Obcan chce poslat spravu do schranky bez elektronickeho podania

V principe to tu napisal vyssie

ale pre FO (resp. aj PO a hocikoho bez tecnickeho uctu) sa to kapanek komplikuje a diabol je v detailoch, ale malo by to ist. Viac zistime v najblizsich tyzdnoch.

pod slovom udelatko som si predstavoval take nieco co emuluje rucny vstup a postupne ti odosle co ma vo fronte. Co by tomu branilo ?

interaktivne cez GUI …

Mozno sa to da - nie som taky znalec javascriptu a weboveho programovania ale vidim tam tieto problemy:
(vyplyvaju z toho ako je to postavene a ako sa to chova zvlast v dobe pretazenia)

  • Povedzme ze mam uz pripravene spravy ako sktalky a potrebujem ih iba odoslat. Cez rozhranie schranky by som postupoval tak, ze by som sa do nej pomocou eID prihlasil, isiel by som do zlozky “Rozpracovane” atam by som stlacil tlacidlo “Nahrat spravu”. rozhranie schranky mi tuto spravu zobrazi v rozhrani designera sprav a tam potom slacim tlacidlo Odoslat.
    Cize problem je ze za kazdu FO by som sa musel prihlasovat. To sa rucne da lebo oni ma poveria a ja sa cez svoju eID prihlasim a ono mi medzi ponukou schranok mi ponukne aj schranku FO za ktoru chcem podanie podavat. Uz tu sa mi da ze je to prilis zlozite aby to mohlo byt spolahlive.
    Druhy problem je ze ak chcem aby podanie obsahovalo nielen kvalifikovany podpis, ale aj casovu peciatku, tak web slovensko pridava casovu peciatku ihned po podpisani podania alebo prilohy. Tato peciatka je zdarma. Preto ak by som chcel posialat podanie aj opeciatkovane casovou peciatkou, musel by som byt minimalne ja interovany aby som mal pristup k sluzbe casovej peciatky CEP, alebo by som ja alebo FO musel pouzivat peciatku komercnu.
    Po prihlaseni sa do spravnej schranky by som musel emulovat vstup do schranky, potom prechod do zlozky Rozpracovane, tam heknut ten input dialog pre vyber suboru a podhodit mu svoj sktalk subor, nechat otvorit tento sktalk a emulovat stlacenie tlacidla Odoslat. Cize pre kazdu FO by sa tomuselo celym tymto procesom prepracovat. Po mojich slusenostiach osobne neverim ze by to bola spolahliva moznost ako hromadne odosielat.
    Nehovoriac ze pri kazdej z operacii sa schranka chova v urcitych casovych intervaloch nie celkom standardne - myslim tym napr. dobu odozvy na jednotlive kliknutia a pod.
    Kedze mame skusenost s emulaciou v pripade stahovania dorucenych sprav, kde je situacia omnoho jednoduchsia a aj tam to bez dohladu cloveka nejde bezproblemov, neviem si predstavit spolahlivy system ktory by toto dokazal ale je to iba moj nazor.
    Preto skor by som ocakaval ze by urcita moznost integracie aspon niektorych funkcii aj pre FO ako bolo spominane bola velmi prinosna najma teraz ked aj pomaly stolari budu musiet pouzivat schranku.

ano spolahlivost by bola problem ale kedze len chces usetrit trochu prace tak to prezijes

Idealne by bolo ak by sme mohli cez nasu DIZ alebo jednu DIZ na to urcenu posielat spravy aj pre rozne FO, napriklad len pre to ze FO nas sa spravu svojej schranky splnomocni. Cize aby nemusela prebiehat ziadna nova DIZ. A my pri dosielani spravy za FO len ako parameter uvedieme niekde ze sprava je posielana za nejaku uri fyzickej osoby ktora nas na to poverila.
Podobne aj stahovanie.