštalácia.

Ďakujem za odpovede.


Zdá sa, že slovensko.digital by vedel dodať PowerVault MD3860f priamo od Dellu za necelých 21 tisíc USD, a PowerVault MD3800f za necelých 6 tisíc USD
http://pilot.search.dell.com/PowerVault%20MD3800f
:slight_smile:

  1. Nie su blizsie podrobnosti? Pri diskovych poliach zalezi na vela faktoroch (radice, velkosti diskov, interconnect). V extremnom pripade ano, je mozne ze je tam taky rozdiel (full vybava vs hole bose) - tam bude skor otazka treba im to vo full? Zalezi ci je to CTO (Customer-to-order ktory navysuje cenu) alebo skladovka. Pokial by nebol rozdiel v parametroch (kapacita, typ diskov; typ radica;) tak rozdiel 60 tisic je trochu dost. Ale hovorim, bez blizsich podrobnosti tazko. Vecer sa mozem zahladiet do dokumentacie vyrobcu ale pri nich cenovky nesvietia a bude to fakt len cisto odhad.

  2. Rozdiel medzi N3048 a N3024 je v pocte portov. 3048 ma 48 portov, 3024 len 24. Zvysok je rovnaky. Pri nahliadnuti na e-shop vyrobcu, rozdiel medzi cenami je 1900$.
    Zdroj: http://www.dell.com/us/business/p/networking-n3000-series/fs

nezabúdajme, že v cene je určite support na 5 rokov, inštalácia, konfigurácia atď.
Otázku či im to treba full zodpovedal ten, kto im FP poskytol, tým že podpísal ZoNFP – ak je to platené z EŠF.

Preposielam vám linky, kde je zákazka opísaná. V tomto linku sú opísané požiadavky na diskové pole DELL PowerVault MD3800f, na strane 20

V tomto linku sú opísané požiadavky na diskové pole** Dell Power Valult MD 3860f**, nájdete to v prvom súbore na stiahnutie, na strane 17.

https://www2.uvo.gov.sk/profily/-/profil/zdokument/9380/151684/15

Patrik, s tým rozdielom medzi N3048 a N3024 Vás môžem citovať? Ako by som Vás mohla uviesť?

Aha vlastne vidím, že ste mi tam dali link na stránku Dell. Ak by sa niekomu z vás dalo pozrieť sa ešte na tie diskové polia, budem vám veľmi vďačná, veľmi mi pomôžete. Ďakujem.

Z uvedeneho mi vyplyva, ze k diskovemu polu 2 (MD 3860f) si treba pripocitat

40x 4TB 7.200 otáčkové NL-SAS hot-plug pevné disky

po pouziti konfiguratora priamo na dell stranke mi vysla suma celkovej zostavy podla specifikacie:
Subtotal $44,066.33

Vratane zaruky: 5r a NBD onsite

Rozsah zaruky (NBD on-site) next business day onsite mi v tomto pripade pride OK.

Celkova suma 79k€ mi podla prilozenej specifikacie nepride OK pretoze uvedena cena je pre koncoveho uzivatela a zohladnuje uz aj marzu subdodavatela.

Ďakujem pekne za odpoveď.

Ešte by som sa chcela poradiť, škola požadovala server blade šasi. Firma jej dodala typ Dell PowerEdge M1000e Enclosure za 82-tisíc eur. Popis sa nachádza v linku nižšie, na str. 10

Je táto cena Ok? Ďakujem pekne za spätnú väzbu.

Cena ktoru uvadzate je len za bod:

a)Blade šasi

? :flushed:

nieje to nahodou aj za b) 9x Dell PowerEdge M630 ?
(ak nie aka je cena za tento bod?)

Pretoze samotne sasi som ja vyklikal na $8,500.00

avsak bez zaruky podla bodu:

5 rokov, odstránenie závad do 4 hodín od
nahlásenia v mieste inštalácie, 24 hodín
denne, 365 dní v roku.

To sa mi k tomuto produktu nepodarilo zohnat.

bod B) bude zrejme dalsia zaujimava suma kedze mne na jeden kus specifikovaneho Dell PowerEdge M630 vysla suma
Subtotal $21,418.72

Plz viete este niekto další potvrdiť správnosť?

Ano cena je len za blade sasi. Bod b.) je naceneny samostatne. Tu prikladam cennik. je to subor c. 2, str. 1

https://www2.uvo.gov.sk/profily/-/profil/zdokument/9380/151684/15

Vedeli by ste mi napisat, kolko priblizne stoji blade sasi aj s komponentami, aby bolo funkcne? Mohla by som vas odcitovat?

S citovaním/parafrazovanim nieje žiaden problem otázka je ci Vam to dokážem vysvetlit. Blade sasi nieje ako celok samostatne použiteľný komponent, k minimálnej funkčnosti potrebujete aj spomínaný PowerEdge M630.
Zjednodusene:
Sasi je len skrinka ktorá chladí pripája k sieti a napája servery.
PowerEdge M630 je prvkom ktory robí výpočty.

Dell PowerEdge M1000e Enclosure - spolocnost Dell oficialne na svojej stranke neuvadza cenu a to zrejme motivovalo objednavatela/dodavatela k takemu prestreleniu ceny.

linka na oficial stranku vyrobcu sasi bez ceny: http://www.dell.com/us/business/p/poweredge-m1000e/pd?oc=&model_id=poweredge-m1000e&l=en&s=bsd

linka na konfigurator podla ktoreho som Vam cenu zistil(komponenty ktore neboli na vyber som Vam dopocital zvlast z rovnakeho eshopu):
http://www.optiodata.com/dell-m1000e-blade-enclosure-configure-to-order
Ak pripocitame zaruku v specifikovanej forme, myslim si ze cena bude aj tak do $10 000
Kazdopadne pre vasu informaciu nepodarilo sa mi zostavit konfiguraciu kde by cena za sasi bola viac ako $25 000.

linka na konfigurator Dell PowerEdge M630:
http://configure.us.dell.com/dellstore/config.aspx?c=us&cs=04&fb=1&l=en&model_id=poweredge-m630&oc=pe_m630_1372&s=bsd&vw=classic

1 Like

nechcete si to dat nacenit u Dellu? Alebo u jeho predajcov? Je to priama cesta ako ziskat pouzitelne udaje na cenove porovnanie.
US ceny nemusia byt ako EU (napr. clo, dovoz alebo ine).

Problem je, ze ti to nenacenia bez udania zakazky. Z mojej skusenosti, retail ceny podla e-shopu a ceny nacenene obchodnikom sa lisia max 5% pricom suma v USD = suma v EUR

Požiadala som o to firmu Dell, ale na moju žiadosť nereagovala.

Ku bladeom som nasiel toto:
M630 v konfiguracii podla zadania, mne to vyslo ~19 000USD - priloha m630.pdf (252.0 KB)
Chyby konfiguratora - ukazuje len 32GB ram ale realne cena je za 256 GB
Radic PERC H730 nie je v ponuke ale jeho cena je ~600 USD cize final cena
cca 19400USD per kus

Co sa tyka chasi, suhlasim s MichalBa, zhruba 10 000 USD

Cize orientacna suma 9*19 400 + 10 000 = 184 000 USD

nerozumiem, MichalBa napísal, že server Blade šasi vyjde komplet na $25 000. Vy píšete, že cena je $184 000. Ako je to teda? Firma dodala šasi za 82-tisíc eur. Viď cenník:

Pozor Server Typ 1 Dell PowerEdge M630 bol nacenený samostatne - 9 kusov za 437-tisíc eur.

Takto, ako sasi si predstavte ako pocitacovu skrinku, blady ako komponenti vo vnutri. Preto som to logicky spojil dohromady.
Neodporujeme s Michalom.

Sasi ako take - cca 10 tisic, v maximalnej moznej konfiguracii 25 tisic
blade 1ks cca 19 tisic - 9 kusov 174 tisic

Upozornenie: v ramcovej zmluve je pri bladeoch poziadavka - HW instalacia a konfiguracia u zakaznika v cene polozky, my sa tu bavime cisto o cenach za hardver.

1 Like