podivný tender na HW

Ako pisete sedi to, akurat si myslim ze instalaciou a konfiguraciou sa mysli sluzba ako:

ProDeploy Plus Dell Server M or F Series 3XX/4XX/5XX/6XX

preto je u mna cena za Dell PowerEdge M630 $21k

Veronika pozor $25k je sasi v plnej konfiguracii aku sa mi podarilo spravit inak povedane - za viac to nejde.
Cena ktora zodpoveda specifikacii ktoru ste nam dodali je na urovni $10 000 za sasi.
Kedze obaja vieme ze sasi je samostatne nefunkcne spracovali sme vam aj “ponuku” na Dell PowerEdge M630, kde sme sa spolu dopracovali k sume $19-21k za kus

inak povedane realna cena za polozku a) a aj polozku b) je cca $200 000
podla podkladov tato zostava bola skole predana za 519 746,4€ s DPH

cize ako pisete podivny tender je slabe slovo.

Edit:
ProDeploy som doteraz nepoznal, v tom pripade je toa si pravda :slightly_smiling:

V kazdom pripade, ± 2 tisic.

napiste na EU HQ a rovno aj do US na protikorupcne, uvidite ako rychlo budu reagovat
ak lokalne vedenie nahodou kryje korupciu US to urcite zaujima

Ďakujem vám veľmi pekne za pomoc. Článok je už vonku:

Veronika opravte si v tabulke par chyb:

20x prepinace predrazenie o 100 000 nie 1 000
a Server Blade šasi si v tabulke mozete nazvat ako Blade server - tj. je to sasi aj s komponentami

Ďakujem. Tabulka sa robila na poslednu chvilu tak tam boli chyby. Uz je to opravene okrem toho servera blade sasi, lebo to robil kolega a uz nie je pri pocitaci.

Chcela by som sa vas este opytat na nejake podmienky ohladom hardwarov, su to uz jednoduchsie otazky ako predosle :slightly_smiling:

  1. Pri zariadení Notebook pre vedecký park bola požiadavka 14 palcový
    displej s LED podsvietením, matným povrchom a s hmotnosťou max. 1,85 kg. Je táto požiadavka na váhu a displej štandardná, alebo bývajú notebooky aj s inou váhou a veľkosťou obrazovky, ktoré sa používajú pri štandardnej kancelárskej (školskej) práci?

  2. Pri monitore pre vedecký park chcel obstarávateľ, aby mal monitor
    21,5 palcov, jas minimálne 250 cd/meter štvorcový, kontrast minimálne
    1000:1 a odozvu 8 ms. Sú na trhu dostupné aj iné zariadenia s inou odozvozu, kontrastom a jasom? Alebo ide o štandardný monitor?

  3. Pri zariadení All in One žiadal obstarávateľ minimálne 23 palcový displej, LED
    podsvietenie, min. 6x USB 3.0, 2x USB 2.0. Je to štanardné? Alebo stačí aj menšia obrazovka? Pri tomto zariadení ma zaujala kombinácia tých USB vstupov. Na internete som našla zariadenia All in one, ktoré mali iné USB porty. Viete mi to potvrdiť?

Inak povedané, nemyslíte, že mohli byť tieto podmienky diskriminačné?

Ďakujem

1 Like

taketo zadanie celkom smrdi, pretoze USB 3.0 je spatne kompatibilne s USB 2.0 takze neviem kto by mohol mat takuto poziadavku. No kludne to nemusi byt umysel, ale len neznalost. Skumat ci staci alebo nestaci nieje z nasej strany realne.

su to uplne bezne poziadavky, skor ma zaraza ze si nenadiktovali toho viac. napr. rozlisenie a najma vstupy HDMI, DVI, D-Sub, VGA, DisplayPort.
Znova nedostatocna znalost ak im to niekto doda napr. bez DisplayPort portu(lebo to bude najlacnejsie) a zrovna ten budu potrebovat, budu v smutku…

nieje realne aby niekto z nas dokazal posudit ci poziadavky su odovodnene.
Na znamom eshope zo zelenym panakom tieto podmienky splna cca 5ks

kazdopadne nemyslim si ze zadanie by bolo diskriminujuce ja osobne by som vyspecifikoval toho viac v kazdom bode.

Ďakujem za reakciu. Parametre boli špecifikované širšie. V prílohe posielam teda kompletnú špecifikáciu. Dala som tam server blade šasi, server typ 1, diskové pole 1, diskové pole 2, notebook a all in one zariadenie. Ak by vám niečo udrelo do očí, čo mohlo byť nastavené diskriminačne - teda na konkrétny produkt, dajte mi vedieť. Budem vám vďačná.

parametre.docx (10.7 KB)

Pri zariadení Notebook pre vedecký park bola požiadavka 14 palcový displej s LED podsvietením, matným povrchom a s hmotnosťou max. 1,85 kg. Je táto požiadavka na váhu a displej štandardná, alebo bývajú notebooky aj s inou váhou a veľkosťou obrazovky, ktoré sa používajú pri štandardnej kancelárskej (školskej) práci?

Model lock tam nebude, skor tam je naznaceny vendor lock. V poziadavkach je jasne definovana 3 rocna next-business day zaruka a tu poskytuju na Slovensku, pokial viem, len HP, Dell a Lenovo, pricom iba Dell ju dodava standardne. U ostatnych ju treba dokupit

Ale musim suhlasit, keby som to zadaval ja, definujem viac parametrov.

Pozdravujem Patrik, parametre boli vyšpecifikované užšie. Ja som vybrala len niektoré. Tu v prílohe posielam špecifikáciu, ako boli vyšpecifikované produkty, ktoré obstarávateľ požadoval
parametre.odt (32.0 KB)

v pohode, ten dokument som videl. s danymi parametrami sa da vybrat tak z troch modelov roznych vyrobcov, zalezi ako velmi sa chcem obmedzovat. Vsetky dolezite prvky su pisane stylom minimalna poziadavka. Pri notebooku je akurat maximalna hmotnost. Zadanie je podla mna OK, aj ked specifikacia automaticky vyraduje par vyrobcov z trhu, ktori neponukaju danu zaruku (3 roky servis na mieste nasledujuci pracovny den). Ja by som im napr. vedel ponuknut Lenovo s parametrami splnajucimi dane poziadavky.

Otazne zas je, trebalo im to? :slight_smile: Notebook s tymito parametrami by som skor strcil do ruky managerovi ktory potrebuje nieco lahke na cestovanie. Na kancelarsku robotu by stacil stroj o tretinu lacnejsi aj ked o pol kila tazsi… To je vsak uz mimo nas zistit, ci to je odovodnene.

Co sa tyka usb 3, dokonca chapem aj tuto poziadavku - USB3 je sice spatne kompatibilne, ale velmi casto je riesene cipom tretej strany z ktoreho je napr problem nabootovat alebo ovladat EFI. USB 2 je vzdy v cipovej sade. Velmi casto sa preto dodavaju maticne dosky s USB2 na klavesnicu s mysou a zvysne USB 3 na ine veci - disky, kamery…

Cize z mojho pohladu, PC a notebook cast bola zadana dobre