Podávanie žaloby na súd elektronicky - skúsenosti

Nemaju sudy problemy s dlzkou nazvov a popisov priloh? Tlacitka zmazat a podpisat totiz potom zmiznu. Urobil som si na to skript, ktory to riesi a rozsiri cely zoznam(po vylepseni mozem niekde nahrat), ale ci druha strana, cize uradnici nebudu mat problem? Da sa tam viac veci vylepsit. Napr. aj strankovanie priloh sa vrati vzdy po nahrati na prvu stranku…
Stalo sa niekomu, ze formular, ktory vzisiel z https://obcan.justice.sk/filler/formviewer?FormId=2&wrapperType=ZalobyPublicWrapper , cize z miesta, kde nie je nutne prihlasenie, nesiel nahrat do podania, ktore bolo rozpracovane pod prihlasenim? Mne sa to stalo v piatok pred polnocou :roll_eyes: a tak som to xml narychlo odoslal mailom, ze to doplnim pisomne neskor.(Podpisovat eID mi nefunguje a uz do upgradu systemu nepojde.) Mam k tomu 72 priloh s cislami a s popismi, na ktore sa odkazujem a zaloba je proti 4 pravnickym osobam, cize proti majitelom datovych schranok, ktori by to mohli dostat elektronicky. Dá sa teraz snazit sa o spojenie nepodpisaneho emailoveho podania(xml formular zaloby) s nepodpisanym podanim priloh? Tym by som mozno musel tlacit iba 2 kopie - pre sud papierovu a pre mna “dorucenku”? Tetuska z podatelne mi povedala, ze neelektronicke podania vsetky scanuju. Ja ich mam vlastne nascanovane, nahrate v justice.sk a teraz ich mam ich tlacit, aby si ich oni nascanovali do systemu, lebo ich nemozem autorizovat osobne dorucenim papierovej kopie pre sud? Usetril by som nielen sebe tlacit stovky stran, ale asi aj sudu robotu.

Súd využíva inú aplikáciu na prezeranie žalôb ako tá, ktorá sa používa na podávanie žalôb. Môžete skúsiť takéto pripomienky smerovať na Technická podpora pre používateľov: Odbor Service Desk, e-mail: Servicedesk.MSSR@justice.sk

Dik, na to mi z rana este neodpovedali. Je bezne, ze im system vypadava? https://obcan.justice.sk/ezaloby/podania/-/view/list (Ci napriamo, alebo zo stranky https://obcan.justice.sk/ezaloby )

Bol tam vypadok dakych 40 minut.

Aký prehliadač? V IE to nerobí (a cez iný zas má problémy D.signer)

Ja stále riešim tú kapacitu… Formálne má byť nahrateľných 50MB príloh, reálne nejde ani 30MB… tak podávame niektoré žaloby cez tri formuláre.

Bolo to v novembri 2017 a tusim to robilo aspon v dvoch z troch beznych. Problem s podpisovanim som vyriesil testom cez zep.digis.sk. Tak na rozdiel do slovensko.sk, alebo justice.sk poinformuje, co je zle a aky komponent este treba doinstalovat, alebo nie je zaplnuty. Urcite mi preslo 43, alebo 47MB podanie. Aspon take cislo to tam vypisovalo. Potreboval som vacsie, co som urobil doplnenim, ale je pravda, ze je to cele hrozne neintuitivne a neuser friendly. Vidno, ze kto to navrhuje, to nepouziva, alebo sa nebavi s tymi, co to pouzivaju. Pekne si viem predstavit, ako by sa dalo odkazovat na cislo nahratej prilohy(a to aj z predchadzajuceho podania v tom pripade) z rolovacieho zoznamu, ktory by vyskocil pri pisani. Ten cas, co totizto trva nahravanie a ukladanie rozpracovaneho formulara som predpokladal, ze to nahrava aj ovladaci program JE Dukovany.