Obídenie Qsign a podpisovanie advokátskym preukazom

Technicky to možné je. Na QSCD zariadenie môžeš nahrať akýkoľvek certifikát. Samozrejme každé QSCD zariadenie má iné drivery, iné má starcos, iné HP, iné acs a pod

Našiel som link, kde je tiež možné podpisovať dokument online cez XAdES_ZEP (EPES) certifikát. Je to oficiálna stránka Ministerstva spravodlivosti SR - https://obcan.justice.sk/podpisovanie-dokumentov

Prosím vás, vie niekto ako treba postupovať krok za krokom pri podpisovaní dokumentov advokátskym preukazom a následným podaním napr. návrhu na zmenu s.r.o. s prílohami do OR cez slovensko.sk najmä keď občianky teraz nefungujú?
Samotný návrh na zmenu s.r.o. mi nepodpíše advokátskym preukazom, zrejme to berie iba pdf dokumenty (cez zaručenú konverziu). Čo s tým?
A ako sa mám prihlásiť cez slovensko.sk? Cez občianku či adv. preukaz? Ak cez AP, zrejme musím mať aktivovanú elektronickú schránku cez IČO však? A zoberie mi to potom podpísané dokumenty cez AP? Mne to zatiaľ nešlo…
Celé je to chaotické… ak má niekto už skúsenosť, prosím, dajte vedieť, prípadne, na koho sa mám obrátiť… Ďakujem.

budúci týždeň by mal byt vydaný update eID klienta s podporou SAK mandátnych certifikátov

Čo má vlastne eID klient spoločné s podpisovaním pomocou hocičoho iného ako eID?

Keďže DITEC stále nedodal knižnice na čítanie SAK preukazov na macOS (sľubujú koncom roka), pravdepodobne to bude vyriešené týmto spôsobom pre mna a mnoho iných, ktorí nemôžu používať SAK preukazy na macOS práve pre chýbajúce ovládače. Tým pádom disig web signer bude možné použiť na podpisovanie (teraz to možné nieje)